• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 565

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Kud se vrti motor gleda se sa prednje strane motora po tome se motor vrti u desno tj u smjeru kazaljke na satu .

U koju stranu se vrti, gleda se od strane spojke....

533 motor se isto vrti ko i 539.....ali zasto nisu isti satovi i to buni ljude.....bregasta se vrti u drugu stranu, a zasto? Zbog razvoda, jedan je sa lancem drugi sa zupcanicima.....
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Moj 560 isto lagano baca ulje kada mu u leru izvadim šipku, jel to znači da treba generalku?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ja sam u mog 565 znao ujutro dolijati po litru ulja i radio je cijeli dan, išao je do samog kraja sve dok klipovi nisu izgorili i karike popucale i nabile se pod glavu, da sam bio baš pravi cigan mogao sam staviti polovne klipove i nove karike i još bi navrtio sigurno koju godinu rada dok se nebi cijeli raspao.
A vi se brinete kaj malo ulja na mjerač baca....:D:
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
jučer kresnemo Rakovicu 65,nakon godinu dana stajanja,bez grijača,bez ičega....
i prvo sto sam izvuko mjerač od ulja,i pogodite sta je bilo? - A to je isti motor jel?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Kolegin 577 u siliranju cjeli dan potroši 2-3L ulja,ali je gas skoro do poda dok ja vozim :)
Snage ima kao rijetko koji traktor 70ks,nema te zime na kojoj ne upali,do -5 bez grijača..
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,730
U koju stranu se vrti, gleda se od strane spojke....

533 motor se isto vrti ko i 539.....ali zasto nisu isti satovi i to buni ljude.....bregasta se vrti u drugu stranu, a zasto? Zbog razvoda, jedan je sa lancem drugi sa zupcanicima.....

Bregasta se vrti u istu stranu na oba, zato što imaš međuzubčanik!
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Ja sam u mog 565 znao ujutro dolijati po litru ulja i radio je cijeli dan, išao je do samog kraja sve dok klipovi nisu izgorili i karike popucale i nabile se pod glavu, da sam bio baš pravi cigan mogao sam staviti polovne klipove i nove karike i još bi navrtio sigurno koju godinu rada dok se nebi cijeli raspao.
A vi se brinete kaj malo ulja na mjerač baca....:D:
joooooj, danas sam prolazio kroz Budancevicu! uopće se nisam tebe sjetio da navratim na nekakve suhomesnate
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Kolegin 577 u siliranju cjeli dan potroši 2-3L ulja,ali je gas skoro do poda dok ja vozim :)
Snage ima kao rijetko koji traktor 70ks,nema te zime na kojoj ne upali,do -5 bez grijača..

Moj u oranju cijelo vrijeme do poda i netrosi ulje, koliko je potrosio to je zanemarivo....mislim na 577, ni 560 nije trosio dok nije procurio semering
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
joooooj, danas sam prolazio kroz Budancevicu! uopće se nisam tebe sjetio da navratim na nekakve suhomesnate

Jel možda voziš bjelog Punta BJ tablice?

Javi se drugi puta.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ja ću drugi tjedan ako zatopli detaljno oprati traktor i izmjeniti ulje pa budem dokumentirao tu da vidimo koliko stane u njega, znači u filter i do max oznake.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
@ŠANANA;kako pali 565 na zimi,dal more bez grijača do -5 upalit bez da puno vergla ?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Do -5 pali bez puno verglanja, okrene kojih 7-8 puta i upali, mada sad mi ja alnaser loš, slagali smo ga no i dalje mi se čuje koda preskakiva, izgleda da budem moral drugoga kupiti.
Inače, evo sad na -10 uz grijanje 15 sek upali nakon 3-4 okretaja.

Mada grijem ga uvjek čim se tremperatura spusti oko 0, zdravije je za motor paliti preko grijača, ipak mu malo toplog zraka i nafte dođe kroz usisnu granu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh