• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

2310980

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
137
ljudi manite se poticaja jer ga svake godine bude sve manje, ili nebude uopće jer država je dužna do Boga i natrag i svaki euro koji kapne za poljoprivredu otići će prije tamo di gori državi a vi opet bute zvisili.Oslonite se samo na sebe to je najbogatije ulaganje :(party):
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
kako je prošla integrirana s poticajima? jel isplaćeno u punom iznosu ? mislim da je rečeno da je dodatno 800kn/ha ako si u integriranoj, jel to tako??

pisali o tome dvije-tri stranice prije, isplaćeno je oko 220 kn/ha, a to je pola od odobrenog. tih 800 kn mozemo samo sanjati.
prošle godine sam dobio samo za proljetne kulture, znači one koje su posijane 2011 godine, a za pšenicu i repicu koje su posijane ujesen 2010 nisam - jer dan-dva nakon predaje zahtjeva za poticaj "netko" se sjetio i promijenio pravilnik u kojem su to napisali, da kulture iz 2010 ne ulaze u integriranu. a cijelu godinu sam radio integriranu proizvodnju na tim kulturama i dobio mizerni iznos samo za proljetne kulture. ma to je čista navlakuša ta integrirana.
sad pogotovo tko želi ući u int, mora prvo imati analize tla za sve zemlje pa se tek onda prijaviti. znači, poplaćati sve to, i onda čekati i vidjeti kolko će bit po ha.
vidjet ćemo što će biti iza 1.7.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Svaki put kad država pravi rebalans proračuna neka se svima zaposlenima u državnim i javnim tvrtkama umanji neto plaću za taj postotak. Političarima x 10 %, znači kada rebalans bude za 1% političarima plaća manja za 10%. To im je nagrada. Meni su političari dužni, jer moram plaćati dopunsko, moram plaćati vrtić, skupo gorivo, sve zbog njihovih privatizacija, stečaja, ne plaćanja i slično. Neka prvo krenu od sebe i neka počnu zarađivati novce u inozemstvu pa ćemo onda dalje rezati...
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Svaki put kad država pravi rebalans proračuna neka se svima zaposlenima u državnim i javnim tvrtkama umanji neto plaću za taj postotak. Političarima x 10 %, znači kada rebalans bude za 1% političarima plaća manja za 10%. To im je nagrada. Meni su političari dužni, jer moram plaćati dopunsko, moram plaćati vrtić, skupo gorivo, sve zbog njihovih privatizacija, stečaja, ne plaćanja i slično. Neka prvo krenu od sebe i neka počnu zarađivati novce u inozemstvu pa ćemo onda dalje rezati...

Već sam ponudio ovo rješenje, držim da je pravedno i pošteno još da narod shvati i prihvati.
"Vrlo je jednostavno rješenje za neodgovornost političara; potpisuju predizborni ugovor sa rokovima izvršenja i garantiraju svojom cjelokupnom imovinom.Ako su obećano izvršili prije roka dobiju premiju uz plaću, ako nisu odstupaju i vraćaju dobivenu plaću, a ako su napravili štetu-naplaćuje se zajedno s kamatama iz imovine i to je to-bronhi.":icon_super::icon_kidra::icon_pidu:
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Svaki put kad država pravi rebalans proračuna neka se svima zaposlenima u državnim i javnim tvrtkama umanji neto plaću za taj postotak.

