• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

sanjar

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2015
Poruka
132
Može li pomoć, šta mi još drži pumpu da bi je izvadio vam. Ima li neki zeger prije nego što izvučem kardansko vratilo? A šta mi drži sa prednje strane ima li tu išta, ako ima kako tome proći?
 

Prilozi

  • IMG_20240115_202629.jpg
    IMG_20240115_202629.jpg
    41.7 KB · Pregleda: 29

sanjar

Aktivni član
Tu od
15 Stu 2015
Poruka
132
Pregledao sam ovaj snimak, on pokazuje da ima naprijed isto nešto što drži, e sad kako tome prići. Nema na internetu, tj ne mogu naći kako se skidaju pumpe koje imaju na sebi i zubčastu. Na IMT 539 sam već skidao i ide.
 

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
183
Skidaš prvo zupcastu da bi mogao skinuti glavnu a kardansko vratilo moraš izvući van .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Koji je to IMT u igri?
Bilo bi dobro da je jednostavno ko na videu ali baš i nije.
Ako dobro pamtim kad izvadiš kardansku pumpe obje idu van bez problema kad izvadiš ona dva bočna bolcna.
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
457
A di gledas na kojim oglasima ih gledas?Gledao sam traler prikolicu za iznajmit ima i te mogucnosti ispalo bi me mnogo jeftinije zakacit za svog golfa i lagano autoputem il magistralom.Samo nezz dal ulazi u kategoriju c po tezini
Moraš imati E kategoriju, dali b+e ili c+e svejedno
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Slažem se, samo kaj to ne možeš zakopčati za Golfa.... možeš ali moraš paziti da se ne susretneš sa rukom pravde kad si pun.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,361
Masa vučnog vozila ne može biti manja od mase priključnog vozila. Znači da golf mora biti teži od prikolice sa ferkijom gore. Kategorije,kod96,tahograf ,to su već druge finese
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,685
Dečki, jeste li sigurni? Ne vrijedi li nekakvo takvo pravilo za nekočene prikolice?
Kak onda traktori od 5 tona smiju vleći prikolicu od 20t?
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,361
Otišel si v krivu kategoriju. Koji sistem kočenja ima auto prikolica? Osim naletne.
Govorim naravno o prikolici za b kategoriju
 
Posljednje uređivanje:
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,685
Ako ukupna masa neprelazi 3.5t netreba E kategorija.
Mislim da treba B+E, jer je NDM (GWV) prikolice veća od 750kg.
Otišel si v krivu kategoriju. Koji sistem kočenja ima auto prikolica? Osim naletne.
Govorim naravno o prikolici za b kategoriju
Jasno, ali za svaki auto piše bruto masa nekočene i kočene prikolice, i, koliko s sjećam (iz uputa auta), bruto masa kočene prikolice može biti veća od mase vučnog vozila.
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,361
Mika,pa z osobnim autom i prikolicom do 750 kg ni nebreš premašiti 3.5 tone. Osim ak ne voziš neko čudo teško prek 3 tone. A ak si ukupno prek 3.5,nije ti dosta b+e. Već podliježeš tahografu
 

Najnoviji postovi

Na vrh