• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 567

  • Temu pokrenuo mrvica
  • Datum prvog posta

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
posto je malo starija tema ali moro sam napisat.dva prijatelja imaju 567 i taj traktor nema 67 konja nego 56 a to vam pise na plocici na glavi motora tj.pise 41kw.to je za mene zivo zlo od traktora.ljen,neokretan,prevelik za tu snagu,spor,normalno kocnice blokiraju ili nerade kao i na svima modelima jacim od 549...
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
7c9k.png

x9p.png
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jedna stvar se mora znati.
IMT 567 je zapravo samo oznaka za IMT 560 s 5 brzina, motori i sve ostalo je identično, osim mjenjača koji je na 560 3, a 567 5 brzina.
Istva stvar je s 565 i 569. 569 je samo oznaka za IMT 565 koji nosi 5-brzinski mjenjač.

@lisnik, što nisi postavio katalog od 565DV u usporedbi s ovim 567DV??

Tu več postoji veliak razlika izemđu ta dva traktora, različiti su mjenjači i motori.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
PO čemu bi bil bolji motor na 560/567 od 565??? Em nije čisti dizel, em je slabiji??Jedino je možda dugotrajniji zbog 5 karika po klipu, no i tu je doskočeno, sad idu klipovi s 5 karika i na DM motore :)
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Tri brzine u praksi se puno manje kvare a i pet brzina loše raspoređeno u praksi motor sa kosim dizama izdrži manje nego njegov brat sa okomitim govorim o mojem iskustvu i radu sa tim traktorima radim sa traktorima od 1974 god no ponavljam to je moje mišljenje poštivam i cjenim sva ostala .
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
Tri brzine u praksi se puno manje kvare a i pet brzina loše raspoređeno u praksi motor sa kosim dizama izdrži manje nego njegov brat sa okomitim govorim o mojem iskustvu i radu sa tim traktorima radim sa traktorima od 1974 god no ponavljam to je moje mišljenje poštivam i cjenim sva ostala .

a ja mogu rec iz prakse da imt-ovih pet brzina uopce nije lose rasporedeno cak i puno bolje nego npr.zetorove jel svaka manja brzina se dobro nastavlja na visu(ak me kuzite)i te getribe nemaju nekih posebnih problema ak se normalno salta i odrzava...5 brzina je kod imt-a za transport i nisu dobri oraci kao ovi sa tri al ce imt 542-549 bolje izvuc jednak teret uz brijeg nego 558npr.
kud kod 567 je getriba bas u banani jel je spor a ima 5 brzina,a 4 i peta su drukcije okrenute nego kod 542...
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
Ja nebi baš reko da su ovi s 5 brzina loši orači,bar što se tiče 542,prva mi je taman za oranje..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Tri brzine u praksi se puno manje kvare a i pet brzina loše raspoređeno u praksi motor sa kosim dizama izdrži manje nego njegov brat sa okomitim govorim o mojem iskustvu i radu sa tim traktorima radim sa traktorima od 1974 god no ponavljam to je moje mišljenje poštivam i cjenim sva ostala .

Za mjenjač se potpuno slažem, 3 brzine nikad ne ode, a sahrani i dva motora, dok ovi s 5 brzina stalno zezaju, em 4 brzina zeza, em u nekim poslovima u 1. je spor, a u 2. je slab :)
Al kaj se tiće motora, reko je meni jedan majstor da dugovječnost M motora daju klipovi s 5 karika, odnosno 3 kompresione i 2 uljne, da ima puno bolje podmazivanje klipa-cilindra i puno se manje haba pri opterečenju.
Odnosno da DM motor tu dosta pati i dosta se uništava s tom jednom uljnom karikom.
Evo ja sam sad stavio i na DM motor klipove s 5 karika, nadam se da bude daleko bolje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Šanana, a Fiat ti ima ukupno samo 3 karike. A koliko ga ono sati rabiš?
Nema veze broj karika, već kvaliteta dijelova ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma pusti Fiata, to nije za usporedbu s IMT-om :)

Ja sam usporedil M i DM motore po oneme kaj sam čul od starih majstora.

A o kvaliteti djelova se nema kaj raspravljati, to se podrazumjeva.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ne zaboravite da Fiat ima krače klipove i da Fiat nakon par sto sati počne puhati i onda puše, puše, puše, puše, puše, puše......... i dalje puše :(hi):
Ali se vrti :icon_eyes: i živ na gasu :icon_eyes:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Za mjenjač se potpuno slažem, 3 brzine nikad ne ode, a sahrani i dva motora, dok ovi s 5 brzina stalno zezaju, em 4 brzina zeza, em u nekim poslovima u 1. je spor, a u 2. je slab :)
Al kaj se tiće motora, reko je meni jedan majstor da dugovječnost M motora daju klipovi s 5 karika, odnosno 3 kompresione i 2 uljne, da ima puno bolje podmazivanje klipa-cilindra i puno se manje haba pri opterečenju.
Odnosno da DM motor tu dosta pati i dosta se uništava s tom jednom uljnom karikom.
Evo ja sam sad stavio i na DM motor klipove s 5 karika, nadam se da bude daleko bolje.
Šanana jel bi ti mogao odjasniti čemu služi uljna kairika?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ljepo veli @ZJ kvaliteta,kvaliteta materijala.

Inace fiat motori su napravljeni sa malo vecim zazorima i otstupanjima na pokretnim djelovima i ne smeta mu kad se malo nekaj potrosi,i dalje ide al malo trosi ulja i puse na iberlauf.u principu se neke male promjene u ostecenju ni ne osjete,dok kod brna i imr,imt to drukcije klapa i svaki mali nedostatak se vidi ili osjeti,dim,snaga,zvuk....

@puknuti jel mislis prvenstveno ili opcenito kaj se tice dizajna i ljepote izrade i pozicije na klipu??

image hosting
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Šanana jel bi ti mogao odjasniti čemu služi uljna kairika?

Pa valjda zbog boljeg podmazivanja sklopa. Neznam kak bi to drugačije protumačil, nisam nigdje čital o tome, velim kaj čujem od majstora, no ti sigurno znaš pa mi objasni, nemoj se praviti lud.
 

Najnoviji postovi

Na vrh