• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
I

ivan12

Guest
pozdrav ljudi! imam jedno pitanje u vezi poticaja (za krave) za 2010 i nadam se da mi možete pomoći.
naime, ovi u savjetodavnoj službi su poslali nepotpunu prijavu za poticaj (zagubili su negdje potvrdu iz porezne). iako su je naknadno poslali u 6-om mjesecu, novci ne sjedaju na račun. zvao sam sve moguće u zagreb, al nitko ništa ne zna šta će s tim bit. jel netko imao takvih problema možda? molim vas, pomozite!!!
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
bit če igre živaca jer nitko uvjek od nadležnih nije kriv,baš prije dva dana čovjek poludio u Bjelovaru jer mu gospoda isto nisu napravili neke papire ali za krmače,i može to otpisati ,a što se tvog problema tiče prvo najjednostavnije riješenje je pozvati ekipu iz Plodova zemlje i obasuti drvlje i kamenje po bagri birokratskoj a onda pravac u ministarstvo i obijat vrata bez milosti:axe:
 
I

ivan12

Guest
ma ne znam više šta uradit da dobijem te novce! radim ko konj i sad zbog neke nesposobne budale ne dobijam svoje novce! bitno da HPA šalje račune svaki mjesec koje moram platit! Bagara odvratna! Ako mi još jednom kažu da je zahtjev za poticaj na razmatranju, razbit ću ih ko beba zvečku!
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ne budi lud jer češ odmah morati kazneno odgovarati zbog ugrožavanja sigurnosti i prijetnji ,nažalost naša vlast i zakon su na strani lopova i neradnika i netreba se čuditi da na ovom teritoriju izbije opet kakav rat za bolji život i tzv.pravdu kojoj smo svjedoci da je nema:partyman:
 
S

seljaček

Guest
Dali je netko čuo nešto oko INTERVENTNE POTPORE ZA UZGAJIVAČE RASPLODNIH KRMAČA. Navodno bi "vlada" trebala isplatiti 330 kn po krmači sada u 10 mjesecu? Dali netko ima kakvu konkretnu informaciju.
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Slijedom čestih upita donosimo Vam na jednom mjestu pregled državnih potpora - poticaja kao i prateće dokumente za definiranje prava (zakon) i upute za korištenje potpora koje je pripremila agencija za plaćanje u poljoprivredi.

Zakonom o državnoj potpori poljoprivredi i ruralnom razvoju (NN 92/10) propisane su sljedeće potpore:
  1. Izravna plaćanja,
  2. Mjere ruralnog razvoja,
  3. Posebna potpora poljoprivredi.
Izravna plaćanja u 2011. godini obuhvaćaju osnovno plaćanje po poljoprivrednoj površini i proizvodno vezana plaćanja.


Osnovno plaćanje po poljoprivrednoj površini je plaćanje za:
  • livade i pašnjake i
  • sve ostale vrste korištenja zemljišta.
Proizvodno vezana plaćanja u biljnoj proizvodnji jesu plaćanja za:
  • maslinovo ulje,
  • šećernu repu i
  • duhan.
Proizvodno vezana plaćanja u stočarstvu jesu plaćanja za:
  • krave dojilje,
  • ovce i koze,
  • tov goveda,
  • mliječne krave,
  • rasplodne krmače i
  • kravlje, ovčje i kozje mlijeko.
Ostatak na: http://www.agroklub.com/poljoprivre...otpore-poljoprivredi-i-ruralnom-razvoju/5911/
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
-jel možda netko zna koliki su poticaji za kukuruz,ječam,zob,lucernu,livadu(ha) i ovce(kom) ili ima negdje neka taabela sa svim kulturama,da znam koliko prijavit a da ne uđem u sustav PDV
 

lola

Član
Tu od
16 Pro 2010
Poruka
82
Da li netko zna kada če početi isplata za poljoprivredne kulture 2011 godina. Ja danas čuo da če biti tek u 6 mjesecu informacija neprovjerena.
 
D

dabi

Guest
poticaj

zna li mi netko pomoći???naime svekar je bio prije dvije godine u opg-u,onda je izašao,i imao je primanja veća od 24tisuće kuna te nije dobivao poticaj??može li ga sad apraviti???
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Eto danas sam dobio informaciju,da moramo odslušat po 5 sati predavanje,pretpostavljam o zaštiti,i potvrdu poslati zajedno sa zahtjevom za poticaj.
Priča je da bez toga neće biti poticaja!
Možda netko zna više o tome?
pozz!
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
zna li mi netko pomoći???naime svekar je bio prije dvije godine u opg-u,onda je izašao,i imao je primanja veća od 24tisuće kuna te nije dobivao poticaj??može li ga sad apraviti???

Vjerojatno je dobivao samo potporu za staračka domaćinstva.Ako mu dohodak prelazi 24 000 kn onda gubi pravo na potporu.Mislim da potpora iznosi 10 000 kn godišnje.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Eto danas sam dobio informaciju,da moramo odslušat po 5 sati predavanje,pretpostavljam o zaštiti,i potvrdu poslati zajedno sa zahtjevom za poticaj.
Priča je da bez toga neće biti poticaja!
Možda netko zna više o tome?
pozz!

Ja danas pravio karticu za plavi,i pitao za to oni pojma nemaju o tim predavanjima,normalno od 1.3. predaju se zahtjevi preko interneta ispuniti ,tko ne zna oni ispune i ove godine.
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
za one poticaje čito sam da ako do kraja 2 mjeseca ne isplate slijede im prosvjedi
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
evo danas sam bio kod kolege i raspričali se o poticajima i kaže on kolko su samo dužni poljoprivrednicima u našem selu.I došli na temu o dva poljoprivrednika nedaleko od nas.Prvo o skoro največem u hr što ima .On je nedavno u otvorenom reko da se poticaji trebaju ukinuti.
I kaže on kak je to mogo reč,e kolega pokupovo je mehanizaciju i sad nek se ukinu poticaji , lako tak.On je sad dobrostoječi i baš ga briga za manje poljoprivrednike.Ima sušaru i silose pa ko nebi tak imo novaca.

neda mi se pisat ali bi tako slično napisao i o tom drugom i susjednog sela.
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
koliko se od ove godine može prijaviti zemlje za poticaj a da ne uđeš u sustav pdv-a
-------24000 ili 42000kn-------????????????????
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
izgleda da 42000kn sveukupno ,ispod toga ne mora se ,ima toga puno zakompliciranog zato najbolje provjeriti u uredu za gospodarstvo ili tamo gdje se predaju papiri
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh