• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 565

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
finalni prijenos je u bočnom reduktoru ?

..ili ima dva finalana prijenosa kak i masteršef ima dva finala i dva pobjednika
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Lijepo je napisano finalnom prijenosu diferencijala.
Izlazni planetari su valjda na svima isti (ak im je ista poluosovina i vanjski zupčanik).
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Negdje sam na YouTube vidio gdje 577 ide 60-70 km/h pri "normalnom" gasu.
Nesto je u komentarima pisalo da je caka u tome kad se zamjeni mijenjac od 3 brzine sa 5 brzina (ili obrnuto), a diferencijal ostane isti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Dragi prijatelju Puknuti...
...valjda si me dovoljno upoznal da bi shvatil kaj i koliko znam. Neke su stvari razumljive, mnoge su ovdje napisane. Puno toga sam videl i probal.
Svi se služimo Internetom, ali to ne znači da je svaka stvar, ovdje napisana, pronađena i prepisana od tam. Nekaj od toga je znanje i iskustvo.
Nemoj zaboraviti da je Internet mjesto dvosmjerne komunikacije: netko tam i piše, da bi neki drugi mogli čitati.
Nemoj omalovažavati one koji čitaju (i uče od tam), a pogotovo ne one koji tam pišu...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Negdje sam na YouTube vidio gdje 577 ide 60-70 km/h pri "normalnom" gasu.
Nesto je u komentarima pisalo da je caka u tome kad se zamjeni mijenjac od 3 brzine sa 5 brzina (ili obrnuto), a diferencijal ostane isti.
Marko, mislim da bi to jedino bilo moguće izvesti izbacivanjem planetarnih reduktora, odnosno ugradnjom direktnih poluosovina od diferencijala prema kotačima.
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
A možda je caka u sekundarnom snopu
zupčanika ??? Ona dva na početku mjenjača jedan
na snopu mjenjača drugi na piramidi???
Zašto se na pojedinim IMT ima drugačije vadi
kučište spojničke osovine???
 
Posljednje uređivanje:

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Pronasao...

Pise u komentarima da je trobrzinac zamjenjen sa petobrzincem, a diferencijal ostao isti i onda se dobije ovo.

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=fWq9BMBsPCo[/YT]
 

zoranbircic

Član
Tu od
3 Sij 2017
Poruka
178
Vjerovatno ore u rikverc a prvom sporom tanjura . Treća mu služi samo za pretjecanje auta sa 4 brzine.:icon_thumright:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pronasao...

Pise u komentarima da je trobrzinac zamjenjen sa petobrzincem, a diferencijal ostao isti i onda se dobije ovo.

]

nema veze kaj piše ili kaj je istina , bitno je ono kaj napše naš kako kaže slovenac sveznalica
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Dragi prijatelju Puknuti...
...valjda si me dovoljno upoznal da bi shvatil kaj i koliko znam. Neke su stvari razumljive, mnoge su ovdje napisane. Puno toga sam videl i probal.
Svi se služimo Internetom, ali to ne znači da je svaka stvar, ovdje napisana, pronađena i prepisana od tam. Nekaj od toga je znanje i iskustvo.
Nemoj zaboraviti da je Internet mjesto dvosmjerne komunikacije: netko tam i piše, da bi neki drugi mogli čitati.
Nemoj omalovažavati one koji čitaju (i uče od tam), a pogotovo ne one koji tam pišu...

Dragi moj prijatelj ZJ ,
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,717
I jedan i drugi imate ogromno znanje, ZJ je par puta pogriješio, ali na toliko odgovora drugima to i nije čudno.
To sam htjeo reći sa ovim 'hvala" upučenom tebi Puknuti!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Dragi prijatelju Puknuti...
...valjda si me dovoljno upoznal da bi shvatil kaj i koliko znam. Neke su stvari razumljive, mnoge su ovdje napisane. Puno toga sam videl i probal.
Svi se služimo Internetom, ali to ne znači da je svaka stvar, ovdje napisana, pronađena i prepisana od tam. Nekaj od toga je znanje i iskustvo.
Nemoj zaboraviti da je Internet mjesto dvosmjerne komunikacije: netko tam i piše, da bi neki drugi mogli čitati.
Nemoj omalovažavati one koji čitaju (i uče od tam), a pogotovo ne one koji tam pišu...

dragi moj prijatelj zj
jutros nisam imal vremena ( bračen obveze) pa da završim


s obzirom da znaš i da ja to znam ne bi se trebal dogoditi ovakav post
Marko, mislim da bi to jedino bilo moguće izvesti izbacivanjem planetarnih reduktora, odnosno ugradnjom direktnih poluosovina od diferencijala prema kotačima.

ovo je u njamanju ruku šlamperaj ...sramota za takvog sveznalicu ...samoprozvanu ...i samohvalnu ...

jer da znaš a praviš se da znaš trebal bi znati a vjerujem da znaš koliki je prenosni omjer u tvom štoretu onda si trebal povleči paraleru i ne napisati glupost da je premošten planetarni reduktor ( u trubama)
Jer sam planetarni reduktor je izmišljen radi reletivno jednostavnog a velikog preijenosnog omjera ..


e sad ..na imt-ju je taj omjer 4:1 .
Kad bi reduktor bil premošten brzina bi bila 4x veča od "orginala" ..a to bi bilo oko stotke ., ej 100 na sat !!

I da bi to ubrzalo sve brzine 4 x ...a trebal bi znati , ako več znaš da je redukcija reduktora ( mala ručica mjenjača) također 4:1 .znači izgubil bi sve spore brzine ...znači kak su dečki kasnije kometirali oranje s tim traktorom bi bilo skoro nemoguče u razmjeru broja brazdi i njegove snage .


nemoj mi sad spajati postove jer onda moraš spojiti i svoje na strani ispred ..brojati štamparske greške itd

reko sam ti več da ne mješaš prijateljstvo i forum jer je to jako opasno.... za prijateljstvo ...ja sam na forumu prva liga ...ej , prva liga ...a ovaj forum sve prvoligaše gura na začelje.

možeš i trajno obrisati sve ovo kad pročitaš ali nemreš sakriti istinu ..istina je samo jedna .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Prvo, NISAM sveznalica, niti sam to ikad tvrdil.
Drugo, kad veliš za sebe "Prva liga" očito si sveznalica ti. Google(mešter) svakako zna više od mene, jer se njime rijetko služim.

Ovdje se očito ne smije ni napisati vlastito mišljenje, bilo oo pravo ili krivo, da se ti ne najdeš prozvanim pobijati ga.
Pobiti ga ne možeš.galamom, već samo činjenicama, a nisi ih ovdje napisal. Nisi objasnil na koji je način taj traktor ubrzan "samo" dvaput? I jel samo jedna ili sve brzine?

Svojevremeno je bil ponuđen i neki 533/9 koji ide oko 70km/h. Kak je on ubrzan?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Na getribi sa planetarcima staviš trube bez njih i evo ubrzanja x3.i to je oko 70 km.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,991
Jebla vas redukcija obojicu.

Svojevremeno je bil ponuđen i neki 533/9 koji ide oko 70km/h. Kak je on ubrzan?

S čim su ga zaustavili pitam se ja, a kad su mu prednji kotači započeli ples ......vozač je moral u najmanju ruku biti kaskader ili imati čelična muda.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Potpuno se slažem s tobom...i sam sam se to pital.
 

Najnoviji postovi

Na vrh