• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT serije s FIAT motorima

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Kod nas jako teško sa Fiatovim žigom, ali ima zamjenskih nekoliko vrsta.
navodno nisu tak ni loši, recimo Nural
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To i mene čeka kroz koju godinu i želja mi je također staviti mu što kvalitetnije djelove ako se ne nađe original.

Kaj ovi TS u križevcima drže?? Pošto imaju sve za talijanske traktore!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
To i mene čeka kroz koju godinu i želja mi je također staviti mu što kvalitetnije djelove ako se ne nađe original.

Kaj ovi TS u križevcima drže?? Pošto imaju sve za talijanske traktore!
Idi vidi pa mi javi.
Kreni prema metropoli pa buš dobil isti izbor sa malo nižim cjenama :icon_wink:
 

tihomir-mf

Novi član
Tu od
11 Ruj 2012
Poruka
21
pozdrav, ja imam 533 s fiatovom mašinom i prije 4- 5 god sam radio generalku. išli su gore svi original dijelovi. i računica je ovakva, 12 tisuća za djelove i obradu glave i bloka, majstora nisam plaćao jer mi je stari automehaničar :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Uf...puno bome!!!
Jel bila prisilna generalka uslijed nečeg ili je natuko sate za generalku??
 

tihomir-mf

Novi član
Tu od
11 Ruj 2012
Poruka
21
Uf...puno bome!!!
Jel bila prisilna generalka uslijed nečeg ili je natuko sate za generalku??

32 godine radnog staža je natukao pa smo ga morali počastit novim djelovima, kojih 25 godina je radio preko 20 rali dok nismo kupili malo jačega, ovakvog traktora više nikad ne bude
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Znam, znam, imam ja 540 s Fiat motorom, sad ima 13-14.000 rh na sebi i još uvjek pali na ključ. Motor nije nikad otvaran od 1978. godine!
To se zove kvaliteta. Sad več lagano troši ulje, odnosno ne da troši nego ga baca na auspuh, ali još puca od snage i prima gas ko lud i odradi mi jesensku sjetvu, utova gnoja cjelu godinu, špricanje, kultiviranje, zgrtanej sjena i baliranje bez ijedne greške.
Trebalo bi ga počastit s generalkom i ide još toliko :)
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
Znam, znam, imam ja 540 s Fiat motorom, sad ima 13-14.000 rh na sebi i još uvjek pali na ključ. Motor nije nikad otvaran od 1978. godine!
To se zove kvaliteta. Sad več lagano troši ulje, odnosno ne da troši nego ga baca na auspuh, ali još puca od snage i prima gas ko lud i odradi mi jesensku sjetvu, utova gnoja cjelu godinu, špricanje, kultiviranje, zgrtanej sjena i baliranje bez ijedne greške.
Trebalo bi ga počastit s generalkom i ide još toliko :)

kod mene u selu je jedan takav imt ac sa tim motorom 78 godiste sad ima preko 9000 sati a isto ima i jedan store 402 koji je imao 3000 i razderao je cijeli motor a vlasnik se je bas brinuo o njemu
???
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
kod mene u selu je jedan takav imt ac sa tim motorom 78 godiste sad ima preko 9000 sati a isto ima i jedan store 402 koji je imao 3000 i razderao je cijeli motor a vlasnik se je bas brinuo o njemu
???

Pa kaj su talijani tada znali napravit kvalitetan i dobar dieselski motor?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Znaju i dan danas

Znam da znaju ima doma 4 fiata i od 2000god imaju medu najkvalitetnijima turbo diesel motore,jtd,multijet. Al nekad su imali u autima koma diesele.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
kod mene u selu je jedan takav imt ac sa tim motorom 78 godiste sad ima preko 9000 sati a isto ima i jedan store 402 koji je imao 3000 i razderao je cijeli motor a vlasnik se je bas brinuo o njemu
???

IMT je uzimao original motore iz Italije, a Štore ima rumunjske motore koji su po talijanskoj licenci rađeni i za Universale!!
Zato nikakvo čudo što na štoriću motor ne potraje!
Morate znati još nešto, ima dvije verzije tih FIAT motora, sa večim i manjim promjerom klipa, ovi sa večim promjerom bi trebali biti kvalitetniji i izdržljiviji, a ovi sa manjim ni upola toliko, pa je možda moguče i zbog toga da ova tvoja tvrdnja stoji!

Oficir....Ma nema do tog FIAT motora iz tog doba!!!:icon_super:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Nikad više poslije generalke nebu složil tolke vure ko kad je bil orginal. Nikad.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
IMT je uzimao original motore iz Italije, a Štore ima rumunjske motore koji su po talijanskoj licenci rađeni i za Universale!!
Zato nikakvo čudo što na štoriću motor ne potraje!
Morate znati još nešto, ima dvije verzije tih FIAT motora, sa večim i manjim promjerom klipa, ovi sa večim promjerom bi trebali biti kvalitetniji i izdržljiviji, a ovi sa manjim ni upola toliko, pa je možda moguče i zbog toga da ova tvoja tvrdnja stoji!

Oficir....Ma nema do tog FIAT motora iz tog doba!!!:icon_super:

Mislim da su ti sa manjim promjerom klipa ustvari rumunjski, 95/110
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
IMT je uzimao original motore iz Italije, a Štore ima rumunjske motore koji su po talijanskoj licenci rađeni i za Universale!!
Zato nikakvo čudo što na štoriću motor ne potraje!
Morate znati još nešto, ima dvije verzije tih FIAT motora, sa večim i manjim promjerom klipa, ovi sa večim promjerom bi trebali biti kvalitetniji i izdržljiviji, a ovi sa manjim ni upola toliko, pa je možda moguče i zbog toga da ova tvoja tvrdnja stoji

vis to se nisam ni sjetio universal 445 i store imaju isti motor
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Uz normalno održavanje odrade oni 7000 rh bez otvaranja
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mislim da su ti sa manjim promjerom klipa ustvari rumunjski, 95/110

Vrlo lako moguče da je tako. Ovi veči 100/110 su originali i trebali bi 14.000 rh odradit vele majstori.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
IMT je uzimao original motore iz Italije, a Štore ima rumunjske motore koji su po talijanskoj licenci rađeni i za Universale!!
Zato nikakvo čudo što na štoriću motor ne potraje!
Morate znati još nešto, ima dvije verzije tih FIAT motora, sa večim i manjim promjerom klipa, ovi sa večim promjerom bi trebali biti kvalitetniji i izdržljiviji, a ovi sa manjim ni upola toliko, pa je možda moguče i zbog toga da ova tvoja tvrdnja stoji!

Oficir....Ma nema do tog FIAT motora iz tog doba!!!:icon_super:

Imali su i štore tal motore 3 sata sam čekal da ih istovare iz šlepera jer mi jaro nekaj nabavio a nije mogao dok ne odu talijani :icon_pray:
 

Najnoviji postovi

Na vrh