• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 550.11, 2050, 549 DV - općenito

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
I ja imam Arma bac kabinu na 539.
Po meni je isto puno bolja od bilo koje kabine koja se ugradivala na Imt-e.
Jedino moram nekak rjesiti otvaranje zadnjeg stakla, da mogu otvarati cisternu iz traktora, a ne da moram ici van iz traktora.
 

Zdenko80

Član
Tu od
17 Pro 2020
Poruka
92
Ja sam skinul zadnju šajbu jer ssam ju zdrobil s tanjuraćama,bila skroz otvorena i digel sam ih do vrh i one ručke je zdrobile,moja ima amortizer na samo lijevoj.strani ali nije se skroz otvaral nek onak malo,pa sa kupil dva amortizera i stavit ću ih gore više pri vrhu da se može skroz otvorit,a kabina mi se jako dopada,slična jevorašje kabini al mi se dopadaju jako vrata,i malo je bolje preglednija od orašje i imt-ove
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
I ja imam Arma bac kabinu na 539.
Po meni je isto puno bolja od bilo koje kabine koja se ugradivala na Imt-e.
Jedino moram nekak rjesiti otvaranje zadnjeg stakla, da mogu otvarati cisternu iz traktora, a ne da moram ici van iz traktora.
Veliš tak je lepo sedet nutra da ti se teško zdignut iz fotelje, razmem te prijatelj😉to je konfor i luxuz i fotelja za masažu. Točno znam kak ti je kad moram van a lepo mi je nutra u kabini.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Ma IMT je zakon,komfor, snaga, kvaliteta,dijelova u svakoj pekarni,lijepo izgleda...to je to,nedaj Bože nekaj drugo na dvorište.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ti se držiš one:
- dok ne probam lava, za mene je svinja kralj životinja
? Gospodine mislim da ste nekaj pobrkali, jer tak da jeste?. Ne žive svi od poticaja da si ljudi moreju birat kaj da si kupiju, nismo svi te sreće da bez poticaja niko neće ni motiku u ruke primiti, tak da😉
Ja cijenim ljude koji sa svojim novcima i mogućnostima delaju i bore se za sebe.
Ko bu meni dal poticaj za vreću šrota? Za 4 vreće umetnjaka? Za 10 kil sjemnske kuruze? Prijatelj niko, ja to sve od svojeg rada moram kupiti. A ovi kaj pobiraju masnu lovu nećeju ni 1 krumpira posadit bez poticaja.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Meni ne pase to da mi se zadnje staklo dize na amortizere jer bi mi zapinjalo u rucku od cisterne sa kojom otvaram i zatvaram cisternu.
Mislil sam da dam nekome sloziti da otvaram polovicu stakla onako klizno, da je jedna strana sajbe fiksna, a druga da se otvara klizno uz nju.
Vjerujem da bi se to dalo sloziti.

Zdenko
Drago mi je da si zadovoljan traktorom, vjerujem da je udobniji od ostalih Imt-a ako ima odvojenu kabinu od mjenjaca i skroz zatvorenu.

Kupljenec
Ma kod mene u 539 je komfor samo takav, muzika pomalo svira, udoban sic, nema toliko prasine, dobro je, ne zalim se. :ppozdrav:
Evo vec tri dana orem s njim od jutra do sutra, jos imam 4 dana oranja, a onda ga nazad vjencavam sa cisternom, znaci taj se ne stigne ohladiti, a kamoli strgati.
Taj luksuz mu nemrem priustiti, da se strga.
Evo jedne iz kabine.
20191214_150458.jpg

I boric je tu.
20191015_060029.jpg
 

Zdenko80

Član
Tu od
17 Pro 2020
Poruka
92
E tu je najveći problr
? Gospodine mislim da ste nekaj pobrkali, jer tak da jeste?. Ne žive svi od poticaja da si ljudi moreju birat kaj da si kupiju, nismo svi te sreće da bez poticaja niko neće ni motiku u ruke primiti, tak da😉
Ja cijenim ljude koji sa svojim novcima i mogućnostima delaju i bore se za sebe.
Ko bu meni dal poticaj za vreću šrota? Za 4 vreće umetnjaka? Za 10 kil sjemnske kuruze? Prijatelj niko, ja to sve od svojeg rada moram kupiti. A ovi kaj pobiraju masnu lovu nećeju ni 1 krumpira posadit bez poticaja
Najveći problem.malih seljaka je taj što kad se potegne pitanje o mehanizaciji mi smo tu nigdje jer ako bi htjeli imat nešto novo jako treba platit masno a mi mali kako bi reko do 30 hektara naprimjer ja si to nemožemo priuštit jer mora se živjet nemožemo sve uložit u mehanizaciju pa bit gladni,ja sam sa 539 zaslužio za 550.11 i ja sam gledao na neki jednostavan traktor kojeg mogu sam popravit a ne da više platim majstora i neki dio više nego kaj traktor vrjed

Meni ne pase to da mi se zadnje staklo dize na amortizere jer bi mi zapinjalo u rucku od cisterne sa kojom otvaram i zatvaram cisternu.
Mislil sam da dam nekome sloziti da otvaram polovicu stakla onako klizno, da je jedna strana sajbe fiksna, a druga da se otvara klizno uz nju.
Vjerujem da bi se to dalo sloziti.

Zdenko
Drago mi je da si zadovoljan traktorom, vjerujem da je udobniji od ostalih Imt-a ako ima odvojenu kabinu od mjenjaca i skroz zatvorenu.

Kupljenec
Ma kod mene u 539 je komfor samo takav, muzika pomalo svira, udoban sic, nema toliko prasine, dobro je, ne zalim se. :ppozdrav:
Evo vec tri dana orem s njim od jutra do sutra, jos imam 4 dana oranja, a onda ga nazad vjencavam sa cisternom, znaci taj se ne stigne ohladiti, a kamoli strgati.
Taj luksuz mu nemrem priustiti, da se strga.
Evo jedne iz kabine.
View attachment 33531

I boric je tu.
View attachment 33532
Ja planiram sad odiza do pol nekak zatvori samo ostavit otvoreno tamo di se dižu oko ramena hidraulike i tu ću iskombinirat neku ceradu,a na nogare mislim iskrojit lim da bude kolko tolko zatvoreno i stavit gumeni tepih i pošto je dli ima rotacionu pumpu filter kod kabine premjestit na vanjski nosać da skroz zatvorim
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,137
Neka sad će veliki ostat bez poticaja milina.
A jedva čekam i da eu fondovi završe pa ćemo vidit ko je gazda.
Najgore kad se hvali strojem a nije ga ni kupio.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Neka sad će veliki ostat bez poticaja milina.
A jedva čekam i da eu fondovi završe pa ćemo vidit ko je gazda.
Najgore kad se hvali strojem a nije ga ni kupio.
Dobro a kaj ti drobiš, ko će ostat bez poticaja i ko ti je reko da će završit EU fondovi??
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,137
Budeš vidio uskoro.
Znam ij već 5 što su pola iznosa kazne dobili.
I treba sve gazde nisu sposobni sami kupiti.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
ne trpati vrijedne ljude s žmukljerima u isti koš...
i velikih ima poštenih, kao i malih nepoštenih "gazdi"....

stvar je samo u tome kako tko odluči, želiš li mirno spavati ili drhtati jesi li dosta mita podijelio svima... 🤭
osobno se divim ljudima koji žive na hrpi papira, umjesto na svome radu, ali to im je poljoprivredna politika europe s balkanskim modifikacijama dala...nije to za bit zavidan, ljubomoran...
to je stvar izbora, stranke, podobnosti i uvlačenja u nečiju rit....:hahah:
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,524
Opet se potegla tema kak su veliki poljoprivrednici gamad, ovakvi onakvi, gaze male, sve zbog posta @Charlip koji je jednostavno nastavio sarkastične postove kakvi su išli do tad.
Dajte ljudi, koji Vam je bog, nemojte bit toliko napeti.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
@martinv1 vam je sve lijepo rekel,ak 539 mora paziti da ne strga plug 8 brazdi onda je ovaj 550 točka nekaj nasljednik Fendt-a 1050 i to je to,a vi odma u politiku i poticaje i male i velike poljoprivrenike i kaj sve znam 🤣🤣🤣
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
kakva je ono kvrga ispod anlasera na zvonu..iznad spone volana?...loš odljevak ili krpanje?
 
Na vrh