• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
E sada još da dođemo do toga tko je i zašto inaugurirao Todorića & co. i dokle smo to spremni trpiti?!:icon_idea::icon_eyes::mur:
 

sale

Novi član
Tu od
9 Pro 2014
Poruka
4
Gledaj, općenito, proizvođač koji radi 2 hektara povrća je isto respektabilan, ali nije konkurentan. Takav proizvođač radi uglavnom sam na svojem gospodarstvu, eventualno uz kojeg nadničara. U mojem slučaju, primarni su radnici, ono što ja napravim više je bitno u organizacijskom smislu nego fizičkom.

No htio sam reči, da bi se svrstao u kategoriju velikog morao bih ili imati proizvodnju od, napamet ću sad reči, 500 tona industrijske paprike i onda bih se mogao već uhvatiti u koštac s otkupljivačem, recimo npr Podravkom. Ili u drugom obliku, udružiti se s nekolicinom proizvođača istog karaktera i postaviti se na tržištu. Budući da to nije moguće, bar ne u ovom trenutku, moram sam težiti tome da koliko toliko budem konkurentan. Gdje se u takvoj situaciji može naći čovjek koji radi na 2 ha, zna on najbolje sam. Uglavnom mora raditi preko organizatora proizvodnje i tu mu oni uzimaju bar 50 lipa po kilogramu gotovog proizvoda.

A kako u cijeloj toj priči ja mogu računati na poticaje, koji u najboljem slučaju na 20 hektara mogu trenutno iznositi 40-ak tisuća kuna, znam najbolje sam. NIKAKO....

Konkurencija,tržište..floskule koje nam prodaje nesposobna crvenoplava politika.
Za svoj proizvod dobio sam manju cijenu nego kolega iz EU subvenciju. Kako da budem konkurentan kad kolega iz EU može dati svoju robu besplatno i još je u plusu u odnosu na mene.
Kako da budem dugoročno tržišno konkurentan kad su svi tržišni rizici na proizvođaču dobavljaću.kvaliteta,neprodana isporučena zaliha, terćenja zbog lunarnih pomaka, tečaj dolara, franka, naplata potraživanja-nepovoljne kompenzacije....

Kad seljak prestane raditi za sustav, već sustav bude suport seljaku onda možemo eventualno govoriti o nekom pomaku.

Uglavnom, Hrvatskoj poljoprivredi raka je kupljena, sviječica je kupljena, pop je naručeni, muzika spremna...još dvije do tri godine agonije i eto nas kod svetog Petra.
 

Bracika

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
235
Vidim da me neki nisu ispravno shvatili. Ja ne opravdavam one koji su proizvodnju mlijeka kalkulirali na 4.2 pa se zaduzili do groba i propali, ali tu je veliku ulogu odigrala i drzava. Mogli su recimo znatno pojednostavit zakon u vezi prerade i prodaje mlijecnih proiz.na gospodarstvu, sufinancirat mljekomate itd... a ova vlada je umjesto toga uvela ovrhe za 1,5 tis.kn duga!!!
Eto u tome je problem
Ja sam imao 16 krava i proizvodnju od preko 5 tis.po kravi, bez kune kredita i za krave i za stalu,ali sam odusto ne jer sam moro,nego jer necu radit za nekog drugog
I neki si jesmo sami krivi ok, ima ib puno koji rade 5 puta manje vremenski od mene, a podizali kredite. Takve nikako ne opravdavam
Ali ako ministar kaze bit ce poticaj toga datuma,onda to mora tako bit, a ne namjerno tjerat ljude u blokadu da nemogu proc na ruralnom

Ja jedino sto sto ocekujem od drzave je da me pusti da radim!! Ako nemogu sad platit doprinose,platit cu za kad prodam junad, pristajem na lihvarsku kamatu i na sve, al me nemoj ubijat i povecavat namete. A Svoje obaveze ne ispunjavaju:icon_hang:
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Ovaj zadnji post potpisujem!
Ako moze Todoric placat naon godine dana, zasto obicni covjek ne moze? A nismo kao pred zakonom svi isti?
 

zumbul

Član
Tu od
9 Velj 2015
Poruka
90
Vidim da me neki nisu ispravno shvatili. Ja ne opravdavam one koji su proizvodnju mlijeka kalkulirali na 4.2 pa se zaduzili do groba i propali, ali tu je veliku ulogu odigrala i drzava. Mogli su recimo znatno pojednostavit zakon u vezi prerade i prodaje mlijecnih proiz.na gospodarstvu, sufinancirat mljekomate itd... a ova vlada je umjesto toga uvela ovrhe za 1,5 tis.kn duga!!!
Eto u tome je problem
Ja sam imao 16 krava i proizvodnju od preko 5 tis.po kravi, bez kune kredita i za krave i za stalu,ali sam odusto ne jer sam moro,nego jer necu radit za nekog drugog
I neki si jesmo sami krivi ok, ima ib puno koji rade 5 puta manje vremenski od mene, a podizali kredite. Takve nikako ne opravdavam
Ali ako ministar kaze bit ce poticaj toga datuma,onda to mora tako bit, a ne namjerno tjerat ljude u blokadu da nemogu proc na ruralnom

Ja jedino sto sto ocekujem od drzave je da me pusti da radim!! Ako nemogu sad platit doprinose,platit cu za kad prodam junad, pristajem na lihvarsku kamatu i na sve, al me nemoj ubijat i povecavat namete. A Svoje obaveze ne ispunjavaju:icon_hang:


Krasno na pisano svaka čast
citiram Ja jedino sto sto ocekujem od drzave je da me pusti da radim!! ,ma pustila je ona tebe da ti radiš nego bi trebali tražiti da nas puste da malo dišemo.

Zato velim da ne bih bilo loše da se uvede mogućnost odabira preboja doprinosa ,poreza na dobit ,zakupa državne zemlje i sl po dolasku poticaja na godišnjoj razini i to tako da se ne odbija od prvog dijela nego od drugog
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Kolinda je svjetlo u tunelu, zalaže se za poljoprivrednike i težake zasad na riječima al bumo vidjeli, od aktualne vlasti ne možemo ništa očekivati.
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Kolinda je svjetlo u tunelu, zalaže se za poljoprivrednike i težake zasad na riječima al bumo vidjeli, od aktualne vlasti ne možemo ništa očekivati.

A Nives celzijus je sunce na obzoru i ona se zalaže , a maminjo je budući predsjednik ovakvih budalaša- pa nije ni čudo što smo tu di jesmo.:icon_toilet::(devil):
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Da, Kolinda je svjetlo na kraju tunela..svjetlo nadolazeceg vlaka..
Smjesno je sve to,cjela nasa politicka scena..koliko je Cobi pokrao s ekipom i onda izjavio:" Ogulio sam 3,5T krumpira i savjest mi je cista". I ja bi rado toliko krumpira ogulio za ono sto su pomafljali.. a ni ovaj Jadovina nije nista bolji, i tko god da dode nece biti bolji jer selo.suti i trpi.. svaki se dan na ovoj vjetrometini gasi jedan po jedan opg..ali nije problem ni u selu,problem je u cjeloj drzavi.poimanju i pogledu na opce drustvo. Dok su seljaci strajkali,blokirali ceste sindikati javnih sluzbi su sutili,zdravstveni djelatnici su sutili,branitelji su sutili i eto. Jedan po jedan prosvjed se je dizao, dizao i gasio a da nije nista postignuto.jer dok su seljaci strajkali drugih se to nije ticalo,seljaci dobivaju potpore,voze traktore vrijedne milijune i nesto prosvjeduju??? Ovi u javnim sluzbama dobivaju place a da nista ne rade?i tako mi stvorili sliku jedni o drugima, vladajuci i novinari nas sve razdvojili,podjelili na seljake i gradane, plave,crvene,bjele,zute.. hrvate-srbe, krscane-muslimane i zavili nas u crno a da se nismo uspjeli niti okrenuti.. sada trazimo krivnju u kradezeovcima i komunjarama a najveci krivci smo sami,jer nismo djelovali kad smo trebali.. sada smo vezani duznickim robstvom,ne samo mi vec i generacije iza nas,volja nam je ubijena i zgazena u ovu tesku zemlju sto radimo..sada smo postali ovce koje bleje budemo li dobili malo zobanja od ministarstva ili ne...i opet cekamo i cekamo i opet ljudi budu blokirani jel nase ministarsvo nije odradilo posao kako spada da ti novci krenu, ponasaju se kao da je to njihov novac a ne nas..a mi opet sutimo

Bilo je tu price o gospodarstvima koja se gase zbog kalkulacija mlijeka na 4,2kn/L,bio je to OPERATIVNI RAZVOJ STOCARSTVA - mrtvo slovo na papiru (i ja sam tada napravio farmu), sada se to bude zvalo RURALNI RAZVOJ ulaganje u stocatstvo i opet drzava i eu daju pare a opet ne daju nikakvo jamstvo,nikakvu sigurnost da se cjena mlijeka bude zadrzala na trenutnim cjenama,da ce pratiti gospodarstvo sa savjetima,prijedlozima itd..
Zelim reci cjeli ruralni razvoj nije napravljen da seljaci profitiraju vec banke i pojedinci dok nevini opet budu krvarili
 
Posljednje uređivanje:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Niti jedna politika nije pomogla seljaka u ovih 25 godina,evo aktualna predsjednica se je hvalila pred izbore da postoje i seljaci ali eto danas na toj paradi prisege opet smo izostavljeni.Jednostavno i pošteno rečeno u Hrvatskoj nisu svi jednakih prava,neka mi to netko demantira.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
A Nives celzijus je sunce na obzoru i ona se zalaže , a maminjo je budući predsjednik ovakvih budalaša- pa nije ni čudo što smo tu di jesmo.:icon_toilet::(devil):

Maminjo nek tebi budalašu bude predsjednik, a Nives nek ti bude premijerka, ako nisi znao takvi se uvijek prikrpaju gdje treba, meni se Kolinda čini ok pa ako sam se zeznuo za dvije godine uzimam kofere i pravac Njemačka.
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Maminjo nek tebi budalašu bude predsjednik, a Nives nek ti bude premijerka, ako nisi znao takvi se uvijek prikrpaju gdje treba, meni se Kolinda čini ok pa ako sam se zeznuo za dvije godine uzimam kofere i pravac Njemačka.

Oprosti, nisam zanao, ja sam mislio da se tamo dolazi samo uz pozivnicu i prethodnu provjeru protokola i sigurnosnih službi. Pa onda sii ti mogao tamo otići prodavat kokice.:icon_idea::(hi):
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
Jel može povratak na temu...
Nagađanje kad će biti isplata, a ne nives itd ..
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Niti jedna politika nije pomogla seljaka u ovih 25 godina,evo aktualna predsjednica se je hvalila pred izbore da postoje i seljaci ali eto danas na toj paradi prisege opet smo izostavljeni.Jednostavno i pošteno rečeno u Hrvatskoj nisu svi jednakih prava,neka mi to netko demantira.

Preslušaj govor još jednom, znam da su tema poticaji al kako je politika s tim povezana očekujem od nove predsjednice puno, konačno se pojavila političarka kojoj vjerujem i koja ima sve kvalitete za izvadit zemlju iz dreka, a vi pljujte pojedinci i dalje. Nešto se mora desiti ili će ovim tempom pola Hrvatske iselit za dvije godine, a ostati će penzioneri i uhljebi koje će financirati valjda uvezeni šljakeri odnekud. Za svaku inauguraciju je predviđeno 600.000 kuna u proračunu i nikome nije ništa uzeto.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Nemoj se ti sekirati, ti ćeš ionako do tada biti u Njemačkoj...
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
Ja nisam zelio reci da ona nista ne valja,ali nije niti ona bolja od ostalih.. u njenom predizbornom programu nije uopce bila spomenuta poljoprivreda(bilo je rjeci o tome na jednom suceljavanju),sto vise reci o njoj?ocito da se ona srami to sto je potekla sa sela i da onda ja dajem njoj svoje povjerenje i nadu za bolje sutra??
Predcjednik ima jako male,skoro nikakve ovlasti da nama bude bolje tj da mi to budemo osjetili.. ovo danas je bilo samo mazanje ociju i eto neka vjera i nada da se nadamo za bolje sutra..isto kao sto se i poticaju nadamo
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Joj, daj molim te, pa predsjednik nema ama baš nikakove političke ovlasti pa tako ni moči da bi znatnije mogao utjecati na neki pozitivan ekonomski iskorak lijepe naše
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Ne može ništa napraviti ako šuti ko Josipović i nemojte pričat da nije kad je spomenula poljoprivrednike i težake i ne srami se što je potekla s sela nego se ponosi i neću se više raspravljati jer ovo je strahota kako ljudi ne prate ili neće čuti što pojedini političari govore nije ni čudo da nam je tako kako je.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh