• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT serije s FIAT motorima

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,037
znači 3000kn, samo za sastavljanje i rastavljanje motora????
Prvo pranje, onda skidanje, pa rastavljanje, pa opet pranje, odvoz na strojnu obradu, u međuvremenu struganje starih brtvila, onda dovoz sa obrade, pa opet pranje, a tek onda sastavljanje uz istovremeno uređivanje kvačila i eventualno piksiranje prednjeg kraja (onak usput), a onda razrađivanje pa dotezanje i finalno štelanje ...................
i na kraju ako kaj slučajno nebu valjalo po meštrovim leđima jer on je sastavljal pa bi i garanciju na ugrađene dijelove trebal dati ..................

I jel to za tebe puno?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Dobra cijena za motor troklipac kod vas u Hrvatskoj.To je oko 400 eura za ruke.Kod nas je 250 eura za taj motor maximum.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,037
Dobra cijena za motor troklipac kod vas u Hrvatskoj.To je oko 400 eura za ruke.Kod nas je 250 eura za taj motor maximum.

Je, jako dobra ali nažalost neostvariva.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Prvo pranje, onda skidanje, pa rastavljanje, pa opet pranje, odvoz na strojnu obradu, u međuvremenu struganje starih brtvila, onda dovoz sa obrade, pa opet pranje, a tek onda sastavljanje uz istovremeno uređivanje kvačila i eventualno piksiranje prednjeg kraja (onak usput), a onda razrađivanje pa dotezanje i finalno štelanje ...................
i na kraju ako kaj slučajno nebu valjalo po meštrovim leđima jer on je sastavljal pa bi i garanciju na ugrađene dijelove trebal dati ..................

I jel to za tebe puno?

nekažem da je puno, al zanimalo me što sve ulazi u tu cjenu......to bi bilo otprilike 1000kn za ruke po cilindru.......jer ima tu zafrkancije......al ta cjena je neostvariva, jer za toliko rijetko da će ti netko dati traktor da mu radiš, ili moraš baš biti majstor na jako dobrom glasu........al realno 2000 do 2500kn da se kreću cjene, i to bi prošlo........

koliko bi uzeli za zamjenu membrane na PVP kod 533, imam jednu ponudu za odraditi........samo za ruke, jer membrana kod nas dođe oko 35 kuna
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pardon, ja sem navel cjenu za 4 klipa motor, M ili DM34 :)
Znači sve ovo kaj je kolega muhaničad navel, samo na 4 klipa. Za 3-klipne motore neznam kiliko majstori uzimaju za ruke, nisam pitao kolegu majstora, ali vjerojatno je manje.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,154
Jedan kolega ima 533 s fiatovim motorom, to je inace bio obican 533 ali mu je pred nekih 20 godina, mozda cak i vise, stavljen fiat motor zbog lakseg paljenja.. taj traktor sta radi to je strasno.. ima dvostepeno kvacilo i speru,a ovaj motor mu odgovara ko kec na desetku.. a bog te pitaj koliko radnih sati ima.. kvacilo mu je vec tako razradeno da nikad ne zakrci pri mjenjanju, bilo to kad krece iz mjesta ili u voznji.. prednji trap mu je razdrt totalno zbog psk 4 reda, kultivatora, sprice, rolo bala itd, ali masina se ne predaje.. inace kolega s njim sije godisnje cca 100 jutara kukuruza, tko zna koliko jutara ostalog zita, kosi s roto kosom, traktor se doslovce ne gasi, a potrosnja mu je zanemariva..
i ja si s njim nekad kultiviram, vozim rolo bale i tak..
meni osobno je zao sto nisu stavljali te motore na 539, ti bi traktori trajali vjecno..

evo jedna slika te strojcine:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,037
nekažem da je puno, al zanimalo me što sve ulazi u tu cjenu......to bi bilo otprilike 1000kn za ruke po cilindru.......jer ima tu zafrkancije......al ta cjena je neostvariva, jer za toliko rijetko da će ti netko dati traktor da mu radiš, ili moraš baš biti majstor na jako dobrom glasu........al realno 2000 do 2500kn da se kreću cjene, i to bi prošlo........

koliko bi uzeli za zamjenu membrane na PVP kod 533, imam jednu ponudu za odraditi........samo za ruke, jer membrana kod nas dođe oko 35 kuna
Majstor na dobrom glasu dela po vuri, a vura je 100 kn plus PDV, pa ti vidi kolko sati treba za taj zahvat :icon_wink:
jedan dan pranje, rastavljanje i pranje dijelova za obradu.
jedan dan odvoz na strojnu obradu i ako stigneš popodne ostrugati brtvila.
Jedan dan dovoz sa strojne obrade i nabavka dijelova.
Jedan dan pranje i djelimično sastavljanje.
Jedan dan sastavljanje do kraja (ako je neko uredil glavu, a ako nije ode pol dana) i eventualna montaža.
Još jedan dan izgubljenog vremena oko poskakivanja oko njega dok se on par dana razrađiva i za završno doštelavanje.

