• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Da, na tome se štela. Izvuče se konus i okreće.
Probaj otpustiti šelnu pa vidjeti može li se vrtiti štangica (možda lakše nego skidati konus).
 
Posljednje uređivanje:

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
inace, u garazi je i dalje poprilicno veselo :)

56cb6f4e3e55a2f12ec9162a0b7710b9.jpg


Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

Joco131

Novi član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
12
eee ljudi..daj ako moze tko neka uslika kako je postavio sajlu od okretaja i kak mu se spaja na sat..Stavio sam vec dvije,al mi je problem sta je nemam kuda prepeljat..pa mi izdrže dan dva i puknu..:confused:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Sajla puca jer se nešto teško vrti ili kroz nju ide masa , kad nije bilo sajli za Imt kupil sam sajlu od Zetora i skratil na mjeru zavšetak sam hartlotal i obrusil u četverokut i radila par godina . Poslije sam kupil drugi motor pa je odmah išla nova sajla pinjon i sat i ima oko 1900 rh bez greške .
 

Joco131

Novi član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
12
Sve to 5..al kodmene je problem šta neznam kud da provučem sajlu, a da se ne frče pod jakim kutom..najviše mi smeta ona kutija od akumulatora ispod volana..a i te zadnje sajle koje sam kupovao su bile dosta kratke..sad neznam ima li kakvih dužih za kupit.. :mur:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
rec bi, da fino to svijetli sad

2c2676c98d163156ff905388e66fc443.jpg


1402a5109c3efaf239689bde4c38af53.jpg


no imam naravno problem...

neki put se dogodi da alnaser samo zarosti bez okretanja radilice... malo pricekam, kad ponovo potegnem onda zavrti radilicu

kaj bi tu bila dijagnoza?
alnaser je brzi od 560

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk

Da, na tome se štela. Izvuče se konus i okreće.
Probaj otpustiti šelnu pa vidjeti može li se vrtiti štangica (možda lakše nego skidati konus).
ubio se sa izbijanjem kugle, da bi na kraju vracao kuglu, pa serafil štanjgu....

uglavnom, nastelano, i fino to sad fukcionira i na asvaltu

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
krrrrrrrr
krči, rošti...

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Meni se to ponekad dogodi onda ga malo mjenjačem u brzinu i upali , to je poćelo otkad sem mijenjal bendix (iskra turska) a imam i dva anlasera u rezervi pa ako bude češće budem mijenjal . Zubi na vijencu zamašnjaka su ok .
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,691
krrrrrrrr
krči, rošti...

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk

Ne uzubi pa zakrči,stavi ga u brzinu i malo gurni pa ponovo probaj.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
vršim sručno osposobljavanje za izbijanje konusa kranjika , spona itd.

za plaču ručak , može i roštilj .

Ako polaznik tečaja ne savlada gradivo cjeli postupak ponavljamo sljedeči vikend
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Bendix je sigurno ako vrti ili nije uzubljen ili proklizava . Obično nije uzubljen ako su loši zubi na zamašnjaku i bendixu , proklizava ako je puklo kučište ili potrošeni kroneri , puknuti valčići , ispali ili popucali federi . I problem gdje nači kvaliteten jer turska Iskra baš i nije .
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
tu i tam ne uhvati, budem ga pratil
ako se to počne učestalo događat, sad znam kaj moram tražit


Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Meni je znal ne primiti od 10 pokušaja 2 do 3 i promjenil sem bendix sad od 100 pokušaja jedan ne primi ništ nije poderano ali tak radi turski bendix .(prokližu valčići)
 

Joco131

Novi član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
12
Ovak ekipa pitanje..imo sam dizne i pumpu na remontu..i sve to 5 radi sad poslje tog...ali iz jedne dize mi curi nafta i to poprilično puno..odozgo kod onog "velikog" šarafa..pa kak bi se sad to dalo riješit da necuri...i još da pitam...imam u planu reparirat volan komplet..pošto imam več oko pol kruga lufta na njemu..na sponama nemam ništ jer sam stavljo nove kugle...sad da pitam..koliko je to komplicirano slagat taj volan i to kučište unutra?... :icon_e_confused:
 

Najnoviji postovi

Na vrh