• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT serije s FIAT motorima

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Našao sam neke podatke na konedati, tu piše model motora, radi se o FIAT-u 540, sa 54 ks/2600 i 2592 ccm, promjera klipa 100x110. A proizvodili su se od 73.-80. g, što isto štima, moj je 77.g.
E sad sve je isto ko i na mom IMT 540, odnosno radi se o istom motoru, e sad koliko je otvoren neznam, dosta dobro se može razvrtit, al neradi mi sat, pa trebam nabaviti novu sajlu i da mi je Fiatov sat da mu pratim obrtaje, odmah bi znao puno više?!?!

http://www.konedata.net/Traktorit/fiat500.htm

Jel zna netko kud ići tražit sajlu i obrtomjer za taj traktor Fiat 540, odnosno za motor 8035.02 !??
 
Posljednje uređivanje:

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Našao sam neke podatke na konedati, tu piše model motora, radi se o FIAT-u 540, sa 54 ks/2600 i 2592 ccm, promjera klipa 100x110. A proizvodili su se od 73.-80. g, što isto štima, moj je 77.g.
E sad sve je isto ko i na mom IMT 540, odnosno radi se o istom motoru, e sad koliko je otvoren neznam, dosta dobro se može razvrtit, al neradi mi sat, pa trebam nabaviti novu sajlu i da mi je Fiatov sat da mu pratim obrtaje, odmah bi znao puno više?!?!

http://www.konedata.net/Traktorit/fiat500.htm

Jel zna netko kud ići tražit sajlu i obrtomjer za taj traktor Fiat 540, odnosno za motor 8035.02 !??
to ti vjerovatno od Štoreta paše...;)
baš gledim na ovem mojem velikem ista je sajla kak i na štoretu...barem mi tak zgleda...:scratch

otijdi kod hubzina,a ima možda i v Đurđevcu tam prek puta Vuka ili čak i kod njega...:roll:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Ma nemam ja Univerzala, imam IMT 540 s FIAT motorom.


@MIKE
Viš, budem baš probal obiti to malo da vidim, al ubiti da, to bi trebalo biti isto ko i na štoretu.
Kad nisi mislil dok si grijač kupoval :madmana:

Ako ne riješiš ima jedan privatnik koji radi ......
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kad nisi mislil dok si grijač kupoval :madmana:

Ako ne riješiš ima jedan privatnik koji radi ......

ne kužim, kakav grijač??

Privatnik koji radi sajle il pijune (priključke na bloku za obrtomjer)??

Meni treba sajla i obrtomjer za fiat motor.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
ne kužim, kakav grijač??

Privatnik koji radi sajle il pijune (priključke na bloku za obrtomjer)??

Meni treba sajla i obrtomjer za fiat motor.
Za Same-a , a pošto vidim da sutra ideš po nepovratni usput priupitaj tam gde si uzel i grijač

Taj privatnik radi samo sajle.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Za Same-a , a pošto vidim da sutra ideš po nepovratni usput priupitaj tam gde si uzel i grijač

Taj privatnik radi samo sajle.

Aha...toooo...ma kad smo nepovratni promjenili pred 2 god, reko, ajd valjda je još ispravan....no nastavak u temu Same
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Aha...toooo...ma kad smo nepovratni promjenili pred 2 god, reko, ajd valjda je još ispravan....no nastavak u temu Same
Ako ideš u Virje reci debelom da zove u Ivanec ako nema on ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ako ideš u Virje reci debelom da zove u Ivanec ako nema on ;)

Ma ima Hubzin sigurno, ak je jučer imal grijač i el.ventil, ima valjda i nepovratni.

Muhaničar, odu u temu SDF, imam pitanje!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Ma ima Hubzin sigurno, ak je jučer imal grijač i el.ventil, ima valjda i nepovratni.

Muhaničar, odu u temu SDF, imam pitanje!
Koji ti je danas :scratch
Ja ti za sajlu i vuru pripovedam ..........
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Koji ti je danas :scratch
Ja ti za sajlu i vuru pripovedam ..........

Joj mene joj....ma kad smo pomješali sve....sad sem tek skužil.

Budem pital i Hubzina u vezi sajle i obrtaljke:blackeye:blackeye:blackeye

Jebo ja sebe....cura je kod mene pa valjda zato:rolleyess::rolleyess::rolleyess::lol:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Joj mene joj....ma kad smo pomješali sve....sad sem tek skužil.

Budem pital i Hubzina u vezi sajle i obrtaljke:blackeye:blackeye:blackeye

Jebo ja sebe....cura je kod mene pa valjda zato:rolleyess::rolleyess::rolleyess::lol:
Eh ta ljubav :rolleyess:
Pusti ti forum, komp i mehanizaciju. Curu pod ruku i iskoristi ovaj prekrasan dan.

Ako ideš za KŽ po dijelove javi se.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Eh ta ljubav :rolleyess:
Pusti ti forum, komp i mehanizaciju. Curu pod ruku i iskoristi ovaj prekrasan dan.

Ako ideš za KŽ po dijelove javi se.

Hehe...a budemo malo popodne, sad prvo ručak :D

Budem zval i Traktor-servis u vezi sajle, pa se javim ak pem po to.
Ti si negdi usput?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Hehe...a budemo malo popodne, sad prvo ručak :D

Budem zval i Traktor-servis u vezi sajle, pa se javim ak pem po to.
Ti si negdi usput?
Tu sam ja u okolici.
Ako ideš čujemo se.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ljudi moji, sat koji pokazuje obrtaje motora na IMT-u 539 i 560 se vrti s lijeva na desno, znači kao kazaljka na satu, jel tako???

A na Fiat motorima se pijun vrti u kontra smjeru od kazaljke na satu, znači s desna na lijevo, takav imam i sat, isto se znači vrti ko i na IMT 533 traktorima.

Znači da postavim sat od IMT 533 trebalo bi funkcionirati, samo mi treba malo duža sajlica, čim nabavim ugrađujem, neznam koliko je dugačka sajlica od 560 za obrtomjer, dal je duža od ove za 533/539.?
 
M

Miško 007

Guest
Ljudi moji, sat koji pokazuje obrtaje motora na IMT-u 539 i 560 se vrti s lijeva na desno, znači kao kazaljka na satu, jel tako???

A na Fiat motorima se pijun vrti u kontra smjeru od kazaljke na satu, znači s desna na lijevo, takav imam i sat, isto se znači vrti ko i na IMT 533 traktorima.

Znači da postavim sat od IMT 533 trebalo bi funkcionirati, samo mi treba malo duža sajlica, čim nabavim ugrađujem, neznam koliko je dugačka sajlica od 560 za obrtomjer, dal je duža od ove za 533/539.?

Da na 533 je tako a sajle su sve iste ja kupio duzu i lijepo 30 radnih sati i pukla toliko o kvaliteti...
Hrvatska je bila..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ajmo mehaničari!!!
U mom IMT 540 je tvornički ulje u getribi/hidrauliku HIPENOL, pošto nije nikad u ovih 30-ak godina mjenjano na prolječe ga planiram ispustiti, možda čak skinuti i desnu trubu pošto malo slini na semeringu kotača da i to zamjenim, al to samo možda kažem, nego dalje u vezi ulja, stavio bih TRANSHIDROL tako da mogu montirat izvod za kiper, a da bude isto ulje ko u 565 i SAME-u, da mi se ne mješa kod kipanja prikolice.
Jel se smije staviti drugo ulje da nebude nikakvih posljedica po pumpu hidraulika??
Jel bi bilo dobro da se i filter izvadi kroz deklu na lijevom boku i opere?
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Kolko ja znam,trebal bi i biti TRANSHIDROL.Lepog posla je dok skidaš filter kroz taj dekl.Pogotovo dok je kabina gore.
 

Najnoviji postovi

Na vrh