• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 565

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
znam , svi koje me znaju i sami ne vjeruju da sam i ja bil nekad mlad , blesav i naivan .
.a več sam te jednom uvjeraval da nisam baš nekaj ekstra čovjek ali nikad ne lažem
 

zoranbircic

Član
Tu od
3 Sij 2017
Poruka
178
Ljudi postoji li mogućnost da je pukla glava motora a da ne miješa vodu i ulje, npr. između ventila, tako bi mogao stvarati kompresiju u karteru.Ili da nisu novi ventili dobro obrađeni- ušlajfani

Sve je moguće osim drvene peći. moguća je i drvena peć samo za jednokratnu upotrebu

Željko mislim da bih to žene prije popravile nego mi , jer one ne vole sitnice

Bučo takvi čepovi su još samo na starom landinu i ursusu.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Majstor ko majstor, moze se postaviti na lijevo jaje ako nije dobro odradena strojna obrada, jel netko premjerio stubline??
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
e i za to postoji anegdota u ovom kraju , jedan šofer je tražio na strojnoj da mu skinu desetu više tak da ne mora razrađivati traktor nego da može odmah 2u brazdu" ..radilo se o štore 40x
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
dosta njih nema nove strojeve i nemogu postići potrebnu točnost, a kako je i materijal klipova lošiji, onda se boje da nebi zaglavio, pa naprave par stotih veću mjeru, a majstor ga je vjerojatno samo sastavio ko lego kockice, a na to nije obratio pozornost....

uvijek kada je došao blok ili cilindar sa strojne obrade, stavljao sam kariku unutra, jer nemam takav mikrometar, a klipove sam mjerio, najčešće za hondu g200, i tu je bilo svakakvih mjera....a znao sam i vračati, jer je bilo previše lufta, i promjenio firmu za strojnu obradu, od tada sve naprave kako treba, jer puno rade, najviše radne strojeve, traktore i kamione, pa imaju i odlične strojeve za obradu....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Majstor koji se ovdje spominje ima strojnu obradu i trgovinu djelovima pa ja vjerujem da nebi sam sebi u želudac uskakal i na kraju rekel da nezna kaj da napravi.
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
još nitko nije odgovorio na željkovo pitanje...dal puše ili baca na šipku?
 
Posljednje uređivanje:

zoranbircic

Član
Tu od
3 Sij 2017
Poruka
178
Željko jel moguće da pukne glava između ventila, a da ne pomiješa vodu i ulje, mislim da bi samo u tom slučaju mogao dobit kompresiu u karter, nakon generalke.

Majstora osobno ne poznajem,o njemu sam čuo samo najbolje preporuke. mojkolega mehaničar mi je preporučio njega jer je odradio 17 motora za njegove poslove i nikad nije imao problema. Samo riječi hvale. Zašto bi moja malenkost tvrdila suprotno.

Moguće je ali sam i to eliminirao u startu. Moj prijatelj je radio generalku, šipku mjerača mu je izdizao van, kad je stavio motor generalno uređen dogodilo se isto. 6000 kn u vjetar .Skinuli smo kompresor gotovo da nema karike, stavili smo nove 94 kn. traktor se preporodio a i on.

Za taj problem sam saznao 87. god. od jednog majstora iz bugojna koji je radio motore na kamionima koji su vozili po iraku. Isto su radili generalku 2x tragom dok nisu otkrili da na kompresoru nema karika, pojeo ih pijesak.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
mi smo jednom davno,na jednom kamionu dva puta u godini radili generalku..i to sve zbog jedne rupice poslije zračnog filtera...jednostavno sisalo prašinu i paff... samo kažem...vjerojatno kod tebe to nije slučaj
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Zaključak dana, potrebno mjeriti kompresiju pa idemo dalje sa savjetima.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

zoranbircic

Član
Tu od
3 Sij 2017
Poruka
178
Kolika bi kompresija trebala biti na tom motoru sad kad je praktično nov.

