• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zumbul

Član
Tu od
9 Velj 2015
Poruka
90
Nije za javno objavljivanje

Onda je to koda nisi i ništa napisao sve je to ono rekla kazala načuo sam i ti fazoni ,mada osobno vjerujem da u svakom žitu ima kukolja i uvijek će ga biti samo je pitanje gdje ga ima ili je bilo manje ,mada ni to malo kukolja nije dobro za društvo pa tako ni za nas .
 
Posljednje uređivanje:

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Da li si siguran da je i sad sve transparentno kod zakupa.Imam neke informacije od kojih se diže kosa na glavi.

znam samo za svoj primjer jer sam zemlju dobio bez ikakvih veza a na natječaj se javila jedna firma čiji je vlasnik jedan vrlo utjecajni HDZ-ov član. tak da mi je vrlo lako bilo zaključiti da je sve bilo transparentno.
 

zumbul

Član
Tu od
9 Velj 2015
Poruka
90
znam samo za svoj primjer jer sam zemlju dobio bez ikakvih veza a na natječaj se javila jedna firma čiji je vlasnik jedan vrlo utjecajni HDZ-ov član. tak da mi je vrlo lako bilo zaključiti da je sve bilo transparentno.

Pa to onda i nje neki dokaz transparentnosti e da je taj utjecajni član bio iz vladajučeg SDP-a e to bi onda bila senzacija vako ovo ne vrijedi ništa. :eek::
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Prvotno napisano od pavišće Vidi poruku
ja sam čuo da je sa današnjim danom isplačena tek polovica poticaja, sljedeći tjedan ostatak ..samo taj detalj dali je dobio itko tko je dužan me zanima,,dali su to samo priče ili istina :shock:
Ovo je post od 30.3.2012.-što zaključujete iz toga?- ne čini li vam se da vas kolektivno pere amnezija?:icon_redface::icon_mrgreen:
:icon_twisted::icon_hang::mur:
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Ma ima i onih kojima će uzeti prvi dio pa ih ima kada će drugi .

Čitam stalno mali i veliki opg-i ,koji je prag kad si ti to mali a koji kad si veliki opg?

Ja bih to isto volio znati, jer sam puno puta čuo da se malim opg-om nazivaju ljudi sa 100-tinjak jutara. No mislim da je to u cijeloj priči manje bitno.


Ne bih se usudio reći da je za vrijeme hdz-a bilo bolje, možda još nismo zaronili tolko duboko kao sad. Ovi očito ne shvaćaju nas, niti ih nešto i briga. U mom kraju se za vrijeme hdza bome nahapalo, a tako je i svugdje dalje, od zadruga, firmi, uhljeba, vinarija i potpora,,,, i slično

A ovima na vlasti vjerujem isto ko i prošlima, 0 %

Da smo si sami krivi isto jesmo, balkan je ovo što god tko rekao, a takav je i mentalitet.
 

Bracika

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
235
Meni je osobno bilo puno bolje za vrijeme hdz-a, kazu svi to su lopovi...istina. al za vrijeme lopova je mlijeko bilo 4,20kn proizvodacima,a u trgovini se moglo nac po 4. A sad mljekare placaju 2 kn, a u trgovini 5-6...ko je tu lopov??

Sto bi se reklo:
Oni su krali,al su i nama dali,
A ovi kradu,al nama ne dadu

A ovo sad je smijesno, kako jedan tip koji nije u stanju bio vodit poljolrivrednu ljekarnu (propala jee) moze vodit ministarstvo poljoprivrede???
Pa di to ima???
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Kakve veze cijena mlijeka ima sa onim ko vlada? Pa nije država otkupljivač, već privatnik. Nije u doba HDZ-a cijena bila 4.20 zbog HDZ-a već zbog politike otkupljivača.

Ovo da su krali i da su davali je istina i to stoji. Al baš zbog te njihove politike i je dovedeno do ovoga stanja u državi, ali opet tko god došao na vlast tko kaže da neće i on krasti!? No tema nije politika.

Šta mislite hoće li krenuti sutra isplata, prošlu nedjelju je rečeno da kreće 16.?
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Kakve veze cijena mlijeka ima sa onim ko vlada? Pa nije država otkupljivač, već privatnik. Nije u doba HDZ-a cijena bila 4.20 zbog HDZ-a već zbog politike otkupljivača.

mislim da je proizvođaču tak svejedno ko mu bude platil tu razliku do 4 kune...:=:)
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ma neka država daje otkupljivaču te dvije kune, neka on čeka te novce godinu i više dana, a nama neka otkupljivač isplaćuje 4 kune. Doduše mi nećemo nikada dobiti 2kn od države, već par lipa.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
To da su krali i da su dali, ja nisam osjetio, bar ne ovaj dio da su dali. Da mi je bolje za vlasti SDP-a nego za vlasti HDZ-a opet ne mogu reći, uvijek mi je onak kak si sam napravim. Poljoprivreda mi je primarna djelatnost i ne mogu očekivati da ću krpati rupe i preživljavati do toga što država obeća da će isplatiti.

Probleme uvijek imam iste, neredovita naplata potraživanja....

Mali - veliki poljoprivrednik? Sve je stvar osobne percepcije. Ja smatram da sam mali poljoprivrednik sa svojih 20 hektara proizvodnje povrća. Sve dok se sa svojom količinom proizvedene robe ne mogu nametnuti kao glavni dobavljač i uvjetovati parametre ugovora, ne mogu reći da sam veliki proizvođač.

Da, sutra kreće isplata potpra u poljoprivredi... :)
 

zumbul

Član
Tu od
9 Velj 2015
Poruka
90
Dali sam ja s 250ha ratarske proizvodnje za vas veliki i mali ?

Uh baš ne vjerujm da će poticaju sutra poticaji za nas ratare ,čujem da kreču prvo s isplatama za stoćare i repu i onda kraj veljače je rezerviran za nas ide 920kn sad.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
dok se sa svojom količinom proizvedene robe ne mogu nametnuti kao glavni dobavljač i uvjetovati parametre ugovora, ne mogu reći da sam veliki proizvođač.
mislim da ti je kolega cabage gore sve objasnil...
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Znači cabage netko s 10x ili više manjom proizvodnjom spada u istu kategoriju? Mislim nemam ja ništa protiv tebe, dapače ali ajmo bit realni. Ne slažem se s tvojom percepcijom iz jednostavnog razloga, a to je broj proizvođača u hr s istom količinom proizvodnje.

@zumbul- nepristojno bi bilo reći da si mali, eto moje mišljenje


Mislim mora se negdje neka imaginarna granica povuć, jer vidim da je ovako nema smisla jer se svi trpaju u isti koš a to bi trebalo biti stanje vlastite svijesti.
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
To da su krali i da su dali, ja nisam osjetio, bar ne ovaj dio da su dali. Da mi je bolje za vlasti SDP-a nego za vlasti HDZ-a opet ne mogu reći, uvijek mi je onak kak si sam napravim. Poljoprivreda mi je primarna djelatnost i ne mogu očekivati da ću krpati rupe i preživljavati do toga što država obeća da će isplatiti.

Probleme uvijek imam iste, neredovita naplata potraživanja....

Mali - veliki poljoprivrednik? Sve je stvar osobne percepcije. Ja smatram da sam mali poljoprivrednik sa svojih 20 hektara proizvodnje povrća. Sve dok se sa svojom količinom proizvedene robe ne mogu nametnuti kao glavni dobavljač i uvjetovati parametre ugovora, ne mogu reći da sam veliki proizvođač.

Da, sutra kreće isplata potpra u poljoprivredi... :)

Bravo kolega, to govori čovjek koji ima 3 čiste u glavi:icon_super:, a ovi koji su planirali svoju proizvodnju na bazi 4,2 kn za litru mlijeka su isti kao oni koji su ulagali novce u financijske inžinjeringe računajući na 10% mjesečne kamate :mur:, dakle i jedno i drugo u startu je bilo namjenjeno kako bi se umreženi bankari, mafijaši i dio političara uglavnom iz redova kradeza obogatili preko noći i svatko je imao točno određenu ulogu, narod je tu imao ulogu ovaca (stoke sitnog zuba) za deranje, a poneki i za "klanje"- to je kad pojedinci izgube sve, a ostalo plaća narod.
I kada netko opet ponudi bombone od kojih se postaje pametniji po 100 kn/komad ovi s početka priče neka kupe bar po 3 kile.:drink:
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Pa, velidu povijest se ponavlja,mi smo poput ameri naivan narod.Zasto poticaji i sve vec socijale, pa da nas neko moze kontrolirat ,to je bil slucaj v Americi 1929g,no to se opet dogadja i njima i nama.S poticajima sam problemi,zasto najvece poticaje dobiva britanska kraljica koja ima najvec zemlje a nezne kak izgleda motika.Koliko je treba ljudi da obradjuje i kontrolira poticaje,pa mogli bi ti svi nagomilani birokrati i lazni ,civilni i ratni penzioneri pomoc nama jer nasa ledja nisu svemocna pa bi svi delali po 6 vur dnevno,s:icon_svi zadovoljni i sretni.:icon_sad::drink:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Znači cabage netko s 10x ili više manjom proizvodnjom spada u istu kategoriju? Mislim nemam ja ništa protiv tebe, dapače ali ajmo bit realni. Ne slažem se s tvojom percepcijom iz jednostavnog razloga, a to je broj proizvođača u hr s istom količinom proizvodnje.

Gledaj, općenito, proizvođač koji radi 2 hektara povrća je isto respektabilan, ali nije konkurentan. Takav proizvođač radi uglavnom sam na svojem gospodarstvu, eventualno uz kojeg nadničara. U mojem slučaju, primarni su radnici, ono što ja napravim više je bitno u organizacijskom smislu nego fizičkom.

No htio sam reči, da bi se svrstao u kategoriju velikog morao bih ili imati proizvodnju od, napamet ću sad reči, 500 tona industrijske paprike i onda bih se mogao već uhvatiti u koštac s otkupljivačem, recimo npr Podravkom. Ili u drugom obliku, udružiti se s nekolicinom proizvođača istog karaktera i postaviti se na tržištu. Budući da to nije moguće, bar ne u ovom trenutku, moram sam težiti tome da koliko toliko budem konkurentan. Gdje se u takvoj situaciji može naći čovjek koji radi na 2 ha, zna on najbolje sam. Uglavnom mora raditi preko organizatora proizvodnje i tu mu oni uzimaju bar 50 lipa po kilogramu gotovog proizvoda.

A kako u cijeloj toj priči ja mogu računati na poticaje, koji u najboljem slučaju na 20 hektara mogu trenutno iznositi 40-ak tisuća kuna, znam najbolje sam. NIKAKO....
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
...mišljenja sam da u RH postoji samo jedan "veliki proizvođač"...on je ujedno i "neslužbeni" ministar poljoprivrede...:mur:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
...mišljenja sam da u RH postoji samo jedan "veliki proizvođač"...on je ujedno i "neslužbeni" ministar poljoprivrede...:mur:
Moram te ispraviti oko netočnog navoda, on nije proizvođač več otimač i ne samo ministar nego zakulisni vladar RH. To je žalosna ali istinita činjenica u kojoj su mali, mali, a veliki se moraju podjarmiti Todoriću. Hvala bogu što smo u EU pa će se ljudi polako poćeti okretati alternativnim otkupljivaćima. Niti u EU ne teće med i mlijeko ali barem se plaća za razliku od Todorića kojemu je jedini cilj pokupiti robu i onda ljude ucjenjivati i uništavati!
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Do 5 ha - patuljasto gospodarstvo, od 5 do 10 ha - malo gospodarstvo, 10 do 50 ha - srednje gospodarstvo, preko 50 ha - veliko gospodarstvo. U EU je preko 50 % manje od 50 ha.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh