• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT serije s FIAT motorima

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Znaci nema odvojeno ulje za poluosovine? Sve je isto ulje u mjenjacu, hidraulici i cijelom prijenosu do kotaca?
A se mogu nekak napet pakne kocnica? Ne prima na pedalu.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,977
Nema, isto je ulje.
Mogu se napeti otraga na zvjezdama. Imaš na anker pločama one limiče, njih odvineš i šerafcigerom okrečeš zvjezde.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Ima neko preporuku ulja za hidrauliku i transimisiju a da je dosta jeftinije od transhidrol 85 a te kvalitete? Nekak mislil da dat 700kn je ipak puno.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk

Ja sam u moje IMTejce(567 i 549) stavljao neko M1 transhidrol ulje. Ulje djeluje kvalitetno(dojčland proizvod i na slici je claas traktor tak da mora biti kvalitetno :icon_mrgreen: ), a jeftinije je od INE tako da moj glas ide za to..

Ovo za štelanje kočnica bih ja malo prekontrolirao da vidim u kakvom su stanju jer bilo bi šteta uništiti dobre doboše sa nitancima od pakni...
Skine se kotač, raspuste kočnice i provjere se pakne(dal su došle do zakovica[nitanaca])
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,977
Nitne su aluminijske, one jako teško oštete doboš. Prije pakna postane tvrda i ne koči pa popuca obloga i opadne s nitni, a onda su doboši najebali.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Nitne su aluminijske, one jako teško oštete doboš. Prije pakna postane tvrda i ne koči pa popuca obloga i opadne s nitni, a onda su doboši najebali.

E onda su zbog toga meni nadrljali doboši, jedna pakna je falila a ostale su bile katastrofalne, kad sam moral dati doboše tokariti a na kraju krajeva su i spucali..
Kad sam ih dal tokariti majstor je rekal:"Kaj ste vi na nitancima vozili?", pa sam zato napisal to kaj jesam, nikakve krive informacije ne bih htio širit...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Muha, jesu i ovdje aluminijske nitne?
Nisam se sjetio doboše slikati... Ako baš nekog zanima nisu još bačeni...
87688d8b885c5c9ff6cf115ea054659a.jpg
5fd5b6869b2aeeece3f1c4f461347ae7.jpg


Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Transhidrol 85 Inin je dobro ulje a najjeftinije je u Autopoljo stroju jer oni imaju neku kombinaciju s Inom. Ja sam ga zadnje placal oko 200 kuna 10l.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Ima tko kakvu ideju kak bi se dao mulj u hidraulici isisati van? Mjenjal bum ulje pa da i to isisam ak se da. I filter hidraulike cu probat rijesit preko poklopca s lijeve strane. Za isisavanje imam onu neku primitivnu pumpu za okruglim kanisterom.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Marko, davno na našem Zetoru su bile bakrene zakovice. Kasnije su bile lijepljene, a sami smo ferode zakivali aluminijskima.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Ovdje ne znam kakve su bile.
To sam postavio radi ovog što Muha kaže da aluminijske neće oštetiti doboše. Ovdje su ferode bile u komadićima svuda okolo, a kočio je ostatkom od pakni. Još mi je bilo čudno kako tako dobro koči, bez problema je blokirao, a zvuk pri kočenju kao kad vlak ili kamion koči.

Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Cudan ovaj moj 540. Malo ima djelova od 560, malo od 533. Zadnje kuciste poluosovina ima oznaku 533 bla bla, slika...jel to znaci da trazim pakne od 533 za zadnje bremze?
cf5844d3f06058d1f15d3896b1112bbb.jpg


Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,977
Muha, jesu i ovdje aluminijske nitne?
Nisam se sjetio doboše slikati... Ako baš nekog zanima nisu još bačeni...
87688d8b885c5c9ff6cf115ea054659a.jpg
5fd5b6869b2aeeece3f1c4f461347ae7.jpg


Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
Tu su, kolko vidim, bakrene. Ursusovi doboši su osjetljivi :(rofl):.... kod tebe je cijela pakna vozila po dobošu, ono malo nitne nije problem a ko što rekoh ionak su dotle več tak tvrde da otpadnu obloge.

Nalij malo dizela i ostavi da radi dok malo ne razrijedi.I onda ide
Ideja ti je :icon_toilet: a da i natoči nist nebu opral.

Cudan ovaj moj 540. Malo ima djelova od 560, malo od 533. Zadnje kuciste poluosovina ima oznaku 533 bla bla, slika...jel to znaci da trazim pakne od 533 za zadnje bremze?
cf5844d3f06058d1f15d3896b1112bbb.jpg


Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
To su samo kataloški brojevi i nemaju veze s modelom traktora.
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Ja sam tako na torpedu isprao 40 godina star mulj.I izašlo je sve do zadnjeg grama.Nalije se dizel u hidrauliku,ostavi na leru par minuta i ispusti se sve van,i onda izlaze komadići ko od tijesta
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,977
Ako si ikad bil u mjenjaču onda znaš da nije sve izašlo, a ako nisi...... ja ponekad nisam mogel minivašom od prve oprati, a tebi uspije za par minuta s par litara nafte.... ne vjerujem ti i nebuš me ti ni niko drugi uvjeril u to. A isto tak me nebu niko uvjeril da je to postupak kak treba.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Nema šanse da sve izađe bez rasklapanja i detaljnig pranja. Sam se uvjerio u to.

Može na ovaj način dio izaći, ali sve nikada.
Ja sam svoj prao dva ili tri puta DIMER-om i jednom ili dva puta odmaščivaćem motora. Doduše, da je neki bolji minivaš vjerojatno bi prije bilo gotovo, ali ja sam sa svojim tako morao.

Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,977
Baš sam tebe htel spomenuti u prijašnjem postu jer znam da si ti imal friško iskustvo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Ono kaj se drži i zalijepilo se negdje, nemre niti škoditi (ak se ne odlijepi).
Važnije je isprati friške "leteće" metalne čestike prije zamjene ulja, da novo odmah ne poprimi osobine starog.
To se može postići "razrjeđivanjem" starog ulja, ali bi trebalo nakon toga sustav još jedanput isprati malom količinom novog ulja prije ulijevanja pune količine novog ulja.
Tak se pri nama ispiral sustav podmazivanja getribe (ali bez razrjeđivanja ulja).
Radilo se o količini od oko 10-tak tona ulja.
 

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
Tu shemu s dizelom mi je i frend bio spominjao. No koliko ga staviti i kako onda isprati sve van? Jer ako je dizel tak jak u razrijedjivanju onda moze i stetiti ako se sve ne ispere pa ostane u novom ulju i sjebe mu svojstva.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh