• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Inovacije

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Izmjana farova





Ovako mi ne zapinju i bolje se vidi noću

Preuređenje ručica mjenjača







Ručice isprobane i rade odlično:icon_super::icon_super:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Odlično uradjene šaltunge,taj način izvedbe prvi put vidim ali izgled i upotreba se mi čini da bi trebalo bit super.:icon_thumright:
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
@abarth
Ručice isprobane i sam sam se iznenadio kako se lijepo šalta a još više što su kod volana pa nema potrebe za saginjanjem i još u oranju kad smotam u lijevo i on se nagne nemogu ih dohvatit.Sad to ide bez problema i nije mi žao utrošenog vremena.Više mi je trebalo dok sam smislio kako to jednostavno i efikasno napravit nego sama izrada
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
PUKNUTI sad se moram pazit da me ne ukradu :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Nadam se da si nečim pojačao haubu gdje si presjekao onu izbočinu koja je davala čvrstinu prednjem dijelu haube. Sve u svemu daleko bolje i manje vibracija nego klempavi farovi sa strana, znam i sam, hauba još nigdje nije pukla već više od deset godina. Možda još neke fine žmigavce na mjesto prijašnjih farova.
Svaka čast za šaltanje, ovo je daleko najbolje rješenje do sad, kao kod američkih auta.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,074
Jedino mi se ne sviđa način veze između ručica i poluga na mjenjaču. Ti spojevi s bolcnima imaju puno lufta. Ja bi tu postavil kuglične spone i onda bi to bilo to.
Ideja ti je svakak dobra.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Najlakše je davat kritiku ali čovek je uradio šaltunge sasvim drugčije i bolje kak smo viđali do sad i sve pohvale na inovativnosti.
 

deva

Član
Tu od
7 Tra 2009
Poruka
140
Super izgledaju i ozbiljno mislim da napravi 2 komada za mene
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
@ZJ

Lufta nema na bolcnima nimalo a ovo što si predložio sam i sam mislio al jedan komad je kod mene 60 kuna pa puta 4 je 240 kuna a nisam bio siguran kako će to radit.Sad kad vidim da je dobro nije problem izmjenit jer su matice na svim mjestima.Tteba samo narezat navoj na polugama i gotovo al pošto nema lufta neću ništa dirat
Ideja ti je dobra zanam jer sam i sam tako mislio samo mi malo skupo a ovako sve urađeno s onim šta sam imao u radioni
 

kebirpm

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
100
Jedino mi se ne sviđa način veze između ručica i poluga na mjenjaču. Ti spojevi s bolcnima imaju puno lufta. Ja bi tu postavil kuglične spone i onda bi to bilo to.
Ideja ti je svakak dobra.

Ako netko bude radio ovakve poluge za mjenjač, u Križevcima ima kutnih zglobnih poluga M10 po 16.50 kn. Nažalost nema M12, već samo M6, 8, 10 i 14.
Mislim da šalju i Hp-ekpresom.
260_260.jpg
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Takve kuglice zetor ima na poluzi gasa 4 komada,i mislim da nisu predviđeni za sile kao kod šaltanja mjenjača.
 

kebirpm

Član
Tu od
31 Sij 2014
Poruka
100
Ja sam uzeo M10 i mislim da je OK.
Evo slika kak stvarno izgleda spona:
 

Prilozi

  • Spona 10mm.jpg
    Spona 10mm.jpg
    55.9 KB · Pregleda: 181

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,074
Ja sam 4 takve, samo M8, ugradil na komande kalača. Znam da nisu bile skupe.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
A kakva sila je potrebna na TVeu za šaltanje?Mojeg i još par koje sam probo se mogu šaltat sa jednim prstom.:(angel):
 

Najnoviji postovi

Na vrh