• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Definitivno više ne želim si brusiti živce sa poticajem jer nema smisla,kako oni meni tako ja njima,zatvaram opg ,kad zbrojim iznos poticaja i knjigovođu,nema šanse da me oni hebu za 10 -15 tisuća kuna razlike sa tendencijom smanjivanja sa svakim prekršajem,malo sam si računao da kad bih htio sve dovesti u red,legalizacija,spremanje gnoja,ova sranja za gorivo,herbicide,čuda boga što još budu izmislili,minimalno 50 tisuća merkeličinih novaca,nema šanse,tj.ima ako slavko ljigavac da kredit na 15 god sa 2%kamata,uh al budem radio na crno:icon_weed::icon_weed:,
 

seljancica70

Član
Tu od
28 Sij 2013
Poruka
126
Definitivno više ne želim si brusiti živce sa poticajem jer nema smisla,kako oni meni tako ja njima,zatvaram opg ,kad zbrojim iznos poticaja i knjigovođu,nema šanse da me oni hebu za 10 -15 tisuća kuna razlike sa tendencijom smanjivanja sa svakim prekršajem,malo sam si računao da kad bih htio sve dovesti u red,legalizacija,spremanje gnoja,ova sranja za gorivo,herbicide,čuda boga što još budu izmislili,minimalno 50 tisuća merkeličinih novaca,nema šanse,tj.ima ako slavko ljigavac da kredit na 15 god sa 2%kamata,uh al budem radio na crno:icon_weed::icon_weed:,

ajkulo sad me još i citiraš ha ha ha kad sam za rođ i imendan prije par dana napisala BRAVO ZA RAD NA CRNO:icon_pidu::icon_pidu:
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
radim na crno , a trošim na bjelo ---- živjela petrokemija----- ,da neko krivo ne pomisli :)
 

seljancica70

Član
Tu od
28 Sij 2013
Poruka
126
Koliko se vidi da nema ovih dana nikakvih uplata a pogotovo suta i prekosutra ide za dječji doplatak http://www.mirovinsko.hr/ tek idući mjesec ,ili ako ostane love

http://www.mfin.hr/hr/izvrsenje-proracuna

ma ljudi bit će para evo skinuo MILE državnim službenicima (evo podrške na cesti samo ne znam kako će doći pješke na biciklima ili u svojim limuzinama) pa kad sad udružimo snage i pritisnemo LINETA ma to će biti fešta za pamćenje. Samo još moramo dogovoriti da li za tampon zonu između državnika i nas seljobera treba pozvati UNPROFOR čujte pa oni nas baš i ne vole ali mi ih se ipak trebamo držati i da budu tamo na cesti jer jedan državni vrijedi a cca bar ko naših 20:icon_pidu:
 

Drazenn

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
191
Netko je tu spomenuo nekakve hrpe iz kojih uzimamo novce.Neznam koliko seljaka svoje hrpe već davno nije ispraznila za golo preživljavanje Većina građana uopće nezna što su poticaji i čemu služe.Čitajući komentare građana (koji žive u gradu) mi seljaci smo stvarno ljenčine koji samo čekaju poticaje.Netko od naših vođa trebao bi stati pred kamere i objasniti narodu što su poticaji i čemu služe.Nadalje vođe bi morali ispitati koliko treba potpisa da se smijeni ova vlada jer ako čekamo da im prođe mandat neće nas puno opstati.Sad političari znaju da je rok za isplatu poticaja kraj 6 mjeseca a zašto to nisu znali lani kad su isplačivali poticaje i u 9 mjesecu.Ma toga bi se dalo pisati do besvjesti samo od toga nema koristi.
 

2310980

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
137
Netko je tu spomenuo nekakve hrpe iz kojih uzimamo novce.Neznam koliko seljaka svoje hrpe već davno nije ispraznila za golo preživljavanje Većina građana uopće nezna što su poticaji i čemu služe.Čitajući komentare građana (koji žive u gradu) mi seljaci smo stvarno ljenčine koji samo čekaju poticaje.Netko od naših vođa trebao bi stati pred kamere i objasniti narodu što su poticaji i čemu služe.Nadalje vođe bi morali ispitati koliko treba potpisa da se smijeni ova vlada jer ako čekamo da im prođe mandat neće nas puno opstati.Sad političari znaju da je rok za isplatu poticaja kraj 6 mjeseca a zašto to nisu znali lani kad su isplačivali poticaje i u 9 mjesecu.Ma toga bi se dalo pisati do besvjesti samo od toga nema koristi.

Da mi seljaci smo ljenčine a zašto onda zovu ljude po selima i traže "znate ja bi domaćeg piceka kaj je travicu pasel i ja bi kupila mlekeco ak imate jer vaše kravice pasu travu", zapadne im 10 cm snijega oni ne znaju i nežele očistiti ispred svog ulaza snijeg jer ima tko to radi umjesto njih i to im je ispod časti uzeti lopatu u ruke, ovise o svim gradskim službama do te mjere da si neznaju žarulju promjeniti u stanu-ja na svoje oči vidio i išao bitangi od 35 godina mijenjat žarulju a usput mu se odvod na kadi zaštopao od dlaka i on to nije bio u stanju očistiti već je zvao službu za odčepljivanje odvoda. Oni su ljenčine i bitange koje neznaju što pričaju,svaka čast izuzecima. Ma doći će i naših 5 minuta na ovaj ili neki drugi naćin.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Imam jedno praktično pitanje...Što ako se jednog dana dogodi da ne bude više poticaja,jel to znaći da poljoprivredne površine u ovoj zemlji ne budu više zasijane ili...?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Sva su polja bila zasijana prije uvođenja poticaja,zapravo bilo je zasijano i sve ono što je sada zaraslo u korov i šumarke.Tako budu polja zasijana i ako se poticaji ukinu.Samo će onda svatko tko kupi seljačke proizvode platiti onoliko koliko oni vrijede,a ne kao sada.Razumiješ Tomislave?Neće više biti-jeo bih kilu,al da platim pol.I kao što tebe sada nije briga što mene kila salate košta pet kuna,a tebi je moram prodati za četiri,i mene neće biti briga što ti možrš pojesti kilu,a kupiti si samo pola kile.A i tebe neće biti briga što ti svome gazdi napraviš posao koji vrijedi pet tisuća kuna,a on ti može platiti samo dvije i pol.Pa ćeš mu reći-zbogom,idem onome koji će mi platiti koliko moj rad vrijedi.....I tako,dok se sve ne posloži i dođe na mjesto.Toplo se nadam da će se za moga radnoga vijeka ukinuti svi poticaji,sve subvencije i ostala sranja u cjelokupnom gospodarstvu.Svijetskom.Da će se zatvoriti granice,vratiti carine,i da će se u riječnik svakoga čovjeka vratiti riječ"ukrao" umjesto "otuđio","lopov" umjesto "prevarant".
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
sva su polja bila zasijana prije uvođenja poticaja,zapravo bilo je zasijano i sve ono što je sada zaraslo u korov i šumarke.tako budu polja zasijana i ako se poticaji ukinu.samo će onda svatko tko kupi seljačke proizvode platiti onoliko koliko oni vrijede,a ne kao sada.razumiješ tomislave?neće više biti-jeo bih kilu,al da platim pol.i kao što tebe sada nije briga što mene kila salate košta pet kuna,a tebi je moram prodati za četiri,i mene neće biti briga što ti možrš pojesti kilu,a kupiti si samo pola kile.a i tebe neće biti briga što ti svome gazdi napraviš posao koji vrijedi pet tisuća kuna,a on ti može platiti samo dvije i pol.pa ćeš mu reći-zbogom,idem onome koji će mi platiti koliko moj rad vrijedi.....i tako,dok se sve ne posloži i dođe na mjesto.toplo se nadam da će se za moga radnoga vijeka ukinuti svi poticaji,sve subvencije i ostala sranja u cjelokupnom gospodarstvu.svijetskom.da će se zatvoriti granice,vratiti carine,i da će se u riječnik svakoga čovjeka vratiti riječ"ukrao" umjesto "otuđio","lopov" umjesto "prevarant".

lajkam!!!!
 

Django

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
97
Pa ako bi ukinuli poticaje, to bi recimo poskupilo kukuruz za kojih 20 lipa (prinos 12t), to bi poskupilo stočnu hranu za 1kunu (pošto soja isto više nije poticana, pa ni suncokret) , pa ak prenesemo na recimo najjeftinje meso piletinu koja pojede 4kg hrane to ti dolazi direktno 4 kn/kg skuplje meso, kod svinje i govedine više.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,610
ma ljudi bit će para evo skinuo MILE državnim službenicima (evo podrške na cesti samo ne znam kako će doći pješke na biciklima ili u svojim limuzinama) pa kad sad udružimo snage i pritisnemo LINETA ma to će biti fešta za pamćenje. Samo još moramo dogovoriti da li za tampon zonu između državnika i nas seljobera treba pozvati UNPROFOR čujte pa oni nas baš i ne vole ali mi ih se ipak trebamo držati i da budu tamo na cesti jer jedan državni vrijedi a cca bar ko naših 20:icon_pidu:
Potpisujem!!!
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
johabica potpisujem!

Imam jedno praktično pitanje...Što ako se jednog dana dogodi da ne bude više poticaja,jel to znaći da poljoprivredne površine u ovoj zemlji ne budu više zasijane ili...?

Jedan moj prijatelj kaze ovako:
- I moj djed je radio zemlju i nikad ni od koga nije dobio nist nego je jos morao platit poreza na svoga grunta!

E da se hoce vratit ona vremena... jedino vodit racuna da se u tom slucaju ukinu silni poticajima i ovim megalomanima a razloga ima stotine.
Oni sebi trpaju debele drzavne subvencije pa na temelju toga udaraju damping cijene na trzistu pod izgovorom "unistavaju konkurenciju"!!! Alo eeeee stani malo. Kog vi unistavate?? Pa oni to mogu radit jedno vrijeme ali ne vjecno jer dodje drugi "igrač", malo zesci majstor, koji i takve proguta. U medjuvremenu propadne jos par tisuca malih farmera i nikog nije briga. Ima masa kombinata i farmi koji su pukli ko kokice, propali da ni pol drzave nemoze sanirati a oni glume tajkune i mocnike, idu unistavat konkurenciju i slicne price...
Nek se prvo takvima ukinu sve moguce subvencije i pomoci a trebalo bi jer su i bez toga prevec "jaki" i onda slobodno nek ukinu i meni. To bi bila prava trzisna utakmica a ne dok on zivi od poticaja za 2000 bikova i nije ga briga sto je cijena zive vage 12 ili 13 kuna. Meni je bitna trzisna cijena a njemu je bitno ono sto ce slinic uplatit, isto tako je sa kukuruzom, sojom, psenicom, mlijekom, mesom...

Dok ukinu poticaje, a vjerujem da hoce, opet ce sve bit obradjeno i posijano samo s tom razlikom sto ce se razlikovat njiva od onog sto je zivio od poticaja i od onog komu je poticaj bio to u stvarnom smislu rijeci.

Moram dodati jos nesto da ne pisem novi post, nekad su od zemlje svi bjezali ko muve bez glave a sad se najednom za zemlju otimaju svi, cak i oni sto u zivotu nisu sjeli na traktor. Sta mislite koji je razlog??? POTICAJI
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh