• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Prošli tjedan kada sam bio raditi zahtjev za poticajem,ona zgodna teta mi je otvorila aplikaciju i trebalo bi biti isplačeno nekih 20 %više u ovoj isplati u odnosu na onu prvu ALI to budemo svi vidjeli,jer od ovih rebalansa me jako strah,uglavnom po informacijama od jednog iz sela koji je bio u ministarstvu na razgovorima,isplata bi trebala krenuti iza 20 ovog mjeseca,ŽIVIMO U ISČEKIVANJU:icon_hang::icon_hang::icon_hang:
 
D

DarkoMikic

Guest
može slijedeća tema,komasacija poljop. zemljišta? što mislite o tome?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Aha,može.
Ako će biti ko ona koju ja pamtim ali je srećom zaobišla moju k.o.,bude veselo.Ljudi su plačali po hektaru -eh se više ne sjećam jel tristo kila pšenice,u kunama - ondašnjim dinarima,iiiiiiiiii,ostali bez deset posto posjeda u ime izgradnje i trasiranja novih puteva.A pojedinci koji nikada nisu imali kvadratni metar zemljice su preko noći postali vlasnici poloprivrednih površina.E takva komasacija meni ne treba.A ne treba mi niti mojih jedanaest hektara u jednom komadu jer kada udari led,nek udari baš tu gdje ću dobiti parcelu popušila sam totalno.A ako me i sve to zaobiđe - naše polje ima zemljišta raznih katrgorija.pa ako dobijem ono koje je daleko ispod kvalitete koje je moje budem nekoga našpranjila pošteno.Ili ako dobijem na brijegu gdje je sve pjeskovito budem isto nekoga.Ili ako dobijem gdje se poslije kiše zadržava voda i uništava usjev budem isto nekoga.....i još to sve da im platim.....kako komasaciju napraviti pravedno i ne na nečiju štetu?Kako si država može dozvoliti mojim ustavom zagarantiranim i zaštičenim privatnim vlasnštvom raspolagati i određivati mi šta će se sa njim dešavati?Mogu li na Ustavnom sudu zaštititi svoje pravo odlučivanja želim li da mi se zemljište na taj način okrupni ili ne.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
tako je johabice koja crna komasacija,tko bude to pravedno podijelio,koji sud,onaj korumpirani,šu šu ,što dalje od mojih parcela,dobro istina ima nekih koje bi vrijedilo malo sa susjedom podravnati međe ali top je zanemarivo,najveći komad u komadu sigurno ne budem dao reckati,branim ga i ne dozvoljenim sredstvima:rolleyes::rolleyes:
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,432
Nisam ni ja za tu komasaciju. slažem se sa onim što je johabica napisala. Sve parcele koje imam sam dobro nagnojio stajskim i dobre su plodnosti i sad da mi oni daju jednu parcelu na pijesku, neka hvala. Bolje neka potiču sama gospodarstva na okrupnjavanje parcela. ali ta komasacija vjerovatno se ide na ruku nekim velikim igračima.
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
tako je johabice koja crna komasacija,tko bude to pravedno podijelio,koji sud,onaj korumpirani,šu šu ,što dalje od mojih parcela,dobro istina ima nekih koje bi vrijedilo malo sa susjedom podravnati međe ali top je zanemarivo,najveći komad u komadu sigurno ne budem dao reckati,branim ga i ne dozvoljenim sredstvima:rolleyes::rolleyes:

sigurno si napravio pračku.....priznaj.....:icon_eyes:
jbt kakve veze sad ima komasacija sa isplatom poticaja.....datume i cifre trebamo moliču lijepo
 
D

DarkoMikic

Guest
dotakao sam se komasacije jer nas to čeka. moj stav je da će tu biti svega i strah me toga. imam 20 jutara kvalitetne zemlje koju sam krvavo plaćao po 2,5- 3 tisuće eur po jutru od privatnika u gotovini, dok su ( većinom domoljubi ) kupovali po znatno nižoj cijeni hektar državne zemlje na 15-20 godina otplate.( dakle skoro duplo više zemlje za puno manje para i to na otplatu). nadalje , imam zemlju koja ne zadržava vodu kad je poplava , a u isto vrijeme je bogata podzemnim vodama tako da kad je suša , na njoj ipak nešto rodi dok na ovim tzv. gornjim zemljama izgori sve i šteta je stopostotna .I sad da ja to mijenjam. e neće ići. pristajem na eventualno neke korekcije odnosno ako u krugu 1000 metara imam 5-6 njiva,a koje ssu iste kvalitete u istom ataru, tu se može nest napraviti.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,610
Nisam ni ja za tu komasaciju. slažem se sa onim što je johabica napisala. Sve parcele koje imam sam dobro nagnojio stajskim i dobre su plodnosti i sad da mi oni daju jednu parcelu na pijesku, neka hvala. Bolje neka potiču sama gospodarstva na okrupnjavanje parcela. ali ta komasacija vjerovatno se ide na ruku nekim velikim igračima.

U potpunosti se slažem sa Mr Simom ,neka DRŽAVNI aparat potiče zamjene zemlje bez plačanja porez i rano raznih birokrackih gluposti(katastarskih,gruntovnih,financijskih,razno razni elaborati,tužbi mrtvih osoba a tužba košta pet ili x puta više nego kakovi komadić od 100,200 klaftri ,ali činovnici su tu da je njima dobro a ostalima nije bitno:mur::mur::mur:
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,610
Gusta pa zar ovo ne bi bila jedna vrsta poticaja.No u pravu si držimo se teme ISPLATA POTICAJA
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Kad ste ono rekli da kreće isplata...poslije 20.05.Da li odmah poslije 20. ili opčenito poslije 20.05.?
 

DMboy

Aktivni član
Tu od
20 Tra 2012
Poruka
345
Kad ste ono rekli da kreće isplata...poslije 20.05.Da li odmah poslije 20. ili opčenito poslije 20.05.?
Možda bude nakon poplava kao ono pomoč ljudima,a ne kao da to trebamo dobiti redovno. Bilo je tako i preklani u ljeto zbog suše.:icon_super:
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Kad sam neki dan predavao zahtjev rekla mi službenica da teško da će biti prije 30.06. tako da ne očekujte prije tog datuma, a pitanje je jel će biti i tada, čini mi se da je blagajna prazna, jedva skupljaju za mirovine i plaće, a dječje doplatke pitanje je kada će isplatiti, bliži se kolaps ovog neodrživog sustava birokracije i uhljebljivanja po državnim službama i agencijama.
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Aha,može.
Ako će biti ko ona koju ja pamtim ali je srećom zaobišla moju k.o.,bude veselo.Ljudi su plačali po hektaru -eh se više ne sjećam jel tristo kila pšenice,u kunama - ondašnjim dinarima,iiiiiiiiii,ostali bez deset posto posjeda u ime izgradnje i trasiranja novih puteva.

A pojedinci koji nikada nisu imali kvadratni metar zemljice su preko noći postali vlasnici poloprivrednih površina.

Mogu li na Ustavnom sudu zaštititi svoje pravo odlučivanja želim li da mi se zemljište na taj način okrupni ili ne.

Molim Vas nekoliko informacija...
Napisali ste da pamtite komasaciju proslu..za vrijeme juge zar ne? Kada je tocno bila? Zanima me cijeli vremenski period u kojem je to provedeno,nacin kako su provodili i tko su bili glavni akteri (stab, komesari ili mileki)..pa ako imate vremena hvala za inf.

Ovakvih pojedinaca ima i danas...samo su to rijesili "privatizacijom"..
U vezi onog vremena...dio zemlje je doslovno otet mojoj obitelji,pa istrazujem tko,kada i sto..cisto kada imam vremena(za znanstvenike nema posla u rh) da podignem neke "gazde" iz snova i "njihove" zemlje..

U razgovoru sa nekim ljudima koji poznaju problematiku mislim da ovakva "komasacija" koja se sada predlaze pada na Ustavnom sudu... sa druge strane nije njima cilj napredak poljoprivrede...zato i ne brinite oko ukrupnjavanja..
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Imam ja neke papire gdje su mojima uzeli par hektara zemlje pa ću pregledati, ne znam jel tu što moguće više vratiti?
 

DMboy

Aktivni član
Tu od
20 Tra 2012
Poruka
345
Nitko ništa o poticajima,kad če ,sad sigurno neče skoro zbog poplava...:mur::(n):
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,721
Kad bi ja znao kada će poticaji onda bi bio vidovit i igrao loto pa dobio brdo love.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh