• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

D&D

Član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
275
Vjerojatno mu je uletila jedna nula to su 2.000,00 kuna za održavanje.

TAKO JE,JEDNA NULA VIŠKA. POGREŠKA JE. Mislio sam na 2.000,00 kn za održavanje
 

JAROMIR

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
98
Zna li tko jel za sadnju/podizanje novog nasada, (konkretno riječ je o orahu) sadnice moraju biti certificirane. Znam da više nema one love za podizanje nasada i kapitalnih,no pitanje jel za upisnik i arkod te za dobivanje onih cca 20000,00 kn godišenje za održvanje sadnice moraju biti certificirane. Ne znam čak koga pitati,tj tko je mjerodavan jer jedni govore jedno a drugi drugo...

Koliko je meni poznato netrebaš certifikat, jer nakon što zasadiš vočnjak, napraviš promjenu kulture u katastru,(a oni netraže ništa), te sa rješenjem katastra izvršiš upis parcele (voćnjaka) u ARKOD, i to bi trebalo biti to.
 
M

MOCO

Guest
ma jedu g.
izišao je zakon i pravilnik o poticajima pa nisam nigdje pročitao nešto o kg, nego samo o ha. Mlijeko je u kg.,krave u kom,
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
ma jedu g.
izišao je zakon i pravilnik o poticajima pa nisam nigdje pročitao nešto o kg, nego samo o ha. Mlijeko je u kg.,krave u kom,

točno je pa se nečemo vračat na prošlost
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
točno je pa se nečemo vračat na prošlost

U evropi se naveliko raspravlja o uvođenju poticaja po proizvodnji a ne po ha kao do sada samo da naši nešto opet ne smućkaju.
 
M

MOCO

Guest
u europi se stalno o nečem raspravlja, jer zamisli što bi ti silni dužnosnici radili kad nebi raspravljali!? a tek kako se u nekoj zemlji približavaju izbori rasprave njenih predstavnika postaju učestalije i nemož ih u medijima izbječi ni da hoćeš. sve je jednostavno prekomplicirano i preskupo
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
u europi se stalno o nečem raspravlja, jer zamisli što bi ti silni dužnosnici radili kad nebi raspravljali!? a tek kako se u nekoj zemlji približavaju izbori rasprave njenih predstavnika postaju učestalije i nemož ih u medijima izbječi ni da hoćeš. sve je jednostavno prekomplicirano i preskupo

Sve je to točno ali moje skromno mišljenje je da bi bilo puno pravednije isplata poticaja po proizvodnji nego po površini.
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
dajte mi rečite dali bude poticaj za jesensku sjetvu pa onda bumo raspravljaji dali po površini ili po količini jer ako nebude poticaj neču ništa sijat
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
dajte mi rečite dali bude poticaj za jesensku sjetvu pa onda bumo raspravljaji dali po površini ili po količini jer ako nebude poticaj neču ništa sijat

E ovako poticaj za jesensku sjetvu sigurno bude samo nitko nije rekao u kojem mjesecu iduće godine.
 

D&D

Član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
275
Sve je to točno ali moje skromno mišljenje je da bi bilo puno pravednije isplata poticaja po proizvodnji nego po površini.

Možda vučem vodu na svoj mlin jer bi plaćanje po proizvodnji meni bilo koma. Ako se radi o novopodignutim voćnjacima....nemam šta proizvesti. Ali načelno se slažem da se uvede neki model. Npr neki paušal + po jedinici mjere a da se za voćnjake prvih nekoliko godina plaća samo po površini.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Isplata poticaja

ljudi dragi nemojte se vi opterečivati ovim budalašima,jer ta famozna i bajna EU broji još jako malo zajedništva jer vidite da bi svi trošili ,a svi pametni za fizikakce ove bogatije zemlje bi malo p....e ove siromašne i tako misle da budu i nas,al evo njima srednji prst kad večina sad samostalnih država bivše juge uđe u uniju gotovi su oni, znate onu staru da je evropa stara kurva:butthead:
 

atomizer2

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
64
bilo bi dobro i da pred izbore dobijemo te poticaje mada za neku proizvodnju trebaju več sada poticaji.ko zna kakve su sve špekulacije vlade.možda i neče ništa isplatiti jer dobrim dijelom računaju na to da neče dobiti izbore a ionako nema para pa če sav teret i probleme ove osmogodišnje vladavine prepustiti nekome drugome i njega onda optužiti iduče godine kako ne poštiva zakonske regule prema seljaku.***** im ja poticaj nek si ga zabiju u dupe jer su nas več ionako bacili na dno dna.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
hej stočari dali je kome sjeo kakav poticaj za mljeko ovih dana,i dokad ide ona subvencija za mljeko
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh