• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT serije s FIAT motorima

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Po mojem mišljenju i vrijeme je. Rok je bil dovoljno dug i ko ga nije iskoristil do sad ....
Da slažem se s tobom vrijeme je za ukidanje sloboda.
Tko nije do roka za koji se nije znalo da postoji, ukinite mu slobodu legalizacije vlasništva.
Nacionalizirajte, ovršite ...

Slažem se... al onda za sve građane RH isto pravilo... :p

TO sam vidio , ali na temelju čega su oni to obustavili, mora biti pravilnik ili zakon objavljen u N.N.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Tko nije do roka za koji se nije znalo da postoji
Kak misliš da se nije znalo, o stvaranju vlasništva za traktore i ptice na granama znaju. Taj zakon postoji več 15 let.
Mnogi, ali doslovno mnogi su ga iskoristili i na taj način legalno povečali vrijednost svog gospodarstva.
Jebiga, to kaj si ti zakasnil ti ja nemrem pomoči, nisam si ni ja kuku upisal na autu kad to nije bil problem.
Treba svejedno za svaki slučaj priupitati na tehničkom dali ta rupa stvarno više ne postoji ili postoji neka nova.
Ako se sjetim pital bum danas pa ti javim.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Gluposti njihove taj zakon je imao svrhu ukradene stvari iz rata i ostalog da se registriraju.
Očito su imali problema pa povukli to.
A da neko ne vodi brigu i nema dokumentaciju za traktor ili prikolicu to je krivnja vlasnika
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Ako se sjetim pital bum danas pa ti javim
Nema više na svjedoke.... to je prošlo svršeno vrijeme.
A od 1. 1. Više nebu ni darovanja vozila....
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Ma ne bude darovanja vozila...

Pa ne mogu zakon o darivanju mjenjati samo tako i ukidati slobode.
Pa što a ko ja odlučim darovati auto sinu, pa ne mogu mi to braniti.

Mislim mogu, ali onda šaljem sina van HR i nek živi u nekoj "boljoj" državi.

Pa u ex-Yu nas nisu toliko hebali .... kao sada ...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Eto, tak mi je rečeno usput kad sam ovo za tebe pital.
Ni meni baš to ne paše ali neke stvari bum za svaki slučaj probal riješiti prije tog roka.

Za radnika ne postoji bolja država, radnik koji pošteno služi s svojih deset je svugdje sluga....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Ma ne bude darovanja vozila...
Možeš ti nekome darovati vozilo, ali budeš svejedno patil porez na prijenos vlasništva, kojega do sad nije trebalo plaćati.
Kak su to mnogi zloupotrebljavali, ukinuli su.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
To je isto kak da si ga i prodal.... kaj je da je ali nije fer za nas male. Onima velikima koji su to koristili untar familije za pranje veša je ionak svejedno. Oni su se večinom oprali.
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Ajmo nazad na temu.

Primjetih posto sam stavio prozirna crijeva za povrat goriva do rezervoara da nema povrata goriva s dizni do rezervoara.
Jel to problem? Nikako da se napuni crijevo i krene do grijaca jos jer je tako spojeno na povratu. Znaci povrat na rezervoar i jos s t komadom na grijac.

Brine me jel ok da nema povrata goriva nikako, ni pod ler gasom ni na full gasu bez da je traktor opterecen.

Provjerio sam crijevo od dizni nije zastopano.
Molim vasa misljenja.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
To ti je normalno. Ide ona samo ti to slabo vidiš.
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Ma ne ide nafta , u pol sata rada traktora ispalo je tri kapi nafte iz povrata s 3 dizne tj cilindra u posudicu...

Da li je mogu ce da dizne skroz pisaju pa sve sto se do njih dovede goriva da ubace u cilindar? Mislim da nije moguce jer bi time motor otisao u iberturažu.

Il je kvar na pumpi pa pre malo goriva daje...ne ide mi u glavu da nema povrata goriva uopce a na imt 560 doslovno curi lagano.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
560 ima drugačije riješen povrat, ne umaraj se. To je sve kak treba biti.
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
bamp ...nema nafte na povratu goriva...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Iskreno, ako traktor normalno radi, ima snage i dobro pali ja se ne bih sekirao oko toga što na povrat nema goriva. Sad neka me majstori isprave ako sam u krivu...
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Ekipa pozdrav ponovo.
Sve najbolje svima u Novoj 2020. s zakašnjenjem.

Nego, sljedeća situacija se rješava na restauraciji IMT533-FIAT8035.02 motor.
Alternator je neki prastari na njemu s terminalima 67 i 30+.
To su oznake terminala (Ma1, Ma2) za Magneti Marelli alternator.
Alternator u sebi ima Rectifier, tj most s diodama, ali nema regulator napona, nego koristi vanjski regulator tj regler tipa : Voltage Regulator - OEM ORIGINAL - External .Regler ima isto terminale 67 i 15. Pa bih ja to sve zamjenio s novijom generacijom.

Koliko kužim alternator mi je gotov, izgorile su 3 od 6 dioda, a i prastar je te nominiran za max 33A /14V. Uništeni su i kontakti u ovom regleru, pa trebam sve novo / polovno za IMT 533 FIAT 8035.02 motor.

Napominjem tip motora jer je on zrcalna slika IMT motora, te se i vrti na lijevu stranu pa time i alternator se treba vrtiti na lijevo. Netko je spominjao da nije svejedno alternatoru kud se okreće zbog dizajna četkica i sl.
Da li je važno sljedeće...
Kud vam propeler na alternatoru tjera zrak za hlađenje ?
Prema nazad kao i zrak kroz hladnjak vode il prema napred ?

Pogledajte dizajn propelera na alternatoru, kao da je napravljen da hvata zrak i gura ga u seba, a ne da ga izvlači pa stoga ima neki tvornički smjer okretanja.

Jel mi može netko reći koji alternator kupiti ? Neki srednji/niži cijenovni razred a da ima odmah regler na sebi i da je za 13mm remen. Te da je pomogučnosti više od 33A.
Ili da kažete što vi imate na svom traktoru, pa da napravim slično, ako paše od starih zastava i sl. s njuskala.


Hvala.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Uzmi Iskru ili Bosch. Prilagodi remenicu i to je to.
U suštini možeš ugraditi svaki koji fizički odgovara (nije prevelik).
Ali za Iskru i Bosch imaš najdostupnije i najpovoljnije dijelove.
Uzmi alternator koji ima priključke na vijak, za traktor su bolji nego oni sa stopicama.
Najbolje uzeti ispravan rabljeni, ako želiš zamjeniš ležajeve, klizne prstene i četkice, dok to napraviš miran si barem 3000 sati (ako si sve dobro složio i uzeo kvalitetne dijelove, ali to opet ovisi i o sreći).
 

Najnoviji postovi

Na vrh