• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 565

toth

Član
Tu od
28 Velj 2015
Poruka
148
pa da i mi isto. nego sta majstor koji ti je pravio motor kaze, zasto baca ulje kod mjeraca?
 

zoranbircic

Član
Tu od
3 Sij 2017
Poruka
178
majstor veli da će mi vratiti lovu jer ne zna više što da radi, jer je dva puta sve rastavio i sastavio i ne vidi u čemu je problem
 

toth

Član
Tu od
28 Velj 2015
Poruka
148
jer i kod mene baca malo, ali moj je star 35 godina i jos nije imo generalku.
 

toth

Član
Tu od
28 Velj 2015
Poruka
148
ma ide on jos :eek:: kupili smo veci traktor pa ga sad koristimo samo za lakse poslove. :)
 

zoranbircic

Član
Tu od
3 Sij 2017
Poruka
178
Nebi rekao da bi ga se samo tako odrekao, sobzirom da je toliko godina i da nije motor još diran.

Željko ulje prska van kad izvadim šipku mjerača i na malom br. obrtaja i nema veze položaj traktora , nagiba.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Meni traktor baca na odušak,na mjerač ulja i na radilici naprijed,ali samo pazim da ima ulja u motoru :)

Treba nekaj poduzet na ovom 565,za početak možda druge karike,ako su cilindri obrađeni na dobru mjeru i klipovi..
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Jel moguce da moze biti problem u kompresoru?
Kakav je pritisak ulja?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Prvo ti njemu promijeni ulje i filter ulja,probaj nabaviti,kupiti ina super turbo i nalijga malo iznad minimuma ili na sredinu između min i max.
Zatim kad ugriješ motor al ugrijat ga znači da je ulje vruče.
Tad izvadi šipku dok radi na leru,pa mu dodavaj gas,i prati oče li prestat dimit na iberlauf i špricat van na rupi di ide mjerna šipka.
Trebao bi prestat dimit na iberlauf ako je motor ok.
Ako ti je stalno na leru ili malim okretajima isto nije dobro za motor.

I usporedi mjernu šipku od ulja sa drugim traktorima,da stvarno nije krača nego kaj bi trebala biti.


Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

zoranbircic

Član
Tu od
3 Sij 2017
Poruka
178
Kompresor sam eliminirao prvoga, da znam jedan slučaj gdje je to bio problem, čovjek napravio generalku a nije trebao. Kad je skinuo kompresor na moj savjet , prestali su svi problemi i otišlo 6 tisuća kn. u vjetar. promjenili smo karike na kompresoru 92 kn. i traktor se preporodio a i on
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Sutra mijenjam ulje pa ću vidjeti ima li kakvih promijena.A u moj 565 ide 8,5 l. ulja i uvijek sipam super 5

Tako u moj 560 stalo skoro mi niš nije ostalo.
Probaj onu inu super max ja sad opalio i u 560 ljepše odmah radi.
Imaš u trgo agenciji ako uzmeš robe za 500 kn preko neta dođe , džaba kući nema poštarine..
 

zoranbircic

Član
Tu od
3 Sij 2017
Poruka
178
Promjenjeno ulje, filter, provjerena dužina šipke mjerača, ulje sipano na pola između min. i max. ne dimi na iber al zato baaaaccccaaaa kad izvadim šipku mjerača.Točno 8,5 litara.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jesi ga ugrijao i probao držat na okretajima?
Znači u tvoj ide 8.5l. To je vjerojatno ok.
Kolko me sječanje služi iznad uljne pumpe,a ispod radilice ide neki pleh,da ga majstor nije zaboravil deti?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Mora biti problem kod radilice ako ne dimi na odušak i pali na zub. Meni je slučajno neka grana izvukla na 560 šipku ali tek toliko da ne sjedi do kraja i traktor se sav usrao.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

zoranbircic

Član
Tu od
3 Sij 2017
Poruka
178
Generalka rađena iz istog razloga jer je bacao ulje i na iber i čak mi je izdizao šipku mjerača, loše karike i stubline- cilindri. Nisam nigdje vidio da ima takav lim u karteru kojeg navodiš, misliš da mu je svrha da okret radilice ne baca van, to je ok , al nod mene lagano puše kroz cjevčicu mjerača. znači da postoji pritisak u karteru. u karter se nastavlja drugi dio cjevčice mjerača i on se nalazi oko 5 mm. u ulju upravo zato da radilica ne baca prilikom rotacije. za sliku moram reći sinu da to obavi jer sam ja laik za takve stvari.
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
ako ti je motor sad dobar,recimo,jednostavno zanemari to bacanje ulja.. ako motor pali dobro,ide dobro,ne trosi ulje
 

Najnoviji postovi

Na vrh