• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

cisko

Član
Tu od
8 Ožu 2009
Poruka
38
A koliko tona tesku prikolicu smije vuci 542 po zakonu, a koliko u praksi pod brijeg sa kocnicom,
da je to sigurno.
 

crni100

Član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
162
Kako se zove onaj dio iza traktora što drzi desnu polugu i ima na njoj ručicu za podešavanje visine poluge?
Radi se o IMT 542 tu ručicu nisam mogao pomjeriti mislio sam da je korozirala te je rastavio i nasao komadiće metala - rasulo se to što se okretalo.

Treba mi naziv tog štelajućeg nosača poluge da probam pronaći na netu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Kako se zove onaj dio iza traktora što drzi desnu polugu i ima na njoj ručicu za podešavanje visine poluge?
Radi se o IMT 542 tu ručicu nisam mogao pomjeriti mislio sam da je korozirala te je rastavio i nasao komadiće metala - rasulo se to što se okretalo.

Treba mi naziv tog štelajućeg nosača poluge da probam pronaći na netu.

http://www.trgo-agencija.hr/poluga-hidraulike-imt-533-539-d-regulacijska-turska.aspx

http://www.trgo-agencija.hr/poluga-hidraulike-imt-533-539-d-regulacijska-turska.aspx
 

Hrco

Član
Tu od
6 Pro 2011
Poruka
153
imam ti ja gornji dio koji radi samo navariš na svoju polugu meni je navoj sjeban dolje
 
Z

zmijacoop

Guest
Skines PVP ,kupis semering kod bosh-majstora ili u nekoj bolje opremljenoj trgovini i sam ga zamjenes.Razlog toga je sto majstori uvijek nađu jos x kvarova na PVP i na kraju kosta triput vise,a traktor je dobro radio.Mjere semeringa su 28,6x38,1x6,3.Obicno svi kad prodaju uvale semering 28x38.


Uploaded with ImageShack.us

Hvala majstore na ovim slikama, puno mi je pomoglo, napravio sam navedeno, i sutra ču vratiti pumpu na mjesto i zapaliti pa da vidimo hoće li raditi kako treba, jer već sam 3 puta mjenjao ulje i filtere...... skup sport
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Danas morali malo pocistit 42-ku poceo kilavo palit a akomulator dobar pa malo alternator pretresli i ocistili a cini mi se da cu i ja uskoro morat mijenjat ac-pumpu jer je sva neka mokra i pusta naftu!!









A treba mu i kupanac jer je sav od prasine al bude jos malo priceko!!

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
Probaj malo dotegnuti šarafe na AC pumpi (one na šerafciger), možda pomogne.
Smeta rezervar ali sa kračim odvijačom uz pomoč klješta se da.
Ako slini na osovini zaboravi popravak
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
JESi kaj mjenjal na alternatoru.
Dosjed četkica je dosta loš i pojeđen.
jel sad puni kaj bolje kak ti se čini?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@muha probo sam dotezat nema pomoci svud je pomalo slinava tak da ce morat nova ju zamijenit a za kabal znam nisam uspio nac novog da ga zamijenim imam doma od auta al malo mi se cini tanak da se ne rastopi!!

@oficir nisam nista mijenjo samo ocistio sad puni ko novi ja gledam po lampici jer prije pol gasa da se ugasi i po noci na leru je tinjala a sad malo gasa par obrtaja vise od lera i lampica se ugasi i gledo sam ne tinja vise tak da super!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
za kabal znam nisam uspio nac novog da ga zamijenim imam doma od auta al malo mi se cini tanak da se ne rastopi!!
Stavi dva manje kvadrature i naguraj ih u božir.
 
Na vrh