• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 565

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Mijenjal sem sigurnjak bes skidanja pumpe skidal sem lijevi poklopac i desnu ručicu za uključivanje kardana .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Željac, si imal slične probleme i dal je nakon zamjene sigurnjaka bilo bolje? Znači, nema snage i sporo diže.


Pogledaj gumice na cijevi koja ide iz pumpe hidroulike na poklopac.
Od kud se to da pogledati?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Je budem moral ako ovo ne proradi uskoro, mada sa 539 mi je muka sijati, malo mu je poteža :)
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Sa desne strane na prednjem djelu poklopca hidroulike ploča 8x10 cm na 19 ključ .U ploči imbus .Skini ploču ispod nje ti je ta cijev sa gumicama
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Imam opasnih problema sa hidraulikom, jako sporo diže i nemože podići do kraja, nadolio sam ulje, ali se isto događa.

Zimos je pumpa reparirana isto kao i cilindar.

Nekak mi se stalno mota po glavi da majstor nije dovoljno sigurnjaka stegnul pa da sad jako propušta i nema snage podići, neznam ni sam, to mi pada napamet.

Dal je moguće odnekud pristupiti pumpi, a da se ne skida poklopac??
Oni otvori sa lijeve i desne strane, dal je moguće tuda do sigurnjaka?

Neznam više kaj bi, lud sam, traktor treba svaki dan, još imamo 20 rali kukuruze za posaditi.
1. ako drži visinu kao prvog dana kad ugasiš traktor onda nije ni sigurnosni ni oring na cjevi
2. sigurnosni koje sam ja držal u ruci nemaju mogučnost podešavanja ..ako s istim roblemima diže puno prazno onda to nije problem .
za sporo dizanj može biti kriva pumpa s razvodnikom tj polužnje , također i za visinu dizanja ...
= poklopac dolje
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Šanana jel i kiper radi sporo ? Meni je radil hidraulik sporo radi papirnatog filtera sad nema nikakvi i radi bez njega .
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Matek pa kaj ti delas z tim IMT-om,il ti tolko lijepo sarafat po njemu ili kaj heh,svako malo te nekaj zeza :mur: Ajde da i to rijesis pa dalje u sjetvu mada jos nije sila za zavrsavanje
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A čuj, radi preko 600 rh godišnje, taj 565 i 539 rade najviše, najiskorišteniji su.

Budem danas otišel do majstora s njim da izmjerimo pritisak na kiper izvodu pa budemo pametniji.


Neznam kaj je problem, ali jednostano pod teretom neće dići poluge gore, prazne diže do kraja, a kad mu dignem fini hidrulika dok raja i nabijem ga pod opterečenje, pumpa se gotovo ni ne čuje da lupa, samo šušti, a onače bi morala lupati ko luda.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Padnu brzo ruke pod opterećenjem kad ugasiš traktor?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Danas dopodne smo sklinuli poklopac i ispustili dio ulja, isprobali smo pumpu kad eno čuda. Probilo je gumice na poklopcima ventila, dva poklopca nisu dobra, majstor će istokarit nove da više nemože gumicu izgurati van i to je to. Kupio sam danas nove gumice i sutra do podne bi traktor trebao biti u pogonu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dali ima netko sliku poklopca mjenjača na 560/565 nova linija? Zanima me kak izgleda poklopac ispod instrument table, odnosno onog kučišta u kojem je orbitrol od volana!

Naime, tu mi jako baca ulje pa se pitam dal ima tu kakav odušak ili je moguće da se otpustio poklopac mjenjača, a nemam vremena dizati kabinu i skidati komplet instrument tablu sa orbitrolom da vidim kaj se događa, a neznam dal bi se dalo pritegnuti poklopac ispod tog kučišta orbitrola.

Ajd me prosvjetlite.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Meni tu slini iz orbitrola mislim sve pomalo masno kad sam neki dan gledao.
Koliko znam nema oduška jedino ako na koji šaraf ne curi ti van.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I ja sam mislio da mi je orbitrol propišal, ali gledam razinu ATF ulja u posudi, ne fali nikaj, stalno je na istoj razini. Jedino može iz mjenjača bacati gore nekud.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako slini na stupu koji drži orbtrol jedino na njemu može puštati i to na gornjem dijelu . Meni je proslinil nakon 3 000 rh i bil na reparaciji . Mislil sem promijeniti gumicu na vrhu ali nije pomoglo poderal se rotor reparaciju sem platil 250DEM.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Velim, nije orbitrol kad ne fali ulja u posudi, a i vidi se po ulju da je iz getribe, znači baca negdi gore na poklopac mjenjača, a neznam od kuda.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Jedino ako nije na šarafe od stupa što drži volan i orbitrol .
Neznam kuda bi drugud nema ništa tamo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh