• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT dorade i prerade.

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
prica je dugacka, a ukratko, traktor 60% poslova kosi sa roto kosom, malčerom, s elisom i dva noza ko god to oce kako zvat, a livade si kratke, uglate, s preprekama, uglavnom, ima puno napred - nazat, dizanja i spustanja kosilice...

plus u kombinaciji sa transportom od 30 min do parcele, pa se ulje u getribi fino ugrije, plus jednostepeno kvacilo.... zabava je bila zagarantirana...

40 % mi treba za transport, i vucu drva iz sume...

falilo mi je dvostepeno... ukratko...

a posto mi je suma daleko, imam kuma i frenda koji imaju jake trakrore, 50 i 90ks,
pa ko moze od njih kad imam akciju od 3 ture u jednom danu oni voze drva, da ja ne mucim malca...

i to je to :)

jbga, kriza je u svijetu, a i ne vjerujem materijalima novih traktora... i bok...
ostaje starac :)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,704
To stoji, bez dvostepenog radit sa malčerom i sličnim mašinama je sex bez granica
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,174
S malčerom još donekle ali kosa...nisam probal ni neču jer bi zapalil i nju i traktor :icon_rofl:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,159
kupio sam samo getribu od 539,
to je vec ukomponirano...

zadnji kraj nisam kupoval, ne mislim slagat šperu...

sljedeci pothvat je zatvaranje kabine ( dolje i straga - smeta me prasina kad kosim travu, alergican sam na ebeni pelud od trave ),
te kad vec to radim, nabacit cu nozni gas... svidja mi se nozni za transport, probao na torpedu od kuma

i to je to, pali i deri ;)

Josix, dok budes ovo radil obavezno dokumentiraj slikama i stavi tu.. I mene to isto ceka..
Sad imam neki najlon iza ali to nije to..
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Je, cabrio je fora ak ti je sve u krugu 2km, al ak mlatis 12 kn u jednom smijeru, a pod utjecajem si nepredvidive Gorsko kotarske klime, poželjno je imat kabinu, u to dobro dihtajucu...

A malcer ima neko kriptonsko svojstvo da travu baca nazat, a svu prašinu naprijed, i onda turbulencije od ventilatora traktora koje guraju zrak nazat, taman dobis svo gov*o od prasine drito u kokpit...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Moj IMT-jac dobio od Zetora klip od pumpe kočnica umjesto pvc ventila na slavini zračnih kočnica prilagođen sa pilom za željezo . Moral sem jer je na slavini puštal zrak pa nisam mogel koristiti zračnu sirenu .:(giggle):
 

Alex1

Član
Tu od
11 Svi 2010
Poruka
90
Alex,po cemu znas da nema dosta vrtnje na leru?
jel lampica svjetli na leru?
Ja se ispričavam tek sada vidim ovo.

Dešava se sljedeće:
Upalim motor, da bi prestala lampica za alternator svijetliti moram okretaje dignuti do nekih 1500, i ako padne na ler onda trepće lampica i vidim na voltmetru da napon pada. Alternator je bio kod električara, popravak je bio puno skup a obrazloženje je bilo da je otišla jedna faza.
I sad električar meni demonstrira zavrti bušilicom alternator i lampica se ugasi što bi trebalo značiti da je alternator ispravan, ja mu objašnjavam da se kod mene lampica ne gasi ako ne dignem okretaje do 1500.

Inače sa svijetlima mi je napon na 13.75V na bravi mjereno, bez je na 14.4 pa do 13.8V ovisno o temperaturi okoline.

Ovo sa okretajima je ovako od kada je traktor izašao iz salona, tj kad smo ga preuzeli u prodavaonici, bio sam se žalio ali je objašnjenje bilo da je to jednostavno tako.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Koliko je veleka remenica na alternatori i koliko je wata kontrolna sijalica tu bi trebalo tražiti greške (remenica prevelika sijalica preslaba).
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,704
Meni na Uniju se isto sijalica ne gasi dok ne prijeđe 1200 okretaja, al zato kasnije ne treperi na leru. Isti takav slučaj sam imao i na jednom autu. Navodno je to zbog reglera u alternatoru, tako mi je barem električar rekao.
 

Alex1

Član
Tu od
11 Svi 2010
Poruka
90
remenica nije ništa drugačija nego na drugim alt. Koliko W mora biti kontrolana sijalica? sijalica je original nije mijenjanja
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako sijalica ima više w prije će pobudit filanje . Probaj spojit na sam alternator sijalicu 5 wata i direktno upalit traktor i vidjet kad će se ugasit sijalica . Sijalicu spajaš na dvije žice koje su na alternatoru tak će ona glumiti kontrolku .
 

Alex1

Član
Tu od
11 Svi 2010
Poruka
90
dns sam ulovio vremena pa reko da vidim koje jačine je žaruljica. Žaruljica je 1.2W, paralelno sam stavio još jednu od 5W i sad se malo iznad 500 o/min žaruljica gasi ali da bi dobio punjenje na 14.4V treba još gasa, sad ne znam jel do reglera il jednostvno taj alternator treba okretaje.
Razmišljam da se zaletim do auto otpada i uzmem neki alt od dizela.
 

sduspara

Član
Tu od
30 Sij 2010
Poruka
118
A velikih majstora :(
Tema: IMT dorade i prerade.
Količina prerađenih traktora: 3, volan, nožni gas i par instrumenata(voltmetar, ampermetar, pokazivač goriva...)

Ajmo malo inovacija, znam da ih ima, samo treba biti malo aktivniji i postavit koju sličicu...
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,366
A što bi ti? Pa netko napravi nešto što misli da je dobro.

Uostalom, objavi ti pokoju sliku.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,366
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=JA7532qRJq4[/YT]


Meni je ovaj traktor (kabina) super ispao, čovjeku skidam kapu, da imam novce odmah bi uzeo tog 558..
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
U zadnje vrijeme nitko ne radi nikakve prerade, pa ću ja ubacit par sličica :icon_mrgreen:
Kod kolege je na 540 volan bil u lošem stanju, pa je ispalo da se više isplati ugradit hidraulični...

Stavili smo pumpu od nekog citroena
6uFTZCB.jpg
[/URL][/IMG]
zKsaGO2.jpg
[/URL][/IMG]

Stavljen je nosač,i cilindar s nekog viličara
wKJg63i.jpg
[/URL][/IMG]
66W4E2L.jpg
[/URL][/IMG]
viewer.php
[/URL][/IMG]
zUKxilF.jpg
[/URL][/IMG]


I evo,kak to na kraju izgleda
Nh716Dh.jpg
[/URL][/IMG]
9r4ss1F.jpg
[/URL][/IMG]
fGXTAk1.jpg
[/URL][/IMG]

Posuda za ulje je od VW, a orbitrol Danfoss
 

Najnoviji postovi

Na vrh