• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 565

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Izvana nemozes vjerovatno nista uraditi.Ili je ispao jedan od dva klina koji drze oblogu ili je puklo uho na kucistu.Izvana mozes samo stelati kocnicu ili je bilo puknuto uho gdje se stela kocnica.

Vjerovatno je puklo uho koje ste varili ili je pukla obloga.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kod IMT-a i Rusa uvjek nekaj puca meni je pukel šaraf koji vuče taj klin na njemu su matice za štelanje sreča kaj je izvana .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Znam da je puklo nekaj i da su izvana mogli to srediti i zavariti, to sam 100% siguran.

Ručna mi služi baš za to za kaj je namjenjena, znači kod parkiranja i najviše kod prikopčavanja priključaka.
Radne kočnice su kod mene uvijek u radnom stanju :)
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Meni se bio rasipao onaj igličasti koji ide po vanjskoj strani klina a uzrok je bio taj da sam vuko kao sivonja jer original materijal ne koči ništa.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Moja je fino držala več preko pola kad sam ju povuko, nije trebalo siliti. Naučen sam na ručnu da mora biti ispravna, mora se složiti.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Original na mome nije valjala ništa, čak niti praznog nije mogla držati a kamo li zaustaviti.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ni moja orginal nije valjala tek promjenom obloge je postala dobra i doradom same poluge ručne ni ona nije bila dobra .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Legnem danas pod traktor i vidim kaj se desilo sa ručnom i nasmješim se i odahnem, ništa strašno :)

Naime pukel je onaj bolcn na kojem se vrti mehanizam preko kojeg ručica vuče onu polugu koja stiska pojas unutra, znači sve je to skupa skočilo van.

Vidi se da je več bilo vareno, ali je majstor malo fulao var pa je držalo pola, a pola nije, no dobro je i držalo sve ove godine.


Skinul sam sve dolje i očistil, zavaril i vratil nazad.




I evo ga, radi ko sat, na 4 zuba več drži.

 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Bravo kolega , mislim da one matice jedna ide iza a druga ispred bolcna bar je tak kod mene ostalo 5+ !!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma sad je dobro zavareno iznutra, vjerujem da bude držalo više od 6-7 godina kak je zadnji put zavareno :)

Željko, ova druga matica je veča, služi samo kao produžetak da nemoram šeraf koji špana ručnu previše šerafiti unutra.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,162
Ali, da je onak kak ti Željko veli spuštanjem poluge matica bi vukla mehanizam nazad.
Ovak postoji mogućnost da ostane zaštekano bez obzira kaj si spustil ručnu.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,601
Ali, da je onak kak ti Željko veli spuštanjem poluge matica bi vukla mehanizam nazad.
Ovak postoji mogućnost da ostane zaštekano bez obzira kaj si spustil ručnu.

Kako kaže Željko ponavljanje je majka mudrosti ,srećom ovdje nema puno posla da se to tako popravi.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ali, da je onak kak ti Željko veli spuštanjem poluge matica bi vukla mehanizam nazad.
Ovak postoji mogućnost da ostane zaštekano bez obzira kaj si spustil ručnu.

Znam, razmem ja to sve, ali tak je bilo pa sam tak i vratil, nikad nije ostalo to zaštekano, sve je to masno, nema kaj štekati :D::icon_mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Imam opasnih problema sa hidraulikom, jako sporo diže i nemože podići do kraja, nadolio sam ulje, ali se isto događa.

Zimos je pumpa reparirana isto kao i cilindar.

Nekak mi se stalno mota po glavi da majstor nije dovoljno sigurnjaka stegnul pa da sad jako propušta i nema snage podići, neznam ni sam, to mi pada napamet.

Dal je moguće odnekud pristupiti pumpi, a da se ne skida poklopac??
Oni otvori sa lijeve i desne strane, dal je moguće tuda do sigurnjaka?

Neznam više kaj bi, lud sam, traktor treba svaki dan, još imamo 20 rali kukuruze za posaditi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh