• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Mogel si malo zabetonirat kiler:icon_eyes:
Znači pila spremna za nove pobjede,
Ja još čekam koljevku da dođe sa obrade da mogu smontirat kiler i puštam motor u rad da se razradi malo na mjestu
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Mogel si malo zabetonirat kiler:icon_eyes:
Znači pila spremna za nove pobjede,
Ja još čekam koljevku da dođe sa obrade da mogu smontirat kiler i puštam motor u rad da se razradi malo na mjestu

Nista od betoniranja jeftiniji mi susjed nek lota:icon_super:
pila mora bit spremna da se malo posusi ide najprije u sumu a onda ostalo!
daj mi reci jesi i centralni bolcen sredivo jel problematicno ili nije strasno
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Uf sve sređivao,morao,sve se na traktoru raspalo jer se uvjek sve odgađalo.
U koljevci mi se razbila rupa pa bu to sad tokar razbušio na veču mjeru i nove pikse isto tako i napravio novi bolclin,tj nabavio sam na poslu bolclin promjera 40 od nekog turbo matrijala,neka osovina od stroja

A ak je tebi otišla samo piksa to ti nije neki problem sredit,to se lako izbije i stavi druga
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Malo ima lufta al nije nista strasno vidit cemo kakvi ce bit vremenski uvijeti ako losi mozda jos sad to rijesim ako se malo vrijeme popravi ostavljam za zimu mogo sam i to rijesit sad kad sam glavu mijenjo al sam se dvoumio i odlucio da ce pricekat i zeznuo se a sad cemo vidit od vremena kad ide u sredivanje!
 
T

tuaregr10

Guest
Pozdrav svima. Planiram pogledati jedan 542 i kupiti, pa me zanima imate li kakav savjet, na što još obratiti pažnju, osim ovoga što je gdin. Bobo napisao, ili je to uglavnom to?

Pogledajte još kvačilo, da li dobro odvaja, odnosno da li se lako uključuje kardan i da li radi špera :icon_e_wink:.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Moja 42-jka dobila prestelavanje ventila sredio da mi diza ne pusta

]
img054ko.th.jpg
[/URL][/IMG]

Ako si stelovao dizne onda znas da prvo moras pregledati opruge u kucistu dizne.U 90posto slucajeva je na nekoj dizni opruga puknuta.Mogao bi imati kasnije malo dima ili neravnomjeran rad.

Pozdrav svima. Planiram pogledati jedan 542 i kupiti, pa me zanima imate li kakav savjet, na što još obratiti pažnju, osim ovoga što je gdin. Bobo napisao, ili je to uglavnom to?

Prvo pravilo na IMT traktorima je da pogledas jeli pucao blok.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@lisnik na diznama su novi uloski to sam nosio kod covijeka da mi promijeni i nastela kak moraju bit pustala mi je podloska dole koja dihta izmedu glave i dize to sam rijesio da mi vise ne pusta!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Opruga bude gore.Ispod vijka kojim stelas duznu.

Kuzim ja tebe ja sam ti reko sta sam radio i taj dio sam prepustio kolegi da mi napravi koji ima s cim i zna to napravit to je fino da bi ja prtljo po tome radi lijepo traktor nema dima na leru jedino kad ga stisnes baci crni dim i kasnije vise nista onda su dize valjda dobre!
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Jedno pitanje za iskusne.
Jel bilo kad problema s razvodom paljenja na 542, ova mala pumpica je u pitanju. Tlak je spušten na 150bar jer je dovoljno za predviđene operacije ali i zbog opterećenja na motor.
Da dočaram, ak je na 200bar sigurnosni, na manjem gasu krepa motor.
Jel bu imalo ovo vijeka ili mora manja pumpa.


Uploaded with ImageShack.us
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Takva ista pumpa je na 4 cilindra motoru koji koristi isti takav razvod tak da kaj se tiče razvoda nebi smjelo biti problema.
Jedino očito fali taj jedan cilindar.
A mislim da je za tu pumpu 200 bara previše.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Istina, 200 je puno a i u katalogu piše radni 160bar.

Vidim sve ti jasno, Indos = donor.

Ovako za sada sve fercera ovako a čini mi se da će i ostati. Tnx.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
jao morat cu i ja potrazit negdi servo volan svaka cast odlicno slozeno jel moze jos koja slikica i kolko te izaso auspuh?
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Da ista takva, al s jednim sje..b navojem što drži pumpu :)
@ bučo, nisam ja ništa ugrađivao, trebalo neke sitnice riješiti.
 
Posljednje uređivanje:

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
Jedno pitanje za iskusne.
Jel bilo kad problema s razvodom paljenja na 542, ova mala pumpica je u pitanju. Tlak je spušten na 150bar jer je dovoljno za predviđene operacije ali i zbog opterećenja na motor.
Da dočaram, ak je na 200bar sigurnosni, na manjem gasu krepa motor.
Jel bu imalo ovo vijeka ili mora manja pumpa.


Uploaded with ImageShack.us

svaka cast odlicna nadogradnja sad je to prava jurilica:(clap):
 

Najnoviji postovi

Na vrh