• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
@Bhorv nebih se složil s tobom! Petrokemija je digla cijenu početkom mjeseca 2 %. i do kraja mjeseca su rekli da nece dizat.(ne pitaj od kud informacije :icon_mrgreen:) Trgovci 100% ne dižu cijenu ak ju ne digne Petrokemija. Eventualno neki pojedinci koji su sad htjeli ubrat vrhnje al bar danas ima centara ko pljeve pa valja razgledat.
 

Kokolo

Novi član
Tu od
24 Velj 2015
Poruka
4
Pito sam u savjetodavnoj. Nazalost nema za junad posebno. Dobili smo vise po hektaru zbog stoke. Ja imam vrijednost prava 445 eura cini mi se. Kolkk ti imas?
Neznam sta je s onim sto smo popunjavali za junad, to nisam pito, al mi se cini da nista od toga. Od iduce godine ce biti 100 eura po tov.junetu, tj.od 2015. Nece bit kvote nego kolko imas u toj godini tolko dobivas.

A ovo s pravima, kolko ti je vrijednost prava toliko dobivas sveg poticaja,ub odnosu na prosjecnu vrijednost. To znaci prosjecno je 350 eura. Ako imas 450 znaci oko 25% vise u odnosu na prosjek. Ako imas iz nacionalne rezerve tada je vrijednost prava oko 190 eura. Znaci oko 60% u odnosu na prosjek. Ali od iduce godine ide umanjenje,tj. Izjednacenje prava. Nama koji imamo vise bit ce 5% manje godisnje, a onima sto imaju manje ce se povecavat. To je tzv.izjednacenje prava.
Ni sam vise ne kuzim sta pisem, ali tako su mi nekako objasnili


Vrijednost prava(govorim o onom sta vidim na agronetu za 2013g) oranice 503,82 i livade 239,82 i od toga je isplaceno oko 82% stime da je prvi dio isao u daleko manjoj svoti od drugog.
Po nekoj mojoj racunici ako je ovo sad polovica ove godine bi po tim pravima islo negdje oko 90% sveukupno ali vrag ce ga znati. Evo jedne zanimljive uplate,slucajno je primjetih na netbenk. od prosle godine. :icon_cry:

Hvala Bracika na informacijama :(y):
 

Prilozi

  • 10345931_363472287169482_6475302222310251571_n.jpg
    10345931_363472287169482_6475302222310251571_n.jpg
    21.3 KB · Pregleda: 216

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Jel to 11 lipa? :icon_e_biggrin: Meni je prošle godile nest prvo sjelo 124 kn. Bil sam tak ljut da sam odmah za to ocel kupit gajbu pive. :icon_fU: Poslije toga je sve ralativno normalno dolazilo. :icon_e_biggrin:
 

teranova

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
47
Jer ima među vama netko da nije dobio ni lipe poticaja?Bojim se da sa ja jedini?Kud je mene nasao lazovina valjati!!!!!!
 

teranova

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
47
Mislis da to tako ide ,ona ja i todoric cemo dobiti isti dan!!!!!!!!!:icon_rofl:Salim se,cudno mi jer nisam dobio ni za repu sto je islo među prvim isplatama,pa ni za krave i mljeko a sada ni za zemlju nista!!!!!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Pa bar nest je trebalo sjest. :eek: Ono za krave je bilo još prošli tjedan. Treba vidjet meni su jednu godinu u prijavi nest zaribali pa sam dobil kasnije. :)
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Koja površina mora biti livada da se dobije poticaj, imam negdje malo manje od pola hektara ?
 

teranova

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
47
Pa bar nest je trebalo sjest. :eek: Ono za krave je bilo još prošli tjedan. Treba vidjet meni su jednu godinu u prijavi nest zaribali pa sam dobil kasnije. :)

I ja sam to pomislio ,ali u agenciji kazu da je sa prijavom sve u redu ,i da se radi o nekakvoj kontroli samo neznam cega kad su mi svi papiri po PS!!Nakon koliko vremena zakasnjenja si dobio poticaj te godine??
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
pa to je to dobit ces za dva hektara 3600kn nekaj malo uzme banka i to je tu negdi.
:icon_thumright:
Tu malo matematika ne štima, ako je sad bilo isplaćeno 1100kn po ha, nemre onda tik 0,1ha iznositi 500kn! Nema banka kaj uzeti, račun je čist ko suza, bez minusa itd itd.
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
Onda neznam meni ispalo 1050 možda da držis kakvu stoku il da si u težim uvjetima gospodarenja il da imaš više hektara bi bilo više.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Meni na uplati piše piše program jedinstvenih plaćanja bez financijske discipline :)
 

zumbul

Član
Tu od
9 Velj 2015
Poruka
90
Dali postoji i poticaj za krave ne dojilje? :icon_winkle:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh