• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 565

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ako pali bez, nema nikakvog problema za motor. Meni je do prije par godina palio bez grijača a sad bi upalio odmah i za 2 sekunde se ugasi ako ne zagrijem.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
Do -5 pali bez puno verglanja, okrene kojih 7-8 puta i upali, mada sad mi ja alnaser loš, slagali smo ga no i dalje mi se čuje koda preskakiva, izgleda da budem moral drugoga kupiti.
Inače, evo sad na -10 uz grijanje 15 sek upali nakon 3-4 okretaja.


Mada grijem ga uvjek čim se tremperatura spusti oko 0, zdravije je za motor paliti preko grijača, ipak mu malo toplog zraka i nafte dođe kroz usisnu granu.

obrati pažnju na kontakte na minus četkicama... meni je trebalo 5 godina da skužim gdje gubi struju...
 

zoranbircic

Član
Tu od
3 Sij 2017
Poruka
178
Zbog grijača su švabe izgubili rat u rusiji. Sitovacija je ovakva , pošto sam bio vozač tenka t 55 učio sam i znam da se tenk ne pali bez grijač kad temperatura bude ispod + 5. Njegov grijač radi na principu centralnog grijanja ,tako što zagrije cijeli sistem hlađenja, jer ispod + 5 temp. se stubline sužavaju ,tako dolazi do većeg trenja i trošenja karika.Stoga bi bilo pametno koristiti grijač čim temperatura bude na 0 stupnjeva, i time se produžuje vijek trajanja motora.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
A jel se i 55 pali na zrak ko 84?
Zanimljivo bude kad se zrak istroši a on ne upali,jer na niti jednom našem tenku akumulatori nevaljaju za zimsko prvo paljenje.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Mislim da grijač na IMT-u nema ulogu grijanja motora i stublina nego lakšeg samozapaljenja smjese a ako pali isto bez onda samo cijedi akumulator dodatno.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

zoranbircic

Član
Tu od
3 Sij 2017
Poruka
178
Naravno da mema takav način zagrijavanja , ali i taj grijač na imt motorima ima svoju svrhu. nije isto udahnuti zrak na -10 i na + 15 , na - 10 ako naglo uvučeš zrak u pluća sigurno ti neće biti ugodno.Misliš li da je motoru na kojeg se uhvatilo inje od hladnoće puno bolje.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Možda bi trebala pumpa do bošiste, poanta mojih postova je bila da nije štetnije paliti bez grijača ako pali normalno.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

zoranbircic

Član
Tu od
3 Sij 2017
Poruka
178
Ima još načina da se upali bilo kakvo vozilo, iako nemože putm elektropokretača i putem zraka. A to se zove DUGAČKI ALNASER.:cool2:
 

zoranbircic

Član
Tu od
3 Sij 2017
Poruka
178
Točno tako , samo koliko dugo. Da je to normalno tad bi šprijalo na svim vrstama motora, bili oni dizel ili benzin.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Jučer sam zamjenio ulje u 565, ide točno 7,5l sa filterom da je 2-3mm ispod MAX oznake.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Čudno mi je da ide tak malo ulja u relativno veliki motor...
Koliko on ima ccm?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Pa to je samo tristotinjak ccm manje nego imaju današnji 120 konjaši... :)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nema veze kolko je kubika nego kolko je karter velik,dubok.

U zetora 5211 ide oko 9l.
U 1.1 motor od fiata punta ide oko 4l.
A u 1.4 novije generacije ide 3l.

Bolje bi bilo da je više ulja radi hlađenja motora al inžinjeri su tak zamislili pa valjda tak mora biti.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Željko, to je do minimuma ili do sredine, meni od 10l ostane cca 1.5-2l kad stavim i u filter zraka.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh