• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT motokultivatori

  • Temu pokrenuo staffmen
  • Datum prvog posta

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,595
baš ga je lijepo za čuti kod većeg gasa....a i dobro potegne...
 
S

staffmen

Guest
baš ga je lijepo za čuti kod većeg gasa....a i dobro potegne...

kolega to ti se cini...
kad ga stisnem do kraja nemrem drzat rucke kak se trese.
a i zvuk ti unusti mobitel, Tj uljepsa:D
a da povuce to sigurno.
kad mu naglo dam gas cak i zakopa.
ipak je to dvotaktna masina.
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Ma iskreno...storj nije radio vise od 10godina.... Tad , prije 10 godina je moj stari nesto ceprkao oko njega ...sjecam se jos sam mali bio...i sad mi je prizno da je on rastavljo cijeli karburator...Sad se ja bojim s da nije dobro namjestio onu iglu. Jer igla ima 4 mjesta kako se moze postaviti ...vislje i nize...

I da jel ima kakve veze ako pokraj sajle za podsavanje gasa ima malo prostora pa ulazi tuda zrak ulazi u karburator....

Uglavnom , danas nemam vremena za sarafanje...ali sutra cu pogledat to sve...

Gdje se mogu nabaviti, semrinzi , karike , klipovi za takve masine na potezu ZG-Kutina???

Hvala...
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
mala je vjerojatnost da ti je potrošen šiber gas pa da tu vuče....
semerizi su ti standardizirani dijelovi i ima ih svugde, a sa klipom i karikama mogu nastati problemi, od nečega možda pašu, samo tko zna od čega. Bolje je postaviti pitanje gdje nač dijelove od Dubrovnika do Praga, a ne Kt-Zg:finga:. Moguće je da je karburator raštelan...kak i sam veliš
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
O kojem IMT motokultivatoru ti besjediš:scratch, za ovo čudo ipak treba malo više napora da se nabave dijelovi, a i poznavanje jezika dobro dođe;)....doduše pitanje je postavljeno pod krivu temu, al što je tu je...
 
Posljednje uređivanje:

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
eto da i ja kažem da imam IMT-a u dvoru...IMT 509D to je motokultivator kojeg posjedujemo več 9 let i zadovoljni smo:!:
evo danas promenil ulje i filtere i ko zmaj...spremna za sezonu frezanja...mi smo s njom orali,frezali,drljali i radili jarke za krumpir:!:
od priključaka posjedujemo imt prikolicu,plug okretač,frezu,drljaču i plug za vađenje krumpira...eto toliko od mene...:rolleyess:

 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Vidiš oduvijek me zanimalo jesu li i te radili po licenci agrije ili po talijanu nekom..na getribe mislim.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
ja mislim da je to rađeno po licenci od agrie,nekako mi najvise sliči IMT na agriju pogotovo kada gledan na jubitou ima par videa mozez potrazit, tadođer sam siguran da je to 14 konja a ne 16
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Meni vuče, bar po rezervoaru na agriu 2800:scratch. Agria je meni omiljeni proizvođać, samo što danas više nema tako široki asortiman....najjače mi je danas da imaju neke Mtkaove sa hidrostatskim prijenosom:prayer:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
danas motokutlivator vise niti ne lici na motokultivator sve živa plastičina pogledaj sta je na labin progresu plastika na ovim starima samo maska a pogledaj ove nove sve od plastike jednom se prevrneš i sve sjebeš isto tako je i BCS i Agria i Muta sve živa plastičina
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
587
Da, hrpa nepotrebne plastike, nema nikakve svrhe od nje. al bitan je dizajn, je*eš funkcionalnost.
Mislim da je onaj imt najviše 14 ks, jer nisam nikad ni vidio ni čuo za Mtk od 16ks, jednom sam vidio Pasqalija od 18ks, al ima potpuno drugačiji motor (drugačiji ventilator i veći je)
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
da to je ona pasquali koji moze bit 4x4 ono ko tomo vinkovic a moze bit i motokultivator znam ima na netu to je fora meni
 
S

staffmen

Guest
evo ljudi PROBLEMI!

prije par dana mi se pocelo dogadati ovo:





....pa sam ja iso malo pritegnut serafe i uz previse sile puko mi jedan seraf tj navojna sipka.
al dotegnul sam ostale pa se stanje poprevilo i vise se nije mastilo po rebrima.
vozio sam se tak par puta i jucer idem po gnoj, dopeljam ga i nakon tih 15min vozne vidim na rezervaru mrlje od ulja (tj mjesavine ulja i benzina)
...pocelo je opet spricat ispod dihtunga. Al ne samo to, motor je pocelo uzasno dimit, i grijat se, ali i nije bas vuko onak kak bi trebalo.. Nekak sam uspio doc doma, pa sam iso to rastavit.

ovo je puknuta sipka:



ovak izgleda kad se raskopa i izvadi:



e sad ovo su glavna pitanja:
1: dal umjesto ove navojne sipke koja ima navoj samo na krajevima moze doc obicna navojna sipka?
2: dal je razlog dimljena i grijanja to kaj nije dobro dihtal poklopac motora, ili je moguc razlog da je propisal semering na radilici pa da pije ulje iz mjenjaca. Mjenjao sam ulje prije te kobne voznje i natocio valvoline sae 30 za kosilice:roll:
makar ne vjerujem da je to jer dimit je pocelo pred kraj voznje.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Sve to stoji, samo ak ne buš trebal glavu ravnati:madmana:, zato jer ti je poslije pritezanja opet počelo puštat....
 
Posljednje uređivanje:
S

staffmen

Guest
Sve to stoji, samo ak ne buš trebal glavu ravnati:madmana:, zato jer ti je poslije pritezanja opet počelo puštat....

Da ali kad sam zategnul pocelo je pustat nakon nekog vremena pod serafom koji je puko. Na drugim mjestima nije. Ovo na slici di je masno ispod cilindra je iscurilo kad sam skinul glavu pa sam malo obdignul cilindar. Zato je masno.
Sutra idem po novu navojnu sipku.
Pa vam javim rezultat
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
nije dobro što je voženo na 3 vijka......možda se i glava deformirala, pa i ako staviš novi dihtung, nebude dobro......treba ju samo malo poravnati......bez puno razmišljanja.....
 
S

staffmen

Guest
nije dobro što je voženo na 3 vijka......možda se i glava deformirala, pa i ako staviš novi dihtung, nebude dobro......treba ju samo malo poravnati......bez puno razmišljanja.....

Kak da ju ravnam?
Da dam nekom ili.
Makar nije sigurno deformirana.
Dobije novi dihtung, i malo one masti za brtvljenje motora i ima da vozi kak zna.:p:partyman:
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
nije dobro što je voženo na 3 vijka......možda se i glava deformirala, pa i ako staviš novi dihtung, nebude dobro......treba ju samo malo poravnati......bez puno razmišljanja.....

Nemora bit, ako je deformacija manja od 1.5 mm glava se bude sama izravnala samo treba njezno pritezat....

"staffmen"
Stavi tanki sloj ulja da rub glave i na to postavi staklo pa ces vidjet dali se glava deformirala...
 
Na vrh