• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 565

zoranbircic

Član
Tu od
3 Sij 2017
Poruka
178
Goma ne slažem se sa tvojim prijedlogom jer je očito da nešto nije u redu u tom motoru jer pritiska - kompresije u karteru ne smije biti, a kamoli nakon generalke.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Jel isto baca ulje na šipki kad skineš čep za točenje ulja , jel iberlauf čist . Kod mene nema 565 pa sem išel gledat kod jedne Rakovice (isti motor) motor je loš i u leru puše na šipku kod skinjenog čepa ne puše i ne baca ulje van . Ma mora se nači kvar , meni je na 560 ispala šipka kod branja kukuruze zaslilnil je ali nije izbacal ulje . Kad je skinjena šipka u leru ništ ne baca kod 2000 o/min ponekad skoči kapljica probal sem jučer .
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Jeste mjerili kompresiju u motoru?

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Neznam točnu funkciju toga pleha,al mislim da ima veze uljnom pumpom da ne ostane bez ulja dok radilica vrti i možda kad je traktor u nagibu da da odma ne pretoči.
Budu majstori koji su ga slagali znali vise.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Ne nismo mjerili kompresiju, to mi je slijedeći korak, odušak je prohodan. sve je 5 samo renault 4.
Neću pametovat al to ste prvo trebali napravit.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

zoranbircic

Član
Tu od
3 Sij 2017
Poruka
178
Kad skinem čep za sipanje ulja ista stvar, ali tad poneka kap izleti van i na čep jer ga bace zubčanisi razvođa paljenja a to je normalno.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Pa taj je IMR stvarno zločest moje skromno znanje ne pomaže jedino da ispustiš 2 litre ulja kad si več svašta .
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Ne kužim se baš u te IMR motore al recimo na mom Universalu kad skinem čep sa točenje ulja on tu dimi, kad izvadim mjerač ulja baca kapljice van, na iberlauf dimi oduvijek. Pali dobro, ne troši ulje, vuče dobro i jednostavno se ne zamaram se dalje.
Možda je i taj motor takav da pomalo dimucka i baca ulje.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

zoranbircic

Član
Tu od
3 Sij 2017
Poruka
178
Razlika u motorima je vrlo mala -zanemariva u odnosu na imt 560. Drugačija pumpa vp. i glava motora. Stvarno je zločest. morat će on opet na stol.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
..a možda samo previše očekuješ od generalke ...mjeri kopresiju , pozovi nekoga tko ima više iskustva ...poravilo se nebu ..može biti samo lošije
 

zoranbircic

Član
Tu od
3 Sij 2017
Poruka
178
popravit će se samoje pitanje vremena. Vremena imam do proljeća i sam ću rastavljati i sastavljati dio po dio. Tako ću imat sve pod kontrolom i bit siguran da nije nešto izostavljeno
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Da se problemi "puhanja" na odušak i izbacivanja ulja rješavaju izmjenom ulja niko nikad nebi generalku delal. Eventualno bi se samo malo skratili servisni intervali za zamjenu ulja a koristenjem kvalitetnijih ulja valjda ni to nebi bil problem....

Ja ne vjerujem da bi majstor kojeg si ti navel da je radil taj motor sebi dozvolil da se o njemu piše po internetu na ovaj način. Isto tak ne vjerujem da mu od druge nije " uspjelo" i da više nezna kaj da napravi.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A možda je na koljena radilice ugradil zapljuskivače...ko na hondi...mala šala.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Zorane dali ste stavili novi cep za tocenje ulja jel ima onu mrezicu ispod??
 

zoranbircic

Član
Tu od
3 Sij 2017
Poruka
178
To je stari tip čepova kod mene je čep koji ima dole limenu podlošku pod oprugom kao i na 560. Nevjerujem ni ja da bi majstor nešto zeznuo jer znam da je do sad napravio bar 3000 generalki na raznim motorima,ali i on sam kaže da nezna više što da radi i da se još nije nikad sreo sa takvim problemom.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,776
Da se problemi "puhanja" na odušak i izbacivanja ulja rješavaju izmjenom ulja niko nikad nebi generalku delal. Eventualno bi se samo malo skratili servisni intervali za zamjenu ulja a koristenjem kvalitetnijih ulja valjda ni to nebi bil problem....

Ja ne vjerujem da bi majstor kojeg si ti navel da je radil taj motor sebi dozvolil da se o njemu piše po internetu na ovaj način. Isto tak ne vjerujem da mu od druge nije " uspjelo" i da više nezna kaj da napravi.

Naj tak @muha kaj nisi gledal reklamu za DURA LUBE (mislim da se tak zvalo)
kad to natočiš unutra možeš maknuti sve čepove i mjerače i samo gas...:icon_pray::biggrin:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Uvijek su problem sitnice na koje se majstor ne obazire jedan moj anlaser sem slagal sam i nije uspjelo pa ga slagalo više od 10 majstora i kad sem počel vjerovati u vještice našel je kolega kvar ovo mi liči na moj problem . Samo još ne kužim dali puše ili baca ulje na šipku . Puknuti ne vjerujem preškrt si da si kupil Duralub ???????
 

Najnoviji postovi

Na vrh