Ostao sam ove godine bez 20% plaće, sad radim za 3400kn, ti bi mi još uzeo? Ravnatelji i pomoćnici su dobili povišice. Da se razumijemo oko smanjenja plaća u javnim službama, svima su nam smanjili samo šta su obrazovanje, zdravstvo i socijalna služba dobili veće plaće a mirovinsko nogom u guzicu, pa nismo mi krivi šta ima 1 500 000 penzića.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Nedavno sam pročitao izreku: DVIJE STVARI U ŽIVOTU NEMOŽEŠ IZBJEĆI...SMRT I POREZ. Budiom realni kako očekivati od uroda da ćeš nešto dobiti kad nisi ništa ti njemu dao, tako je i u državi, kako očekivati od države nešto kad muljamo i lažemo na sve strane kako bi izbjegli davanja. ovakva razmišljanja..ja čekam poticaj pa nek mi smanje za moj dug..Kad bi svi tako radili, odakle državi novac za poticaje, kad smo joj svi dužni? Zato pokrijmo se po ušima i držimo se ove izreke. Čast onima koji se je pridržavaju, ali također nedobiju što ih pripada, jer još uvijek većina se drži samo prve obveze.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Joj @bhorv,moram ti reći-je da si u pravu,ali i nisi.Znaš šta,to što država nema nismo krivi mi.Nije to zato što joj mi ne dajemo ono što treba,pa u krajnjem slučaju,bilo šta da kupiš,ili za potrebe na gazdinstvu ili za staviti u usta,već si joj dao četvrtinu onoga što si privrjedio.Pa joj daješ za mirovinsko i zdravstveno-dakle,opet ona tebi nije dala ništa što ti njoj već prije nisi dao.A to što ona sa onim što si joj dao ne zna gospodariti,opet nisi kriv ti nego njena nesposobnost.Onima koji su u sustavu PDV-ea,(ja ne želim biti),pa im država ostavlja onu četvrtinu opet nije nešto puno dala,jer joj oni kroz svoj proizvod vrate bar toliko,a najčešće i peterostruko više.Svo to davanje je samo u službi uzimanja,i mi smo tu velika beznačajna populacija u kojoj država glumi darovateljicu,a zapravo je obična otimačica.Otima nama velikoj populaciji da bi dala maloj,i ono naše,i ono čega nema,a to čega nema je opet naše,jer kada to čega nema ,a uzelo se od onih izvana koji imaju dođe na naplatu,biti će naše za otplatu,a u đepovima velikih iz male populacije.E,tako je to i nikako drugačije,a onda,kada je već tako,svatko ima pravo od nas malih iz velike populacije na bilo koji način osigurati svoj opstanak,pa i na način da se državi neda sve što ona očekuje i traži od nas.I ima pravo tako raditi sve dotle dok država ne osigura uvjete da velika mala populacija ne bude u stanju poštenim radom pošteno namirivati traženja države.
 

Drazenn

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
191
Idemo se vratiti na temu.Dakle gdje su naši pregovarači sada.Ispregovarali su drugi dio poticaja do kraja mjeseca ,mjesec je završio a na računu ni novca ni vaučera.Šta slijedi..Možda novi pregovori ili odmah traktori na cestu.Ako je netko blizak sa našim predstavnicima neka dođe do nekih informacija.Željno očekujemo odgovor.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,114
Idemo se vratiti na temu.Dakle gdje su naši pregovarači sada.Ispregovarali su drugi dio poticaja do kraja mjeseca ,mjesec je završio a na računu ni novca ni vaučera.Šta slijedi..Možda novi pregovori ili odmah traktori na cestu.Ako je netko blizak sa našim predstavnicima neka dođe do nekih informacija.Željno očekujemo odgovor.

Dobro kažeš.

A svi se sad ušutili, dobili koju kunu i mir do daljnjeg.

Sjetva pred vratima,tako da nevjerujem da će biti energije niti vremena za akcije,stoga mir i tišina do daljnjeg.
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
tu je bit problema,,sta sad,,di su oni sto se busaju u prsa,,,dobili poticaj i sute,,a kao zastupaju nas male,,,,,ma ne vredi se sekirati,,,
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
tu je bit problema,,sta sad,,di su oni sto se busaju u prsa,,,dobili poticaj i sute,,a kao zastupaju nas male,,,,,ma ne vredi se sekirati,,,

Ma i to stoji ljudi moji....al koje su podle kurveštine političari pa to pas s maslom nemože progutat...znali su oni dobro ,prvo da nestignu pripremit vaučere do kraja mjeseca,drugo da taj način plačanja europa ne poznaje....i kako su se samo fino dosjetili ajmo proveat anketu ,normalno večina ljudi je bila za keš(ako i nije frizirali su rezultate),i sad kao"tražili ste -gledajte"sad čekajte lovu do 30.06.,no ja se bojim da će tada biti još gora situacija.Jedino je utješno što je ljigavi opet posudio lovu pa možda nas zapadne koja mrvica prije izbora...znamo da se prije izbora svima gura u guzicu...
a što se tiče sjetve i pripreme tla....kod mene se nemože raditi kolka je prašina,a pomalo se razumjem u čitanje meteo karata i izglegda da bi ovako moglo još neko vrijeme potrajat:(sweat):
 

Aršanjski Pudar

Novi član
Tu od
7 Ožu 2013
Poruka
25
Idemo se vratiti na temu.Dakle gdje su naši pregovarači sada.Ispregovarali su drugi dio poticaja do kraja mjeseca ,mjesec je završio a na računu ni novca ni vaučera.Šta slijedi..Možda novi pregovori ili odmah traktori na cestu.Ako je netko blizak sa našim predstavnicima neka dođe do nekih informacija.Željno očekujemo odgovor.

Da Draž u pravu si.Gotovo svaki dan presurfam po forumu naročto ovu temu, al ste malo pobegli od tematike i problematike.Al bitno da smo tu,kad smo kod toga el ste primjetili da nas Podravcov ima gotovo večina, na ovoj temi. Kaj se stoga da zaključit da mi najviše žudimo za tim poticajima(ispravite me ak grešim).Razlog tomu sudim po sebi u lanjskoj sušnoj godini, jer naši podravski peski su sušu debelo osetili,pogotovo južna strana Pitomače gdi mi je 70 % grunta.Financijske zalihe su nikakve, to malo ošlo na prihranu kamilice i žita, a sjetva je tu. Da dojde drugi dio, kak veliš ispregovarani bil bi na konju. a ovak sam u banani. Ak ko kaj zna nek javi(di su sad naši pregovaračibrlošići mlinarići i.t.d.) da se znamo pripravit ili na cestu ili u banku po kredu.
 

orehovec

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
55
Jel bilo kakve uplate ovih dana (jučer) prije svega mislim na neku premiju za mlijkeo ili tak nešto, susjed veli da mu je nekaj sjelo a ni sam ne zna kaj, meni nije ništa....:icon_hang:
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
Svaki put kad država pravi rebalans proračuna neka se svima zaposlenima u državnim i javnim tvrtkama umanji neto plaću za taj postotak..........
Ostao sam ove godine bez 20% plaće, sad radim za 3400kn, ti bi mi još uzeo? Ravnatelji i pomoćnici su dobili povišice. Da se razumijemo oko smanjenja plaća u javnim službama, svima su nam smanjili samo šta su obrazovanje, zdravstvo i socijalna služba dobili veće plaće a mirovinsko nogom u guzicu, pa nismo mi krivi šta ima 1 500 000 penzića.

mislim da se u tome svi mi slažemo, nek se umanjuje svakom za isti postotak. i normalno ako se nekom već umanjilo, tom se nebi opet trebalo umanjivati a nekome još i povećavati! al mora se uzet u obzir kolko tko ulaže u svoj rad, kolko mora čekati da okrene novce i strepiti jel će nešto zaraditi il će sve odnijeti suša pa će bit u gubitku pa zatim sljedeće godine opet strepiti jel će vratiti onaj gubitak ili upasti u još veći. e ak se to dogodi onda neki ljudi stvarno nemaju novaca da poplaćaju sve ono, što neki kažu bilo bi u redu da svi svoje plaćaju, slažem se u tome, neka se plati ako se ima odakle. možeš ti biti neznam kako sposoban poljoprivrednik al dok ti je sve pod otvorenim nebom, svašta možeš očekivati.

aršanjski, neznam kako podravcov ima najviše u ovoj temi, možda zato jer tamo netko u baranji ima zemlje koliko cijelo moje selo pa kad dobije bilo koliko poticaja normalno da će šutjeti.

p.s. pege šta se bojiš za tu našu poljoprivrednu politiku, sad ni to nije u hrvatskim rukama, od 1.7. će bit bolje.......za nekog.
 
Posljednje uređivanje:

Ä‘ovani

Član
Tu od
13 Ožu 2012
Poruka
251
mislim da nema potrebe da se bilo kome pravdamo gdje,kada,kako i zašto trošimo poticaje
bilo bi bolje da ih nema,da od svoje proizvodnje živimo
tada ne bi bilo onih koji siju samo zato da dobiju poticaj
ali u ovoj situaciji računamo na njih,planiramo, raspoređujemo i imamo zakonsko pravo na njih zato HOĆU SVOJ POTICAJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
I ako bilo ko sazna bilo kakvu korisnu informaciju neka je objavi a to je mislim i smisao ove teme !
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
zar premijer lepi zoka ovih dana ne ponavlja floskulu ZAKONI SE MORAJU POŠTIVATI......a u ovoj državi postoje zakoni o poticajima u poljoprivredi....koje ljigavi nemora poštivati ili......:icon_mrgreen:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
mislim da se u tome svi mi slažemo, nek se umanjuje svakom za isti postotak. i normalno ako se nekom već umanjilo, tom se nebi opet trebalo umanjivati a nekome još i povećavati! al mora se uzet u obzir kolko tko ulaže u svoj rad, kolko mora čekati da okrene novce i strepiti jel će nešto zaraditi il će sve odnijeti suša pa će bit u gubitku pa zatim sljedeće godine opet strepiti jel će vratiti onaj gubitak ili upasti u još veći. e ak se to dogodi onda neki ljudi stvarno nemaju novaca da poplaćaju sve ono, što neki kažu bilo bi u redu da svi svoje plaćaju, slažem se u tome, neka se plati ako se ima odakle. možeš ti biti neznam kako sposoban poljoprivrednik al dok ti je sve pod otvorenim nebom, svašta možeš očekivati.

aršanjski, neznam kako podravcov ima najviše u ovoj temi, možda zato jer tamo netko u baranji ima zemlje koliko cijelo moje selo pa kad dobije bilo koliko poticaja normalno da će šutjeti.

p.s. pege šta se bojiš za tu našu poljoprivrednu politiku, sad ni to nije u hrvatskim rukama, od 1.7. će bit bolje.......za nekog.

Moj dobri prijatelj je krenio prije desetak godina raditi u državnoj skužbi.Plaća mu je bila 1800 kn, uz razno razne urede, agencije, otvaranja, zatvaranja, prebacivanja, došao je do plaće oko 6000 kn. U tom periodu je propala masa obrta, tvornica, malih isrednjih tvrtki, otkazivane su distribucije određenim tvrtkama, poljoprivrednici su propadali. Znači Hele kad ti se plaća spusti na razinu cca 220 eura tu će biti sve u redu. Kao poljoprivredniku kojem je projekcija mlijeka sa 3,5 pala na 1,9 kn a on se zadužio. Što ste zakuhali to ćete i jesti. Lagano se krčkate i dobro Vam je. Znam ljude koji su prošle godine jeli bečku šniclu za gablec malo malo, sada nema posla i ljuti su na gazdu jel nije našao posao. Vikali su nama je dobro, plaća ide, netko časti, rabat se dobiva na osnovu firme a sada...
 

seljancica70

Član
Tu od
28 Sij 2013
Poruka
126
evo me duro ali nesto nam nema sikija da se nije razbolio od brige za nas daj siki pusti glas da znamo da si ziv. sunka se kuha a bome i jaja .svima zelim sretan i blagoslovljen Uskrs da budete zivi i zdravi i da svi docekamo poticaj.poseban pozdrav studiju i rezijii.durinoj obitelji sikijevoj iobitelji gospodina dinga a sad moram ici praviti gnjezdo mozda se zeko sjeti imene
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
evo me duro ali nesto nam nema sikija da se nije razbolio od brige za nas daj siki pusti glas da znamo da si ziv. sunka se kuha a bome i jaja .svima zelim sretan i blagoslovljen Uskrs da budete zivi i zdravi i da svi docekamo poticaj.poseban pozdrav studiju i rezijii.durinoj obitelji sikijevoj iobitelji gospodina dinga a sad moram ici praviti gnjezdo mozda se zeko sjeti imene
Hvala seljančice evo samo da se kratko javim,sretan Uskrs tebi i tvojoj obitelji,sikiju,pudaru,tomislavu7 i svim dobronamjernim forumašima,,,bračo moja mila safato me neki virus curim na sve rupe......al preživjet će se ....sve je spremno samo zečica danas ima slabo materijala za farbat:(giggle):..ješ jednom sretan Uskrs svima......
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh