• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 565

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
A u sličaju kiper ventila je to sasvim druga priča. Ja sam mislio kod standardne upotrebe hidraulike da nema baš puno efekta.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Zoki, grešiš. Ima efekta ako se servisira pumpa i ugrade manžete.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Nemam pojma, dvobrazni plug je ujutro još bil u zraku.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ionako nikad neće držati u zraku kao npr ursus ili štore tako da ja osobno smatram da su to samo dodatne komplikacije jer imt-ova hidraulika je i kao takva jako pouzdana.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kak misliš pouzdana ?? Loša za kipanje loša za balirku (rolo) loša za omotač itd dobra za muzej :icon_weed:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Gde baš Ursusa nađe?
Pouzdana, naročito ako mina ima jedno stepeno kvačilo.

Da je moj (Šanana je tražil mišljenje) ja bi ju pojačal i rešil cilindar usput.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Moj ima oko 30g i još uvijek radi bez problema. Jest da je nespretna za kipanje ali vozim, radim, kipam... Rolo balirku nemam ali vijerujem da tko je ima i ako neka kiper ventil i dodatni razvodnik da muku muči. Za nošenje priključaka koji ne trebaju dodatne izvode je odlična, oranje isto tako fino radi. Ne trza, ne propada, nema pregrijavanja...
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Uz kiper i razvodnik kažu da se lijepo da raditi ali ne mogu tvrditi jer nisam isprobao. Može se uvijek dodati na motor pumpa od rakovice.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ma može ali onda treba prioritetni ventil , rezervar za ulje , filer , magnetni sakupljač strugotine , odzračnik pa jel IMT -jac vrijedan toga :icon_fU:
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Samo kažem da im mnogo opcija ali hidraulika radi odlično za posao koji je namijenjena.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da je moj (Šanana je tražil mišljenje) ja bi ju pojačal i rešil cilindar usput.

Slušam, kaj i kak točno napraviti??

Dok se sve rastavi (sad mi traktor još treba) treba što bolje to odraditi, baš zbog toga kaj mu svakak planiram postaviti onaj preklopnik i dodatni razvodnik.

Si možda ti zainteresiran preuzeti taj posao ako rešim transport do tebe?? :)
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ŠANANA kaj nebi bolje bilo staviti pumpu veče litraže i pr. ventil (uči na mojoj grešci) naročito ako možeš nabaviti od viličara kiperi bi radili neovisno o kuplungu i imal bi brzinu (jadna ti ova 18-litarska pumpa za nekaj ozbiljnije).
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bilo bi bolje naravno, ali sam u nemogučnosti nabaviti bilo kaj takvoga, nema ti takvih stvari u mom kraju ni za lijek.
A i neču puno komplicirati, ugradil budem preklopni ventil na poklopac i jedan razvodnik da dobijem izvode za vučene priključke, to bude funkcioniralo, a tak i tak budem prije ili poslije kupil neki normalniji i malo jači traktor koji bude sve to imal na sebi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Si možda ti zainteresiran preuzeti taj posao ako rešim transport do tebe?? :)
Samo po forumaškom cjeniku.

Kupiš dijelove i materijal i par kuna za tokara (ne više od 100).
Moje ruke ti budu gratis, eventualno da dojdem na ugradnju pa ih roštiljem zamastim.

Za detalje i dogovor :(call):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa naravno, ja kupujem sve kaj treba, ali želim da to stručno osoblje rastavi i sastavi da bude sve kak treba.

Apsolutno dogovor bude pao dok dođe na red.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Rastavljal buš sam. Tu nemaš kaj pogrešiti pa mi pošalješ onim đabatransom. Svaki petak ide.
Sastaviti ti bum došel pomoči pa usput dopeljam.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ŠANANA kakav bi to bil hidraulik koji ne pušta ??
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh