• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 565

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ok, mene zanima nešto za 45-50 000kn, sa oko 60ks, da ima prednju vuču i da ima djelova za njega, da ga mogu sam popraviti i da djelovi nisu skupi

taj 565 ili neki 560 za moje potrebe bi bio OK, treba samo za oranje i vuču prikolice do 5-6 tona, i plug 2x12" (ima plug bosanska dubica štelujući, koji mi izgleda OK, 10, 12 i 14") koji bi i najviše odgovarao za traktor od 60tak ks

ili npr torpedo td ili tx 55, ili možda 6206 bez prednje vuče, nađu se za oko 45 do 55 000kn, za njih se bojim cjene djelova, i dostupnost djelova pogotovo kod td 55 za prednju vuču, veći traktor tipa 7506 ili 9006 mi još nije potreban, a i oni su svi večinom poderani i izrađeni, pa neznam koliko je to pametno kupovati

rusa u toj cijeni sam gledao, al nekako ga se bojim uzeti, jer netko kaže da je super zadovoljan sa xy sati, a netko u 1500 sati rada je nekoliko puta otvarao motor, belarus tipa 820, 892, 920 itd.

ima još jedna opcija, rakovica 65, godina 88, sa prednjim utovarivačem i prednjom vučom (antonio carraro), na slikama dosta očuvana, drugo neznam, traži 55000kn, mislim da vrijedi nekakvih 50 000kn

to je nekakav moj izbor i za te traktore ima djelova i dostupni su, za IHC ja neznam gdje bi tražio djelove, i neznam jel u mojoj okolici uopće ima negdje takav traktor, CASE nije loš, al i košta, bolji je sigurno od ovih navedenih

za 50 000kn se nemože uzeti nekakav poseban traktor, al mislim da se može uzeti solidan iz exYU, da je sve na mjestu, i da je u radnom stanju, te da nema nikakvih popravaka oko njega, a to je meni najbitnije, da trebam ići orati, pa taj case zakaže, nemam novca za popravak i opet orem sa fergusonom
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
To su sve samo price. Ja iz iskustva znam da su za zapadne traktore djelovi skuplji, ovisi kako za koji i o cemu se radi, ali znam da su za imt jeftini ali isto tako NE VALJAJU i imaju kratak vijek trajanja jer se rade u indiji, kini, turskoj. To vrijedi i za torpedo i rakovicu. A za zapadne traktore kao i International ( IHC ) ima vise trgovina za djelove i dostupni su i na internetu. Platis skuplje ali su i kvalitetniji i duze traju
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Meni se 560 a pogotovo 565 sviđa za npr sadilicu za kukuruz 4 reda, kultivator 4 reda, špricu 600-800 L, rasipać 800kg.....samo da ima uske gume.
Jedino ne znam kakav je potrošač? I da, mislim da ne vrijedi nikako više od 40 000 kn,ako je tip-top.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Potršnja ti je kod IMT-a svakakva moj zadnji 560 ima 4-tu pvp na svaku drugačije radi i troši po meni (makar me budu kritizirali ) najbolja je klipna pvp odlično pali najjača snaga jedino malo u leru frflja .
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Ja sam imao 560 85.god sa klipnom pumpom i bio sam zadovoljan sa potrosnjom. A bez grijaca je palio u bilo koje doba i na zub
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Meni se 560 a pogotovo 565 sviđa za npr sadilicu za kukuruz 4 reda, kultivator 4 reda, špricu 600-800 L, rasipać 800kg.....samo da ima uske gume.
Jedino ne znam kakav je potrošač? I da, mislim da ne vrijedi nikako više od 40 000 kn,ako je tip-top.

U tim poslovima kaj si nabrojao 565 ti troši zanemarivo malo goriva. U sjetvi kukuruza mi potroši oko 2l plavca na kj.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
ok, mene zanima nešto za 45-50 000kn, sa oko 60ks, da ima prednju vuču i da ima djelova za njega, da ga mogu sam popraviti i da djelovi nisu skupi

taj 565 ili neki 560 za moje potrebe bi bio OK, treba samo za oranje i vuču prikolice do 5-6 tona, i plug 2x12" (ima plug bosanska dubica štelujući, koji mi izgleda OK, 10, 12 i 14") koji bi i najviše odgovarao za traktor od 60tak ks

ili npr torpedo td ili tx 55, ili možda 6206 bez prednje vuče, nađu se za oko 45 do 55 000kn, za njih se bojim cjene djelova, i dostupnost djelova pogotovo kod td 55 za prednju vuču, veći traktor tipa 7506 ili 9006 mi još nije potreban, a i oni su svi večinom poderani i izrađeni, pa neznam koliko je to pametno kupovati

rusa u toj cijeni sam gledao, al nekako ga se bojim uzeti, jer netko kaže da je super zadovoljan sa xy sati, a netko u 1500 sati rada je nekoliko puta otvarao motor, belarus tipa 820, 892, 920 itd.

ima još jedna opcija, rakovica 65, godina 88, sa prednjim utovarivačem i prednjom vučom (antonio carraro), na slikama dosta očuvana, drugo neznam, traži 55000kn, mislim da vrijedi nekakvih 50 000kn

to je nekakav moj izbor i za te traktore ima djelova i dostupni su, za IHC ja neznam gdje bi tražio djelove, i neznam jel u mojoj okolici uopće ima negdje takav traktor, CASE nije loš, al i košta, bolji je sigurno od ovih navedenih

za 50 000kn se nemože uzeti nekakav poseban traktor, al mislim da se može uzeti solidan iz exYU, da je sve na mjestu, i da je u radnom stanju, te da nema nikakvih popravaka oko njega, a to je meni najbitnije, da trebam ići orati, pa taj case zakaže, nemam novca za popravak i opet orem sa fergusonom

Ja bi ti samo rekel da se ne bojiš Rusa, naravno pod uvjetom da nije neka podvala ili drlog, ali to se može desiti kod svakoga. Tu par ljudi kaj imaju te ruse( i moj ujak ga ima) su prezadovoljni... Izdržljivi su, teški i ne kvare se puno, a ako se i pokvari dijelovi su bagatela. A ovi kaj vele da su u 1500 sati otvarali motor ne bi dal ni tacke u ruke, takvi bi i na đonsonu motor ubili za 1500 sati
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Gajtan kod rusa je problem kaj ga nemaš kome prodati slažem se da se svaki traktor može pokvariti kod mene nikad problema sa getribom hidraulikom kak je motor bil na izdisaju kupil sem u Mađ novi sve pohvale super palil nije trošil ulje itd kad mi više nije trebal radil 10-20 sati i na 653 sata pukla radilica . Sad vidi motor plačen 4 000 DEM-a gume oko 6 000 ili više Kn kak sam ga mislil slagati radilica 1100 kn a za njega nemogu dobit ništa osim zamjenu koju još moram nadoplatiti . Ne kažem da ne valja nego ne vrijedi jer kod nas ih nitko neče .
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ili da kupim rusa od tebe i slozim si, zadnje gume su dobre, meni treba samo za oranje, i plug 2x14, kod mene u ravnici ce pjevati s njim, za drugo nije potreban

A motor sam slozim, to nije problem, samo nove brtve i tuba dihtung paste i udri
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ode on na otpad ako dogovorim da ga odveze zajedno sa cisternom . Mislil sam samo odozdo stavit radilicu bes skidanja glave čak bi i dihtung na karteru ostal ali več mi se neda šarafiti a bogme i tržiti .
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Najbolji su ovi koji se hvale da imaju dobar stroj koji će rađe prodati u staro željezo nego drugome da ga poprave.

Poslano sa mog LG-P710 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Hvala kolega Zoki samo da znaš otkad je postavljen oglas nitko nije ponudil niti jednu kunu a traktor mi doslovno smeta .
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Radilica bi isla od dolje, ako drugo nesto nije osteceno, ja vjerujem da bi to mogao napraviti, uglavnom, nesto moram uzeti za oranje

Ja nisam nigdje vidio oglas, iako smo privatno pricali o tome, sasvim slucajno
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Gajtan kod rusa je problem kaj ga nemaš kome prodati slažem se da se svaki traktor može pokvariti kod mene nikad problema sa getribom hidraulikom kak je motor bil na izdisaju kupil sem u Mađ novi sve pohvale super palil nije trošil ulje itd kad mi više nije trebal radil 10-20 sati i na 653 sata pukla radilica . Sad vidi motor plačen 4 000 DEM-a gume oko 6 000 ili više Kn kak sam ga mislil slagati radilica 1100 kn a za njega nemogu dobit ništa osim zamjenu koju još moram nadoplatiti . Ne kažem da ne valja nego ne vrijedi jer kod nas ih nitko neče .

A gle, ima i tu nekaj, al opet ne kupuješ traktor da bi ga prodaval... Al sad ne kužim, jel si ti dal za radilicu 1100 kuna ili samo veliš da košta tolko? Mislim, ak si ju kupil kaj je problem napiknuti ju? A da ju i kupiš za 1100 metneš gore, pa buš valjda bolje prodal nek na kilu?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Radilica kupljena jer sam mislil slagati ali sin otišel kod cure i traktor mi netreba i ne slaže mi se (imam još tri registrirana nemam dosta svoje zemlje a zakup mi preskup ) tak mi višak .
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Znaci sve imaš doma a nikak da složiš... Ko i ja svojeg, sve je tu samo treba poriktati do kraja
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Skoro sve osim ležaja radilice da ne ostanu stari , ŠANANI -kvarimo temu :icon_scratch:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo dečki, prije 2 dana je prošlo točno 2 godine od generalne na 565.

Prije koji dan je traktor okrenuo 960 radnih sati i za sad sam super zadovoljan kaj se tiće samog motora, to ide, puca od snage, ne dimi i ne troši puno, stvarno sam iznenađen s njegovom malom potrošnjom u ovim sitnim poslovima i u transportu.

I jedna prigodna slika od jučer iz transporta pšenice u silos :D:



Nezna kaj je teško, kaj mu zakopčaš to i odvuče :D:
 

Najnoviji postovi

Na vrh