Naravno mjerili su kod mene kad su došli po motor, sve smo raskopali , mjerili i sve je ok. osim što je ulje stajalo u kadicama iznad bregaste, iznad trećeg i četvtog klipa. Znači ulje se ne vraća u karter što podmazuje klavijaturu ispod dekla ventila.

Kad se izvadi šipka mjerača lagano puše i baca ulje van i to dosta.

Muha mogu biti sve u životu al političar nikada jer ne govore istinu. Ja ne lažem i to ne volim ,Možda nekog istina vrijeđa.Velim da sam za navedenog majstora strojne obrade čuo samo riječi hvale,no u nečemu je problem na mome motoru i to su činjenice.

Ovaj majstor sastavi sve osim glave motora i razvođa paljenja, sastavim to kod kuće stavim karter i rezervoar i palim pilu.

Puknuti molim te da mi objasniš što bi ti očekivao od generalke, pa makar ona bila na biciklu sa pomoćnim motorom
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Ja nisam rekel da ti lažeš ili da nemaš problem, samo mi je čudno da bi si to majstor kojeg si ti spomenul sebi to dozvolil.

Daj ti meni reci jel motor normalno pali, dali na odušak baca ulje?
pusti mjerač tam gdje je i čep uljevka ulja, mene ova dva pitanja zanimaju.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,222
Zoran, moj 539 od kako ja radim s njim i odrzavam ga, znaci nekih 13 god, a star je 17 god, ne smijem mu sipku izvuci van u radu jel bi u roku odmah masina bila crna od ulja, isto tako ni cep se ne smije micati, ali traktor uredno pali i radi i ne vidim ja tu nekog problema, jel sto bi mu i mical sipku dok radi..

A na drugom 539 koji je star 35 god, sipku mogu izvuci na 2000 okretaja i ne izlazi kapljica van..

Sad koja je tu fora, znaci ovaj novi pali na minusima i radi ko avion, a baca ulje van, a ovaj stari kojemu je gotov motor i ako bi ga sad htel paliti moral bi mu prije platiti misu, taj ne baca ni kapi..

Ako ti traktor ne trosi ulje i ako pali i ide, nemoj dirati sipku u radu traktora i to je to..
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Na IMR motorima normalno da ostaje ulje u kadici bregaste osovine jer se vrača kroz srednji ležaj bregaste.Pregledaj izlaz oduška na poklopcu klavijature
 

zoranbircic

Član
Tu od
3 Sij 2017
Poruka
178
Da u pravu si sa prva dva klipa se vraća u karter na način da u povratku curi po zubčanicima razvođa paljenja i tako ih podmazuje, a što je onda sa uljem iznad 3 i 4 klipa.
 

zoranbircic

Član
Tu od
3 Sij 2017
Poruka
178
Sad sam bio u birtiji sa dva mehaničara , jedan od njih tvrdi da stubline - cilindri nisu dobro obrađeni, te da je imao prošle godine takav slučaj i da mu je pukla radilica nakon 90 rs. Isti majstor, radilica kod same obrade skinuta više za 2 stote. radi se o 560. Na mom računu kojeg mi je majstor ispisao piše da na radilicu ne daje garanciju, a sad je prvi put rađena.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
nebi htio reklamirati ovdje po forumu, al idi u Vinkovce, i tamo će ti sve odraditi kako treba......za početak rastavi blok i radilicu i odnesi da premjere, i klipove i klipnjače ponesi te leteće i glavne ležajeve.....i onda će ti oni reći jel to valja ili ne, najlakše je obrusiti na 2 specijalu i da kupiš nove glavne i leteće, a ako treba raditi blok, onda će pomoći samo nove stubline, bušenje na mjeru i honovanje....onda ćeš biti siguran, a od takvog majstora traži povrat novca
 

Najnoviji postovi

Na vrh