• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ma nema svađe, mi mali smo isti bilo ratari i stočari, svako se muci na svoj način.

Al da neko ne misli da nama netreba poticaj jer nam treba hrana ionako za stoku, treba nam, jer ova cijena mlijeka nas nemre pokrit nikako, a kad bi zaračunali koliki trud i rad ulozen onda nemamo kaj pričati ispod 4 kune po litri.
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
Ja sam povukao to pitanje stočara
A Na to sam mislio Sirjan,raic,Pankretić,ona teta iz vigensa koji su dobili po par tisuća hektara a ne mi mali bokci za njih......
Dali su njima manja prava kao nama...

Sirjan stocar????Pa to je HDZ,lopina,bio saborski zastupnik,jedina recenica sa saborske govornice mu je bila,zasto mu pauk digao auto.?Hahahaha.Dobio je bespovratna sredstva,nekoliko millja,mislim da marke bile onda.Sve su to lopine politicke,koje se dignu za par godina.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Dečki evo ja sam stočar već dugo i ratar relativno kratko ali sada već sa dosta velikim površinama pa da iznesem svoja iskustva. Kao što je netko napisao, neusporedivo je lakse biti ratar nego stočar i to je živa istina.
Sa stokom moraš biti cijeli dan 365 dana u godini, nebreš otići na godišnji ako nemaš nekog tko će ti se brinuti o stoki. Problemi sa bolestima, uginućima, inspektoratima, remontom stada, prašenjima, premixima, ventilacijom, strujom, vodom, otkupom,njegovom cijenom i konkurencijom ... U stočarstvu opuštanje i promašaji u proizvodnji nisu jednostavno dopušteni jer si odmah osuđeni na propast.
U ratarstvo smo ušli baš iz razloga krpanja rupa koje nastaju u stočarstvu.
Sjetva kukuruza i soje sa pripremom i zatvaranjem zimske brazde je trajala 25 dana, prskanje psenice,jecma i razi 10 dana, prskanje i kultivacija kukuruza i soje bude 15 dana, zetva psenice i jecma 15 dana, zetva kukuruza bude 10 dana, jesenska priprema i sjetva jecma i psenice 15 dana. Jesensko oranje 30 dana i nakon toga zimski san. Priprema i popravak stojeva za sezonu 20 dana. I to je to za 300 ha zemlje. Kad sve zbrojis nebres nakupiti 5 mjeseci rada . Istina je da u tih pet mjeseci moraju biti angazirana tri covjeka po cijeli dan.
Kaj se tice poticaja, tu nema dileme, po meni ako se radi o zemljistu ista prava trebaju imati i stocari i ratari.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
858
Šta je tu čudno? Bilo je predviđeno 15 mil.e ,a pošto uvjete zadovoljava njih 1 150 malih, sredstva su povečana i svi će dobiti. Meni je to OK.U svakom slučaju bolje nego kad je Jakovina povečao u mjeri 4 da zadovolji one svoje krupne lopine.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,181
Decki moji, ko nije probao stocarstvo, ne moze i ne smije govoriti nista.. To je najteza grana poljoprvrede i to je to, tu nema puno govora..
Ne zanima mene sto su ovi veliki stocari dobili poticaje na zemlju i na stoku, ali sigurno su i tu stoku hranili 365 dana u godini.
Dok si stocar, moras SMRDJETI cijelu godinu, i nema nikakvih godisnjih, bolovanja, praznika, blagdana i ne znam cega..
Ratarstvo, pa i povrcarstvo je mila majka naspram stocarstva, i sam se polako okrecem povrcarstvu, samo da ne moram biti u govnima do kraja zivota, a u danasnje vrijeme, za nikakve pare.
Zato vi koji niste probali raditi sa kravama ili bilo kakvim zivotinjama, prvo razmislite, pa onda pisite..
 

duhanac

Član
Tu od
27 Stu 2014
Poruka
186
Decki moji, ko nije probao stocarstvo, ne moze i ne smije govoriti nista.. To je najteza grana poljoprvrede i to je to, tu nema puno govora..
Ne zanima mene sto su ovi veliki stocari dobili poticaje na zemlju i na stoku, ali sigurno su i tu stoku hranili 365 dana u godini.
Dok si stocar, moras SMRDJETI cijelu godinu, i nema nikakvih godisnjih, bolovanja, praznika, blagdana i ne znam cega..
Ratarstvo, pa i povrcarstvo je mila majka naspram stocarstva, i sam se polako okrecem povrcarstvu, samo da ne moram biti u govnima do kraja zivota, a u danasnje vrijeme, za nikakve pare.
Zato vi koji niste probali raditi sa kravama ili bilo kakvim zivotinjama, prvo razmislite, pa onda pisite..

Dok ne probaš se bavit proizvodnjom duhana cca. 15 - 20 ha nemoj pričat :) pozdravv
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,181
Pa bavi se moj ujak i znam svu proceduru..
Od zadnje berbe do sadnje nema posla, znaci skoro pola godine fraj..
U tom razdoblju izore tu povrsinu od 15-20 ha..
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Kriminalna vlast je osmislila taj poticaj da se seljaci kolju međusobno
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
klasična priča sa ovih prostora,svima drugima je lakše nego meni....zato nam i je tako što tako razmišljamo
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Trebaju nam svima pare to znam,kada god dođu,dobo če doći,samo nek ne smanjuju ništa.
 

kombajn

Novi član
Tu od
9 Lis 2013
Poruka
18
Pozdrav, da li zna itko koliko je kuna poticaj po hektaru za pojedinu kulturu za prijave podnesene za 2015. godinu npr. posebno za kukuruz, posebno za krumpir, posebno za pšenicu i gdje se može dobiti ta informacija?
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Pa bavi se moj ujak i znam svu proceduru..
Od zadnje berbe do sadnje nema posla, znaci skoro pola godine fraj..
U tom razdoblju izore tu povrsinu od 15-20 ha..

poima nemaš dečko.........to je isto ko da duhanac kaže,daš kravam jest i podojiš ih.....:(hi):
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Labavi, hoces reci da je sa duhanim teze nego sa stokom i ratarstvom zajedno?
bi li uz ovaj svoj posao mogo i ratariti i stocariti kao sto to radis sa duhanom?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh