• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 565

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Znam, mora taj cjeli most na piksiranje, to stoji!

Nego meni nije jasno zašto taj originalni ležaj nejde gore (ako ga več drže da je to originalna dimenzija), pa nije se osovina mogla podebljati u 25 godina?? :)

Lani sam stavil aksijalce od zetora/ursusa, unutarnja mjera 40mm i ti su vozili oko godinu dana, dok sa tokom oranja ih nije blato uništilo, reko sad uzmem original, kad ono kupus, nejdu gore.
Ti mi se više sviđaju jer imaju tu zatvorenu košuljicu, ovi ursusovi su otvoreni pa brzo odu.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ja ga mjenja prije par godina, tj skoro ga nije bilo, zajeo se dolje i dosjed na rukavcu za ležaj. To smo tokarili kod kolege i stavili gore novi ležaj ali koliko znam išao je gore bez ikakvog problema...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I moji su rukavci zajeđeni, to stari nekad nije baš obračao pažnju pa se vozilo bez ležaja...pa sad svaku godinu mjenjam ležajeve dok jednom nedam srediti to kak treba.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da mi ga koji majstor može sad trenutno uzeti nebi se sam primao toga, svi vele za dva tjedna, krajem mjeseca, u veljači i tako....a meni traktor treba ovih dana!
Dam ga majstoru u 3. mj, taman da mi ga sredi prije sjetve, a neče mi se do tad voziti bez ležajeva.
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
Ja sam mjenjo na 560 prije mjesec dana čaure i ležaje imaš dve vrste fi 38 i fi 40 rekli mi u sekri da su za hidro volanom fi 40 a kodmene bili fi 38 pa im nije bilo jasno kako
 
Posljednje uređivanje:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,687
I moji su rukavci zajeđeni, to stari nekad nije baš obračao pažnju pa se vozilo bez ležaja...pa sad svaku godinu mjenjam ležajeve dok jednom nedam srediti to kak treba.

Evo,baš danas vidio na poslu navarivane rukavce za 539,isto bili pojedeni,poslije se potokarilo na staru mjeru.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Doznao sam sve na susjedom forumu, dvije su dimenzije rukavaca, novi tip 560 i naravno 565 imaju deblje rukavce 40mm, a stari tip 560 ima 38mm, sve jasno ko dan, sutra idem mjenjat ležajeve, namontiram i vozi dalji! :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Traktor je sastavljen prije koji dan, nek samo izdrže ležajevi neko vrijeme, morao cijeli most na piksiranje, sve je pojedeno i nema gdje nema lufta! No ne zamjeram mu ja ništa nakon toliko sati i godina rada :)





 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa naravno da valjaju, svaki IMT ima mane, pa tak i 565, sve ovisi na što naletiš prilikom kupovine.
U svakom slučaju 565 bolji izbor od 560.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Pa naravno da valjaju, svaki IMT ima mane, pa tak i 565, sve ovisi na što naletiš prilikom kupovine.
U svakom slučaju 565 bolji izbor od 560.

Kaj ti imaš protiv 560 :)
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Rekli bi Zagorci isti drek sa različitim a sličnim motorima 565 malo oštriji motor malo manje dugotrajniji po mojem skromnom iskustvu i vožnji IMT-ca od 1974godine .:icon_fU:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mijenjao sam ulje u motoru na 790 rh i nakon 5 dana intenzivne sjetve je natuko prilično sati, došao je do 830 rh, s motorm sve ok.

Nego, otkazala je hidrulika (nakon dužeg iščekivanja), e sad, dal da dajem slagati ovu pumpu, dal se isplati kupiti novu indijsku ili tursku, dal otići u Srbiju po original repariranu pumpu??

Tokarenje klipa za hidrauličnu gumicu??

Savjeti, preporuke??
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja sam na 542 uzeo set za reparaturu pumpe indijski i evo jedan dio je oran s njim tanjuran a drljanje i sijanje je sve obavio bez ikakvih problema!!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Indijski set bolji od turskog ubacivanje manžete je radil Muhač njemu se pokazalo dobro .
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Stavljanje gumice na klip imt-a je po meni nepotrebno jer je i radni ventil napravljen u smisli brtvljenha željezo ne željezo s time da i nepovratni ventili moraju dobro brtviti.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
:icon_super:Zoki kad je več skinjen poklopac hidraulike ubaciti manžetu i nije problem , kad prebacim kiper ventil na kipere hidraulik drži neki priključak oko 2 sata u zraku a da ima manžetu držal bi trajno zakaj po tebi to nebi valjalo ? Kod nošenja težih priključaka zarobljeno ulje u celinderu bi držao hidraulik a pumpa bi oslobođena samo vrtjela ulje .
 

Najnoviji postovi

Na vrh