• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 565

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,222
Imt ne zna što je teško :). Što mu zakacis to on odvuče hh

Od forumasa Banijac 82

be152e7e2351db0c2425597d56af41b0.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovak, HITNO trebam pojašnjenje.

Imam problem sa strujom od bravice do grijača.

Stavil sam novu bravu i kad ispitivam direktno na njoj, struju daje na izlaz za grijač, a kad spojim žicu negde putem se struja gubi., gledajuč žicu do grijača izgleda svuda sve dobro, nigde nema prekida pa mi nije jasno zakaj.

Kad otpojim na strani kod grijača žicu i stavim ispitivač, daje struju, ali čim spojim na grijač nema struje u žici.

Dal je moguče da grijač probija na masu pa se zato to dešava??? Napominjem grijač je stari, neznam od kad. Ako je to moguče da uzmem i novi grijač.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Svijetli li i na bravici ispitivač dok je spojeno i dok griješ, koliko padne svijetlina lampica kontakta dok griješ, meni se jednom desilo da je probio grijač na masu ali se i žica jako grijala i lampice su dosta gubile sjaj prilikom grijanja.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Na bravici uvijek svijetli na samoj klemi bez obzira dal je spojeno na grijač ili ne, al u žici se gubi struja čim spojim žicu na grijač.

Sad neznam dal može biti grijač uzrok tome ili je žica negde u prekidu unutar bužira.

Al opet si mislim da nebi bila žica u prekidu kad čim odpojim klemu sa samog grijača i spojim ispitivač na kraju žice, struje ima. A čim je nazad spojim na grijač, par puta grijač radi, vidim da se kontrolne lampice malo oslabe čim stavim bravicu u položaj grijanje. I zatim paf, opet dođe do prekida.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Probaj sa pokretača na dovodu uzeti sa jednom žicom direktno da grijač pa vidi što se dešava.


Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Dali svijetli na ispitivaču kad je na klemi od grijača kad je grijač spojen .?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nakon kaj spojim klemu nazad na grijač i zatim stavim ispitivač i probam an bravici u pložaj grijanje, prvih par puta zasvijetli, znači dobiej struju i onda koda se nekaj desi u grijaču i više nema struje, a nakon toga stavim ispitivač direkt na klamu na bravici i u položaju grijanej daje struju, a na grijaču je nema, a žice sve spojene..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nisam kolega, budem sutra isprobao pa javim rezultat, bilo mi je kasno večeras pa sam odustao.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovako, idući tjedan moram u nabavku dijelova za reparaciju hidrulične pumpe i treba potrošni set kvačila za 560/565.

Kakve dijelove tražiti po trgovinama (Hubzin, Masiva)? Dal netko zna dal ima na tržištu nekaj kvalitetnije od dijelova ili sam osuđen na Indiju ili još gore Tursku??
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
U Sekri sam kupil engleske lamele i druk ležaj bilo malo skuplje al nije mi žao Vučna lamela je bila 600 kn ostalog se ne sječam cijene . Lamele i lager sem mijenjal kad i motor za sad 1800 i nekaj sati i nema problema . Tad sam mijenjal tj repariral pumpu hidraulike sa pumpom nisam odmah bil zadovoljan .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pumpa je spora, pogotovo kad se jako zagrije, jedva digne i nema snage baš.

Sutra bum znal točno kaj sve treba.

Željac, mislim da lamele nebude trebalo mjenjati, samo one šerafe i još nekaj sitnoga.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Neznam dal bude koja slika pošto je traktor kod majstora u radioni, danas sam ga vidio, al je raskopan majko milena.
Slaže se sve kaj nevalja :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Šanana, lamele TMS ivanec, bolcni, capice ..... kron beograd ako još neko ima zaliha, a ako ne turke ili indija, kvaliteta podjednaka samo nek je sve istog proizvođača.

Pumpa hidraulike kaj se nudi naj jeftinije, kvaliteta podjednaka.

Nego, kaj je kvaćilo već u banani, niste ga radili kad i motor?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovak Muha.
Traktor je okrenul 1300 rh od generalke, naravno tad je i kvačilo slagano, stavljeno je sve novo kaj je trebalo (druk-lager, lamela pogonska (kardanska je bila tad ko nova), šerafi, capice i sve ostalo kaj je trebalo u korpu iti novo) i bilo je odlično do ove jeseni.

Naime, pojeli su se šerafi i više nismo od ispod mogli naštelati drugi stepen, pa čak ni na samoj pedali kvačila, to je glavni razlog zakaj je išel na pola, sad se bude sredilo sve kaj bude trebalo, v sredu budem znal sve kaj treba novo.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ja sam jednom kupio u poljostroju crne capice i te 5 godina duraju i šarafici na njima isto kvalitetni.
A ovo sad amprepovi indija koma teška troše se jako.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Možda da se lagano navari capice sa e-durom? Meni se čuje škripa capica kada stisnem kvačilo do pola, izgleda da se potisni ležaj i capice ne vrte u istoj osi pa malo šetaju po potisnome.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh