• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

jacca

Član
Tu od
28 Velj 2014
Poruka
54
Poštovani,
vidim da ste već odmakli od teme poticaja, ali interesira me da li je netko dobio poticaj za ekološku proizvodnju....naime, meni su isplaćena samo 42% za osnovna plaćanja.....
 

slider141

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
205
Poštovani,
vidim da ste već odmakli od teme poticaja, ali interesira me da li je netko dobio poticaj za ekološku proizvodnju....naime, meni su isplaćena samo 42% za osnovna plaćanja.....

Nama isto ekološki dio nije isplaćen, samo osnovni, nekakve greške u njihovom sustavu, kao trebalo bi biti isplaćeno sa ispravcima prvog dijela, nitko ne zna kada točno, valjda do 1.5.
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Nama isto ekološki dio nije isplaćen, samo osnovni, nekakve greške u njihovom sustavu, kao trebalo bi biti isplaćeno sa ispravcima prvog dijela, nitko ne zna kada točno, valjda do 1.5.

Za ekološku je isplaćeno sve, osim ako nisi imao penalizaciju, kao ja.:icon_hang:
 

jacca

Član
Tu od
28 Velj 2014
Poruka
54
g. dingo kada Vam je isplaćeno za ekološku??
Kad sam zvala agenciju izdiktirali su mi iznose isplate u prvom dijelu (posebno za osnovna plaćanja a posebno za ekološku) a sjelo je na račun samo osnovno plaćanje.....
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Dobio sam 3.2., a penalizacija je zbog smanjenja površina zbog elementarne nepogode koju sam uredno prijavio (imam i ovjerenu potvrdu), ali kažu trebao sam prijaviti i posebno u njihov ured, što ja nisam znao, što je naj bolje usmeno sam i rekao službenici u agenciji, na što mi je rekla da će onda biti sve u redu, a na kraju mi smanjili 70% za ovu i za iduću godinu. Pas mater birokratsku. Sad moram pisat žalbu, pa ćemo vidjet:(sweat)::icon_axe::icon_toilet::(devil):
 

azram

Član
Tu od
20 Velj 2012
Poruka
172
evo objavili su za poticaje 1.3. pravila. i kažu da se ove godine ostvaruje pravo na poticaj samo na temelju prošle godine. Što to znači da li ja ako sad otvorim opg i upišem zemlju mogu ostvariti pravo na poticaj?
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Evo glupog primjera, pero je bio vlasnik i imao je u zakupu marka do prosle godine. istekao ugovor o zakupu i pero prodaje zemlju jozi koji meni daje zemlju u zakup u jesen 2013. Ko sad ima tu prava ? Marko ne da ta prava jer ce mu trebat kasnije, a vlasnik se promjenio.

Dakle uspjeli su smislit zakon da nam na finjaka sto manje poticaja daju, bivsi vlasnik je dao u zakup zemlju nekom svom prijatelju koji je imao ugovor do 2013.g., kada je istekao zakup, on prodaje zemlju novom vlasniku koji daje svom prijatelju u zakup. I tada taj novi zakupnik dobija informaciju da nema pravo na poticaje, moze prijavit al ako mu bivsi zakupac ne prepusti prava dobrovoljno on nema poticaja na tu njivu. A bivsi zakupac nece dat prava besplatno kad hoce da ima rezervu ako nadje nove zakupe. Katastrofa sta radi ova usrana birokracija.
 

azram

Član
Tu od
20 Velj 2012
Poruka
172
ok ali na moju zemlju koju ću sad prijaviti i tražiti poticaj još nitko do sad nije dobio poticaj i bila je u početku arkoda napisana na našn opg koji smo kad su uveli plaćanje doprinosa (tata je bio u invalidskoj, a mama na burzi) zatvorili. I sad bi otvorili novi na mene pa sad ne znam da li ću imati pravo na poticaj?
 

slider141

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
205
ok ali na moju zemlju koju ću sad prijaviti i tražiti poticaj još nitko do sad nije dobio poticaj i bila je u početku arkoda napisana na našn opg koji smo kad su uveli plaćanje doprinosa (tata je bio u invalidskoj, a mama na burzi) zatvorili. I sad bi otvorili novi na mene pa sad ne znam da li ću imati pravo na poticaj?

Ne znam kako će riješiti novi opg, bitno ti je pravo na plaćanje koje ti nemaš a bez njega nema poticaja, možda postoji kvota iz nacionalnih rezervi, raspitaj se. Dali je je zemljište bilo u arkodu ili nije, manje je bitno, uvedeš ga sada, ali je bitna kvota, koja je jednaka ostvarenom pravu za 2013. godinu. Pravo na plaćanje dodjeljeno je svakom gospodarstvu na osnovu ostvarenog prava za kvotnu 2013.g.
 

LEBINAC

Novi član
Tu od
26 Sij 2011
Poruka
17
Pozdrav !
Jel ima netko pojma kad bi trebala krenuti isplata za ispravke prvog djela poticaja naime mi nismo dobili poticaj za 2012 jer je žena bila po bolnicama imali smo na zahtjevu zaštičeni račun koji je samo ona mogla promjeniti papirologiju smo uspjeli rješit rekli su da će s ovim poticajem isplatiti i onaj zaostali ali.. pogađate nisu sad su mi prvo obečali uskoro iza prvog djela, pa sa ispravcima prvog djela :icon_e_sad: naravno nitko ne govori o nekom određenom datumu dali netko ima neku informaciju ?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Danas sam bio na jednom predavanju oko mjera isplata potpora u godinama koje sljede,:confused::confused:ovo tko je smišljavao i uvrstio garant je bio protiv seljaka,koje su to matematičke formule i izračuni,ali ono najbitnije to vodi tome da nas dopadne što manje,jer omotnica od države je na klimavim temeljima a novci iz vana budu jako polako stizali.Ali da ne bude sve crno ,recimo tko se odlući za raznorazne investicije u nadolazećim godinama,to bi trebalo biti puno povoljnije ali ne i jednostavnije,sve u svemu ni Bog ne pomogne Hrvatskom seljaku kraj ovakvih propisa:icon_madu::icon_madu:
 
Tu od
14 Kol 2009
Poruka
102
Forumaši izgleda da je linić rebalansom proračuna uzeo najviše jakovini tako da mislim da se s drugim djelom poticaja možemo oprostiti ili če biti jako tanak.
Ako je prošlo prošle godine umanjenje od 40 posto na 2000 kn mislim da če i ove biti tako ali možda na 1600 kn.
Pozdrav
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,219
Ako bude tako, mislim da bi ove god mogli biti malo zesci prosvjedi.. Pa nemru seljaci biti bas uvijek budale..
 

gizdava

Novi član
Tu od
30 Sij 2014
Poruka
20
poljoprivredi manje 409 miliona kuna ,sad bilo na nova tv.
blago si ga nama po tome ispada da mi imamo najviše.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Pa opet nemaju dosta,i sve da nam uzmu i još da im vratimo ono što su nam prije dali,nebi im bilo dosta jel su nesposobni voditi ovu državu,i da imaju dosta opet bi netko nešto ukrao i opet nebi imali za normalan život,katastrofa,a naš je narod vrijedan,pa daj ljudima da rade,nisu ni pre zahtijevni ljudi,samo žele za nekakav skroman život da imaju,ali po sistemu vodečih ljudi loše nam se piše.
 

independent

Član
Tu od
17 Pro 2012
Poruka
161
Dodijeljena "Prava na plaćanje" u Agronet-u. Još se ne vidi koliko je plaćeno i koliko još imam za dobiti.
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
kaj ti piše pod "vrijednost prava",kolko ja kužim hektare pomnoži sa cifrom"vrijednost prava"
zbroji ono kaj si dobil do sada oduzmi od te cifre i to ti je ostalo za dobit,e sad druga je stvar kaj je pitanje el više kaj opče bumo dobili i koliko.
imam kolegu u agenciji i meni se sve slaže po ovome,samo ,ponavljam,bil je rebalans,i pitanje je el i kolko bumo još dobili
još da spomenem da "vrijednost prava"nije svima ista več je specifična za svaku proizvodnju,u principu 1ha-jedno pravo,samo za svaku proizvodnju pravo je veče ili manje.:(doh):
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
kaj ti piše pod "vrijednost prava",kolko ja kužim hektare pomnoži sa cifrom"vrijednost prava"
zbroji ono kaj si dobil do sada oduzmi od te cifre i to ti je ostalo za dobit,e sad druga je stvar kaj je pitanje el više kaj opče bumo dobili i koliko.
imam kolegu u agenciji i meni se sve slaže po ovome,samo ,ponavljam,bil je rebalans,i pitanje je el i kolko bumo još dobili
još da spomenem da "vrijednost prava"nije svima ista več je specifična za svaku proizvodnju,u principu 1ha-jedno pravo,samo za svaku proizvodnju pravo je veče ili manje.:(doh):

a "vrijednost prava" da li su euri ili kune ili forinti?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh