• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

B

Bobo

Guest
Kad ti kazem, nemam razloga da ti lazem...

jedan ovdje je kupio davnih dana ursusa 360 i s njim IMT 12" i ursusa proda i kupi si 560... zao mu bilo prodavat plug, kad je bio ko nov, a i mislio je ursus ima oznaku "60" i IMT ima oznaku "60" pa je ista snaga ovo-ono...

Jednog dana tako isao pomoci nekom kolegi orati i ovaj ga pita sta se zeza s tim malim plugom, sta ne zakopca pravi plug... i tako moze-ne moze se natezali i ode ovaj u to selo posuditi IMT 757.20 i cjeli dan je s njime orao, covjek se odusevio i nije mogao vjerovati da ga 560 vuce...

u mom kraju 577 bez prednje vuce radi sa 757.20 ako hoces do koljena, s prednjim pogonom ore i asfalt...


kad vec imas taj plug, pokusaj pa ces vidjeti. Mozda je drugacija zemlja u tvom kraju ali to mora ici. Imam kolegu u Borovu koji od prvog dana s 560 radi sa 757.20 i drugi plug za taj traktor nema niti ima u planu kupovati, pre zadovoljan je s tom kombinacijom.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Nekad davno smo imali 577 i on je vuko plug 757.2 a jedan susjed je imo 558 i isti plug i radio s njim. Za tog covjeka su pricali da je preoro nas atar uzduz i poprijeko koliko je radio usluge.
 

ivek23

Član
Tu od
2 Tra 2009
Poruka
38
ja sam probao orat s imt 14".. imam imt 560... ide sporije al nosi on to.. ja moram orat s 10" jer mi je i 12" previse.. ima kamena dosta,brdovito pa nemogu razbit vecu brazdu... imam olta posavca... samo je nk pa me malo zeza to.... al je kao nov pa mi ga steta prodat.... al sam zato brz u oranju... nabavio sam velika crtala pa nimalo nestopa...
 
B

Bobo

Guest
Koliko god se ti trudio meni objasniti, ja tvrdim da je s 560 i 2x10" plugom nemoguce lijepo orati... razmak zadnjih tockova mu je pre sirok za zahvat pluga i plug se mora drzati na desnom spaneru ili ce prva brazda vaditi pitaj boga koliko sirok zahvat sto druga ne moze pratiti. 2x12" jos i nekako ali je i to na knap. a 2x14" 560 treba nositi samo tako. Naravno da se ne oru planine i da se ne ore do kine, ali lakse ga nosi nego 2x12"
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Koliko god se ti trudio meni objasniti, ja tvrdim da je s 560 i 2x10" plugom nemoguce lijepo orati... razmak zadnjih tockova mu je pre sirok za zahvat pluga i plug se mora drzati na desnom spaneru ili ce prva brazda vaditi pitaj boga koliko sirok zahvat sto druga ne moze pratiti. 2x12" jos i nekako ali je i to na knap. a 2x14" 560 treba nositi samo tako. Naravno da se ne oru planine i da se ne ore do kine, ali lakse ga nosi nego 2x12"

U mom kraju lik ore sa 560 i IMT 755VK,oranje izgleda solidno...
 
B

Bobo

Guest
Da, ali mora ga drzati na spaneru... U ravnici to MOZDA i lici na nesto, ali po brdima to ne pije vodu...

A zasto mu ne prodas svoj trobraznjak, pa da ore ko covjek?
 

ivek23

Član
Tu od
2 Tra 2009
Poruka
38
Koliko god se ti trudio meni objasniti, ja tvrdim da je s 560 i 2x10" plugom nemoguce lijepo orati... razmak zadnjih tockova mu je pre sirok za zahvat pluga i plug se mora drzati na desnom spaneru ili ce prva brazda vaditi pitaj boga koliko sirok zahvat sto druga ne moze pratiti. 2x12" jos i nekako ali je i to na knap. a 2x14" 560 treba nositi samo tako. Naravno da se ne oru planine i da se ne ore do kine, ali lakse ga nosi nego 2x12"

e vidis... brazda lijepo izgleda... naravno da je stalno na spaneru inace neide jer je malen plug... al iznenadio bi se kako dobro brazda izgleda iako idem 2-3 sporom, traktor ga ni neosjetiu.. samo treba znat nastelat.. za ono sto meni treba plug je savrsen.... inace nebi prodao onaj veliki koji mi je bi previše za ovaj moj teren a bio je skoro nov plug...nebavim se ja previse poljoprivredom da mi treba 14" a nemogu tu brazdu razbit nikako jer tanjurace nemogu kodmene radit..budem slikao na proljece kad budem orao pa ces vidjeti.... al rado bi se mjenjao za malo vase ciste, "nekamenite" zemlje.... :D... mozda uzmem kakav manji traktor.. bas kemijamo nesto... BOBO pogledaj onaj link sto sam stavio pod antonio carraro o trx-u sto je covjeku pukao na pola.. zanima me tvoje misljenje sta je taj radio s tim traktorom.... mislio sam takvo nesto uzet oko 70ks al sad se premisljam kad sam ovo vidio...
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
E da mi je vidjeti tog 560 koji bude vuko te plugove na 30 cm dubine :D :D
Ima 560 dosta posla i s 2x12", a gde će s 2x14"...ccc

Budu slike uskoro dok kupim nove lemeše (raonike) , ovak s ovima nece u zemlju jer fale špice. Kod nas je ravno ko na dlanu, tako da mislim da bi trebao ić s njima, a ako ne onda moram kupiti jači traktor :lol:
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Da, ali mora ga drzati na spaneru... U ravnici to MOZDA i lici na nesto, ali po brdima to ne pije vodu...

A zasto mu ne prodas svoj trobraznjak, pa da ore ko covjek?

Bobo pogledaj slike što sam stavio, jel su to 757.2 ili 610.14. nemaju nikakvu oznaku na sebi
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Evo par slika sa današnje probe oranja. Nije mu uopće teško vuć te plugove...
 

Prilozi

  • DSC_0011.jpg
    DSC_0011.jpg
    83.2 KB · Pregleda: 720
  • DSC_0013.jpg
    DSC_0013.jpg
    66.3 KB · Pregleda: 427
  • DSC_0014.jpg
    DSC_0014.jpg
    85.3 KB · Pregleda: 462
  • DSC_0015.jpg
    DSC_0015.jpg
    85.9 KB · Pregleda: 633

Meštro

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
34
Mi oremo sa 560 i imt fop 610.14 od 1989 kad je traktor kupljen pa do sad i nikad problema nije bilo. Orao sam i za repu sa njim par godina dok smo je sejali na dubinu oko 35 cm. Samo prva brza blokada po potrebi i gas :p
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Uhh, ovo odlično izgleda...svaka čast.

Jel to tvoja izrada pluga??

I još nešto, zašto Kverneland, a ne izgleda mi kao da ima kverneland glave???
 
M

montoya1

Guest
plug sam kupio polovan pa sam ga prefarbao,i dodao signalizaciju...
nalepnica kvenerland je malo zbog estetike a inače IMT plugovi su i rađeni po njihovoj licenci...
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Dobro si ga sredio! Malo kopiras ove nove Vogele iz Beceja? Ovi 757 su odlicni plugovi, daleko od toga da nema boljih ali od 1 do 10 moja ocjena im je 8+
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
evo ovo je moj plug :D
ovo je tema o imt plugovima a tvoj to nije, ali mi se više dopada od imt. imao sam ga nekad od 10 coli, naročito mi se dopada ova zaštita iznad daske gdje se ne štopa kukurozovina, kak si ti zadovoljan s njim.
 

Najnoviji postovi

Na vrh