Otišo cjeli tjedan s tim da svaki od ovih radnih dana ima barem 12 radnih sati, a zidar ( ne potcjenjujem ničije zanimanje) ima dnevnicu oko 400 kn s tim da od alata ima mešalicu, tačke, žlicu i vaser vagu i dela s tuđom strujom i ne ugradi ni zrno svoga pijeska.


Taj posel nisam delal več 100 godina (jedino onak usput) i nikad ga nikom nisam ni naplatil. To ljudi odrade sami ili uskoči sused koji sve zna, pa tak i to.
Ali zemi mu 100 kn, pa nek nauči i on.


Ovaj tvoj post je vagnul na stranu da u mehaničkoj radioni otvorim temu o svom maturskom radu............................. uskoro, čim bude gotov bičete počašćeni.
Baš me zanima tvoj komentar kolko bi taj posel vredel otprilike :icon_scratch:

@ Šanana
Isti k....... je jel su tri klipa ili četiri, bar za mene. Kad gurnem tri puta, naguram nekak i četvrti, jedino je malo teže za manipulaciju.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ljudi neznaju, a meni se neda zafrkavati bezveze, ionako imam dosta posla.......jer lijepo je skinuti poklopac membrane, ako se vijke može odšarafiti lagano, ako zapeknu, nastaje problem, pogotovo ona zadnja 2 do bloka motora.......

sada otprilike znam koliko se cjene kreću, ako budem nešto radio......a ima toga dosta za raditi......


ajd sada reci, da ti je maturski bio presjek motora :(wait):



ivankc......na oko OK ferguson, više volim vidjeti takav traktor, sa blijedom bojom i prašnjav, nego ofarban, kod razno-raznih švercera......
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jedan kolega ima 533 s fiatovim motorom, to je inace bio obican 533 ali mu je pred nekih 20 godina, mozda cak i vise, stavljen fiat motor zbog lakseg paljenja.. taj traktor sta radi to je strasno.. ima dvostepeno kvacilo i speru,a ovaj motor mu odgovara ko kec na desetku.. a bog te pitaj koliko radnih sati ima.. kvacilo mu je vec tako razradeno da nikad ne zakrci pri mjenjanju, bilo to kad krece iz mjesta ili u voznji.. prednji trap mu je razdrt totalno zbog psk 4 reda, kultivatora, sprice, rolo bala itd, ali masina se ne predaje.. inace kolega s njim sije godisnje cca 100 jutara kukuruza, tko zna koliko jutara ostalog zita, kosi s roto kosom, traktor se doslovce ne gasi, a potrosnja mu je zanemariva..
i ja si s njim nekad kultiviram, vozim rolo bale i tak..
meni osobno je zao sto nisu stavljali te motore na 539, ti bi traktori trajali vjecno..

evo jedna slika te strojcine:

Pošto znam o kojem se traktoru radi, odnosno dobro mi je poznat traktor....samo ču reći dali si ti kolega siguran da je tu naknadno stavljan taj motor???
Ja sa definitivno siguran da je taj traktor u originalu kupljen s tim motorm, jer je kupljen negdje u isto vrijeme dok je kupljen i ovaj moj 540 s Fiatovim motorom.
Nije moguće postaviti taj motor na kola gdje je prije bio običan 533 motor zato jer ide i koljevka druga i mora biti međuploča s kojom se motor povezuje na zvono.
To ti je definitivno u originalu tak kupljeno. Neznam odkud ta priča da je taj motor nakandno bio stavljan, ja to nisam još od nikog čul, a poznam i Peru i Božu i punicu:biggrin:

Traktor je zver, to definitivno stoji, ima punih 42 ks i rastura!

