• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
sam ja to dobro skuzio?.novci su osigurani,al necemo ih sad pustit..pa šta misle da pusimo te price..
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
@code, šta se ti sekiraš, bio ti ja kod susjeda u Dragotinu neki dan, kaže čovjek da zadnje dvije godine ide u šumu da plati dugove što je nabio u poljoprivredi. A tri đaka u kući. A nema drugih prihoda. I kaže, čeka, 30 % poticaja, ali sumnja da će ih dobit. Reko, barem se ne nadaš ničem.

Nadam se da mi neće moderatori zamjerit, ali ima jedan dečko koji neće potrošit naše poticaje na svoju kampanju. I isto se bavi poljoprivredom.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Vojska o skračenju, kurve o poštenju a mi kad nema šta pametnije o poticajima. Ne vjerujem u isplatu prije kraja siječnja i to za ono što oni kažu posebno osjetljive proizvodnje. A iznos po hektaru eventualno bude 10-15% veći nego lani.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Reklisu daće do kraja godine biti objavljeno na agronetu koliko kome treba biti isplaćeno poticaja, jel zna netko šta otome?
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
I mene to zanima..
Ljepo ministar rekao, no još ništa od toga :D
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
Sam na svoju inicijativu je rekao kako će nam poslat rješenja o pravu, sad ako to tako nebude stvarno nije uredu od njega.

Kak onda očekivat da neke druge bitne stvari odradi kvalitetno za nas kad na nekim sitnicama iznevjeri ?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
No,no,ne se uzrujavati. Povrčar mladi poljoprivrednik će sada za deset hektara povrća dobiti 54 tisuća kuna.To nisu mali novci. Za to vrijedi biti strpljiv.
To je ono što sam govorila prije,sada je konačno stupilo na snagu. Mladi ljudi imaju prilike osnovati svoj opg. Neznam jel do 40 godina starosti ili je dobna granica nešto niža.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Da ali je mlad poljoprivrednik ukoliko ima taj OPG unutar 5 godina,ako ga ima vise od 5 godina onda nis,i mora imati ispod 40god.
To se smatra mladim poljoprivrednikom,po nekoj njihovoj racunici.:icon_hang:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,208
A to za mlade poljoprivrednike, jel to vrijedi samo za povrcare, ili i za stocare i ratare?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma ne - ima osnovno plačanje 1400 kn/ha,pa plus zeleno plačanje 700 ili 800 kn /ha,pa onda to za made,pa tako...ako imaš krave ili nešto,onda još za to - ma slušala sam Jakovinu dok je pričao,pokazali su i tablicu i izračun za deset hektara.54 - 56 tusića.Ajde si malo izguglajte,meni se neda,negdje mora nešto biti.To je sviježe, dva-tri dana stara vijest.
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Dali je uvjet zaposlenost na opg-u ili se može opg voditi uz stalan posao?

To mene isto zanima, ako si zaposlen u nekoj firmi i imaš doma Opg, jel se onda kaj mijenja ili je sve isto?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Do sad nije utjecalo na poticaje ako si bio zaposlen u nekoj firmi. S obzirom na to da takvi koji su zaposleni u firmi, obično ne mogu živjeti od svog OPG-a, problem nastupa onog trena kad nedaj Bože dobiješ otkaz i trebaš završiti na burzi. Umjesto da nekaj dobiješ na burzi i imaš socijalno, doma dobiješ uplatnice za socijalno i mirovinsko jer nemaš pravo na burzu. Ipak si ti zaposlen i na svom OPG-u.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Iwanho, to znam za regularni poticaj, ali neznam dali ja imam pravo i na te neke dodatke kao mladi poljoprivrednik?
Mislim da zadovoljavam sve kriterije, opg imam tek treću godinu, manje od 40g, manje od 10ha zemlje i imam završenu srednju za kuhara, znači prehrambeni smjer?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh