• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Sve preko 600 kg ga važe ako nema prednji uteg. Vozil sam cetverorednu sijacicu punu gnojiva to ti je nekih 630 kg. Cim naiđe na malu neravninu odma se vaze. Do nekih 500-550 kg bez problema nosi po ravnici.

Hvala na korektnom odgovoru!:partyman:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kaj bi tek bilo da je tvoj :scratch
Ti bi ga na prvima počero :rolfer::rolfer:

Ma nebi cuvam ja samo je uvijek skoro gas na podu :lol::lol::lol:
Vidis da sam ga malo odigo nisam htio vise da ako snijeg popusti da ne udari jako cuvam ja to
Ovoj 39-tki je to najtezi prikljucak s kojim radi onda znas kolko ga cuvam i pazim vidis i po RS dok moja 42-ka radi sve ostalo a tuce godisnje oko 500RS a ova 39-tka je u 10g natukla u radu 100RS a prvih 50-80 RS na mijestu i u voznji prazan traktor
 
Posljednje uređivanje:
T

tuaregr10

Guest
upravo tako,
a regati se može jedino ako je tehnički ispravan,
u što čisto smuljam
:finga::finga:

Valjda je tehnički ispravan ako je kompletno uređen, kako je napisao vranicmarko85 :scratch???
 

Farbarista

Novi član
Tu od
21 Srp 2012
Poruka
29
Pročitajte dragi forumaši šta kažu najnovije vijesti!!!

Spajaju se IMT i IMR

IMT i IMR krenuti će putem oporavka ujedinjavanjem u novu tvornicu koja će proizvoditi traktore i kombajne. Plan je da se tvornice presele iz Novog Beograda i Rakovice u prostore nekadašnje tvornice Prva Iskra u Barič.Posrnuli privredni giganti neće završiti u stečaju, najavljuju iz Vlade RS. Putem oporavka prvi će krenuti Industrija mašina i traktora (IMT) i Industrija motora Rakovica (IMR), ujedinjavanjem u novu tvornicu koja će proizvoditi traktore i kombajne, konkurentne i na svjetskom tržištu.

Oni bi koristili američke John Deere motore, a partner u tom poslu bit će bjeloruska kompanija.

“Proizvodnja IMR traktora u prošloj godini bila je rekordna, mi smo napravili 1.060 traktora, a projektirani smo kao fabrika motora”, kaže Jovan Mičić iz Samostalnog sindikata IMR-a koji napominje da Industrija Motora Rakovica (IMR) ima ugovoren plasman na tržištu Etiopije za sljedećih pet godina.

Sindikati IMR-a smatraju da je gradnja zajedničke tvornice skup posao i da je prvobitna ideja o preseljenju novobeogradske kompanije u njihove pogone realnija, jer imaju višak hala.

Međutim, u IMT-u su protiv spajanja, smatraju da je jedini razlog izmeštanja tvornice 36.000 hektara zemljišta.

“To je nemoguće – dve različite tvornice, dva različita mentaliteta ljudi, dva različita programa, jer mi proizvodimo isključivo traktore i priključne mašine, a IMR motore”, kaže Stanko Milinović iz Samostalnog sindikata IMT-a.

IMT i IMR nekada su zapošljavali 18.000 radnika, a u zajedničku firmu danas bi moglo prijeći 1.500 trenutno zaposlenih. Da spajanja, bar u novoj tvornici neće biti skoro, potvrđuje i nadležni ministar.
“Ideja je da krene proizvodnja traktora u već postojećim pogonima, da vidimo što se može uraditi sa njima, a da paralelno krenemo proizvodnju nove tvornice, tako da imamo ambicije da taj novi model prikažemo već na nekom od ovogodišnjih poljoprivrednih sajmova”, kaže ministar financija i privrede Mlađan Dinkić.

Najveći problem, smatraju stručnjaci, je što kriza u regiji traje duže od dvadeset godina, pa je i tehnologija zastarijela. Zato prvi korak države mora biti strateški.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Ne dopada mi se to spajanje, naročito zbog IMT-a. Oni su proizvodili brojne priključke za traktore, to je bila idealna kombinacija za nas male poljoprivrednike, bili su jeftini i kvalitetni u svoje vrijeme. S obzirom da če biti zaposleno mali broj radnika, vjerojatno če se odustati od nekih projekata,.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Ne dopada mi se to spajanje, naročito zbog IMT-a. Oni su proizvodili brojne priključke za traktore, to je bila idealna kombinacija za nas male poljoprivrednike, bili su jeftini i kvalitetni u svoje vrijeme. S obzirom da če biti zaposleno mali broj radnika, vjerojatno če se odustati od nekih projekata,.

I Bogu hvala da odustanu, jer ono što su u zadnje vrijeme proizvodili od priključaka bolje da i nisu... Mi smo se surećili sa jednim njihovim priključkom i više nikad. Jedino su im plugovi dobri,ostalo bježi...
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Čuo sam da su njihovi novi strojevi loše kvalitete, ja imam samo stare, 539 85 god. nikad ništa dirano, radi ko "vurica" i nedavno sam kupio kultivator,. vidjeli bumo kako če opstati, al bit če mi žao ako propadnu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da se je samo malo poradilo na nekim stvarima imali bi odlične traktore dan danas!
 
B

Bobo

Guest
Bili su izlozeni u Novom sadu prosle godine... "S" modeli imaju plasticnu haubu i plasticni krov kabine. ostalo je sve jednako kao i do sada...
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Kvaliteta IMT/IMR proizvoda:

[YT]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=tBW9unduOtg[/YT]
 
B

Bobo

Guest
zbalija: Novinari i sam gazda prenapuhali stvar... Kao da nikad nije imao nov IMT pa ne zna o cemu se radi... HIdraulik, ajd jos i nekako ali pritisak ulja je tu u propisanim granicama, ja ne znam sto ovaj lik hoce... Na ler gasu pritisak treba biti kao sto i kod njega je a ne u zelenom. Da su procitali prirucnik koji tvornica daje uz traktor ili da su nazvali u IMR da pitaju sta i kako ali NE ovaj inzistira na "zelenom" i gotovo...

Trebali su mu izvaditi manometar i ugraditi elektricni s lampicom i rjesena stvar ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bili su izlozeni u Novom sadu prosle godine... "S" modeli imaju plasticnu haubu i plasticni krov kabine. ostalo je sve jednako kao i do sada...

I zaboravio si nešto važno. Prednji most na 539S modelu je ko na starim 540-542-549 modelima, zapravo to i je "stari 540" s 11.2 gumama i slabijom hidraulikom, te novom kabinom i limarijom ;)
 
B

Bobo

Guest
SVAKA CAST! Ja ovo za prednji most nisam ni primjetio... Kisa je padala u NS i nismo se puno nigdje zadrzavali osim na standu s kisobranima ;) Vidis, vidis... to je pohvalno sto su napravili ;)
 

Farbarista

Novi član
Tu od
21 Srp 2012
Poruka
29
Evo nekih informacija:


IMT-539 S

MOTOR TIP IMR M33/T
Vodom hlađeni četvorotaktni dizel
SNAGA MOTORA
Nominalna staga (kW) 31,0
Nominalni broj obrtaja (min-1) 2250

MENJAČ, broj stepeni prenosa Hod napred Hod nazad
Delimično sinhronizovan 10 2
Sa pužnim brzinama 12 4

SPOJNICA Dvostepena

PRIKLJUČNO VRATILO (mm) Ožljebljeno 34,9
Broj obrtaja vratila (min-1) 540/720 po želji

KOČNICE Doboš, mehanička komanda

UPRAVLJAČKI MEHANIZAM Hidrostatički

HIDRAULIČNI SISTEM
Sila dizanja (kN) 14,0

PNEUMATICI
Prednji 6.00-16
Zadnji 11.2-28

RAZMAK TOČKOVA (mm) 2WD
Prednji 1200 - 2000 (100)
Zadnji 1300 - 1900 (100)

GABARITNE DIMENZIJE (mm)
Dužina 3260
Širina 1665
Visina 2285
Minimalno rastojanje od tla 310

MASA TRAKTORA (kg) 2005
Naravno ima i još takvih modela kao što su :IMT 549 S i IMT 555 S
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
zbalija: Novinari i sam gazda prenapuhali stvar... Kao da nikad nije imao nov IMT pa ne zna o cemu se radi... HIdraulik, ajd jos i nekako ali pritisak ulja je tu u propisanim granicama, ja ne znam sto ovaj lik hoce... Na ler gasu pritisak treba biti kao sto i kod njega je a ne u zelenom. Da su procitali prirucnik koji tvornica daje uz traktor ili da su nazvali u IMR da pitaju sta i kako ali NE ovaj inzistira na "zelenom" i gotovo...

Trebali su mu izvaditi manometar i ugraditi elektricni s lampicom i rjesena stvar ;)

Ma trebali su mu na pumpi podesiti ler gas na 1000rpm-a pa bi bilo stalno u zelenom:supz:
Usput Bobo da te pitam koliki rezervar za naftu imas?? Kod mene je na 549 2005g stavljen od 35l (mislim da su stavili prvi koji su nasli). i sad s obzirom na teren u kojem radi moram stalno nadopunjavati inace brzo povuce zrak:axe: :madmana:
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Ali zasto trosi ulje?Na koliko je vama pritisak ulja na nekih 500 okretaja motora i na koliko bi trebao biti propisani pritisak ulja?na 500 i na 2200 0kretaja?
 

Najnoviji postovi

Na vrh