Spominješ da ti je žao kaj nisu stavljali takve motore i na 539?
Pa daj mi reci koja je razlika između običnog 533 i 539?? Jedino je različit motor. E pa onda si zamisli da na svom 539 imaš takav motor, ili da na ovom umjesto IMT 533 je naljepnica IMT 539, razlike ti apsolutno nema :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,037
ljudi neznaju, a meni se neda zafrkavati bezveze, ionako imam dosta posla.......jer lijepo je skinuti poklopac membrane, ako se vijke može odšarafiti lagano, ako zapeknu, nastaje problem, pogotovo ona zadnja 2 do bloka motora.......

sada otprilike znam koliko se cjene kreću, ako budem nešto radio......a ima toga dosta za raditi......


ajd sada reci, da ti je maturski bio presjek motora :(wait):
Koji je tu problem? Skineš pumpu dole časkom i radiš ko gospodin čovjek.

Krivo si me skužil u vezi maturskog. On je još uvjek u tjeku i kad bude gotov, ili pri kraju krečemo sa slikama :(happy)::(happy):
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
al onda posao od pola sata, bude posao od 2 sata......više nije ista tarifa :biggrin:

napiši nešto o maturskom.....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,037
2 sata. za to vreme i ležaje na pumpi moraš promjeniti skupa sa semeringom.

Kad i ako maturiram :(sweat)::(sweat):
Neki članovi (Puknuti, ZJ ...............) znaju o čemu je riječ. ali sva sreča pa oni više ne pišu :(giggle)::(giggle)::(giggle)::(giggle)::(giggle)::(giggle):
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
sada kada sam ju skidao, 2 sata je trebalo, da sredim onaj vijak, stavim membranu, podmažem pumpu......ja volim polako......
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,154
Pošto znam o kojem se traktoru radi, odnosno dobro mi je poznat traktor....samo ču reći dali si ti kolega siguran da je tu naknadno stavljan taj motor???
Ja sa definitivno siguran da je taj traktor u originalu kupljen s tim motorm, jer je kupljen negdje u isto vrijeme dok je kupljen i ovaj moj 540 s Fiatovim motorom.
Nije moguće postaviti taj motor na kola gdje je prije bio običan 533 motor zato jer ide i koljevka druga i mora biti međuploča s kojom se motor povezuje na zvono.
To ti je definitivno u originalu tak kupljeno. Neznam odkud ta priča da je taj motor nakandno bio stavljan, ja to nisam još od nikog čul, a poznam i Peru i Božu i punicu:biggrin:

Traktor je zver, to definitivno stoji, ima punih 42 ks i rastura!

Spominješ da ti je žao kaj nisu stavljali takve motore i na 539?
Pa daj mi reci koja je razlika između običnog 533 i 539?? Jedino je različit motor. E pa onda si zamisli da na svom 539 imaš takav motor, ili da na ovom umjesto IMT 533 je naljepnica IMT 539, razlike ti apsolutno nema :)

Ja sam cul pricu da je to bil obican 533, ali posto su original motori od 533 poznati po tome da jako lose pale zimi, a i inace, onda su oni stavili taj fiatov motor.. mislim da mi je to cak Pero govoril.. e sad, neznam tocno..
Taj traktor dok je bil kod njihove bake neje skoro nist ni radil, ali kak je njihov 539 oslabel skroz, ovaj je preuzel glavnu ulogu..

a sad ovo o 539 i tim motorima..
mislim da se nesem dobro izrazil, zao mi je kaj nisu nastavili proizvodnju tih imt-a s tim motorima,nema veze jel bi se traktor zvao imt 533 ili 539, jer taj imt s fiatovom masinom jede sve postojece 539-tke za dorucak.. :biggrin:
a standardni motor od 533 je po meni totalna pusiona, i dobro da ga ne proizvode vec 30 i kusur godina.. :icon_pray:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
533 je puno tromiji od 539 i slabije pali po zimi al za kaj su napravljeni su super i jedan i drugi za lakse poslove,ovaj s talijanskim motorom ima roto pvp pa me zanima kakva mu je potrosnja i kak ide ozracivanje te pumpe ak nestane goriva jel komplicirano?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,037
Kaj bi bilo komplicirano, ako baš neče lanc i dva tri kruga šorom
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,453
533 je puno tromiji od 539 i slabije pali po zimi al za kaj su napravljeni su super i jedan i drugi za lakse poslove,ovaj s talijanskim motorom ima roto pvp pa me zanima kakva mu je potrosnja i kak ide ozracivanje te pumpe ak nestane goriva jel komplicirano?

Ako nestane goriva jos nekako i upali ako se odma stane cim poscne stucat. Jucer mjenjao filtere goriva nebi upalio ni da sam Hep spojio na njega. Sajla i na ulicu... Govorim o 533 s fiatom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh