• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jagode

kikko

Novi član
Tu od
5 Lip 2014
Poruka
12
ja sam imo u 42.5 metara dvoreda oko 250 sadnica ..e sad zavisi od folije koju kupujes ...ako imas mjesta jabi preporucio da sadis u jedan red jagodu ..imaces manje truleza ako budu velike padavine u fazi berbe ...ako ikako znas gdje sadis jagode pazi da nemas kakve vodene zile ispod zemlje jer jako lose ce da uspjeva jagoda ili kod velike padavina kise ...provjeri da nestvara se tu voda ..znam naroda gdje su ogromne parcele nastradale zbog previse vode .... u fazi navodnjavanja toliko pustite vode sa kap po kap systemu kad uzmete zemlju ispod folije i skupite sakom ako izadje mala kap vode toje idealno sve ostalo je ili previse ili malo .... u fazi odrzavanja ako morate placati vodu mozete i manje navodnjavati voda je skupa ...ako imate prirodnu vodu onda mozete slobodno navodnjavati sa sakom jedna kap princip...ako ste puno stavili djubra u redove jagoda ...nemorate toliko davati kristalona ...a najvaznije je da pustite starter da ojaca sadnicu ...kao sto se razlikuje ako navodnjavate prirodnom vodom manje vam zahtjeva kristalona ... eo poslacu vam orjentacioni plan za jagode i ima i slike kakve bolesti postoje ....samo moram vam priznati iz iskustva ...posle sadnje netreba vam nikakva intervencija osim kristalona najvazniji startet ..jer kompanije su za interesovane da prodaju sto vise sredstava vama ...a kad bi iso sve po planu ovome sto sam sliko nista nebi zaradio sve bi otislo poljoprivrednoj apoteci ...zato imas ovu orjentaciu ali ipak skupicete iskustvo sa vremenom sta sve treba ...a sto se tice prskanja prije berbe jagoda ...preporucio bi da dadnes zastitu maksimalnu ...jer tako ces jagode drzati vise godina osim samo 2 do 3 ....jer sto bolje stitis i hranis ona ce duze prezivjeti i biti kvalitetna ..ja znam ljudi sto je drzi vec 6 godina ....sto se tice kristalona ...koliko das kristalona ..nesto uzme biljka sebi a neki talog ostane u zmlji ...a taj talog se spusta svaki mjesec po 1 centimetar u zemlju ....znaci stasi dao ove godine ..ostalo je unutra 12 cm iduce godine ....ali nije to razlog da nije potrebno vise kristalona ...jednostavno sam vidi sta tvojim jagodama pase i koliko ...slobodno manje koristi kristalona ako si stavio puno djubra u redove ...lp
 

Prilozi

  • IMG_0004.jpg
    IMG_0004.jpg
    61.3 KB · Pregleda: 261
  • IMG_0005.jpg
    IMG_0005.jpg
    67.1 KB · Pregleda: 148

siljo

Član
Tu od
30 Sij 2014
Poruka
56
po meni najbolja opcija jednored razmak rupa 30 cm razloga je puno za ovu opciju ali po meni iz iskustva vrlo dobra tehnika sadnje zaštite prihrane itd itd
 

tihana

Novi član
Tu od
9 Kol 2014
Poruka
12
ok hvala ljudi na savjetima!a sto je sa trzistem kako prodajete jagode na veliko ili malo !kako naci trziste?
 
E

edi4

Guest
Pozdrav ljudi, moje ime je Eduard.Novi sam na forumu i imam pitanje. Zanima me da li se netko bavi uslužnim postavljanjem folije u okolici Siska? Imam za postaviti 1000 metara folije za proizvodnju jagoda. Pozdrav!
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Ajde vidi ako poznaš nekoga iz Crnca čini mise da je netko od njih dok je bila zadruga imao taj stroj ako ne znaš nikoga javi da ti saznam (za 5 kg jagoda :(rofl):)
 
E

edi4

Guest
ej, ma baš sam bio danas u Crncu i vidio sam stroj, sam šta su mu otišli ležajevi i osovina, sa tim strojem je Fragarija postavljala godinama pa nije ni čudno :) ak ništa ne nađem budemo na ruke postavljali :)
 

Felix Arba

Član
Tu od
14 Velj 2013
Poruka
48
jel ima tko kakav kontakt od dendi...volio bih kontaktirati sa njime u vezi loznih cijepova...već smo se mi prije čuli preko poruka u vezi toga i onda nastao muk na jednom...poslao mu već dosta poruka privatnih na forum ali ne odgovara i nejavlja se
ako tko može pomoći bio bih zahvalan
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
ok hvala ljudi na savjetima!a sto je sa trzistem kako prodajete jagode na veliko ili malo !kako naci trziste?
Kako si prije spomenula da idete na cca. 600 sadnica, za prvu berbu bi moglo biti (ovisno o tehnologiji) od 300-600 kg. To je premalo za prodaju na "veliko", a dobro za početak prodaje na malo.
Kako naći tržište?
Kreni prvo od sebe; gdje ste ove godine kupovali jagode? U Konzumu. Znači da nema štandova sa jagodama u Čazmi. Ima? Da, ima, ali zašto niste kupili jagode na štandu? Nije vam se svidio štand, jagode nisu bile lijepe i krupne, nedovoljno crvene, možda preskupe, a i prodavač nije bio "po mjeri".
Znači, uči na "tuđim" greškama.
Imate mogućnost negdje postaviti štand (u svoje dvorište ili negdje na javnu površinu); koliko ljudi prolazi pored te lokacije; ima li mjesta za stati sa automobilom (danas je to vrlo važno).
Da li su se jagode pojavile na štandu prekasno? Znači, ako želite biti konkurentni, onda morate biti "prvi" (staviti ranu sortu i poboljšati dozrijevanje).
A i u dućanu su bile gnjecave? Naravno, jer samo vodotopiva gnojiva nisu dovoljno, potrebno je razmisliti o kalciju.
A miris?......
Evo, okupi par ljudi koje poznaš, pa ih malo propitaj o jagodama; kupuju/ne kupuju, gdje, koliko, da li su zadovoljni sa cijenom....
I na osnovi toga, "posloži" svoju priču i kreni u prodaju "na malo".
:8):
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Ako uzgajaš dobre jagode i ne bereš ih napola zelene, kupci će naći tebe. Prvu godinu probaj prodavati negdje na javnoj površini, najbolje ispred konzuma tamo cirkulira puno ljudi.
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Kod mene jagoda ove godine treći puta procvjetala, ne sve nego poneka radi se o Albi i dvije vrste neke sitne Kineske jagode.
Možda nebi bilo čudno da je u plasteniku ali je na otvorenom.


 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Kakve su ti ove na drugoj slici? Takve rastu kod mene doma u dvorištu, veličine su kao šumske, nikada blizu dvorišta nisam sadio jagode.
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Njih sam na proljeće zasadio iz sjemena a sjeme je stiglo iz Kine tako da je ovo prva godina.
 

regis

Član
Tu od
19 Lip 2009
Poruka
136
Da li ima zainteresiranih za prodaju jagoda (u sezoni) koje nisu u mogućnosti prodati (da imaju manja oštećenja) i po kojoj cijeni za kg?
 

zaagy

Član
Tu od
9 Sij 2014
Poruka
55
Jagodari, koja je najranija sorta i ako ju pokrijem agrilom i stavim niski tunel koliko ranije će doći?
 

Dioniz

Član
Tu od
6 Velj 2015
Poruka
61
Pozdrav jagodarima! Kakva je situacija sa jagodama kod Vas? Moje su krenule tjerati cvjetove, samo se bojim kakva je prognoza za uskrs, da bi ih mogao mraz pofurit.

Morat ću smućkat nekakav agril, a već sada mi je nabavna cijena 10 eur po kili budućeg uroda... :x:
 

Prilozi

  • jagode1.jpg
    jagode1.jpg
    81.7 KB · Pregleda: 158
  • jagode2.jpg
    jagode2.jpg
    75.6 KB · Pregleda: 142

Black jack

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
211
Kod nas svaki drugi dan mraz. Sjeverac puše tako da vanjske nisu ni krenule. Ovo su slike iz plastenika i to samo Clery:
 

Prilozi

  • P4033310.jpg
    P4033310.jpg
    37.2 KB · Pregleda: 82
  • P4033316.jpg
    P4033316.jpg
    53.3 KB · Pregleda: 92

siljo

Član
Tu od
30 Sij 2014
Poruka
56
poz evo i mene malo slike su super idemo u novu sezonu kod nas na baniji udara mraz tako da bez agrila je neizvjesnost u proizvodnji .
 

Dioniz

Član
Tu od
6 Velj 2015
Poruka
61
Moje su vanjske, u punom cvatu. Upravo sa strepnjom gledam prognozu jer ih nisam pokrivao. Treba preživjeti idući tjedan...
 

Dioniz

Član
Tu od
6 Velj 2015
Poruka
61
Evo da zalijepim i dvije slike, stanje na Uskrs. Bura ih šiba nemilice ali se drže jadne.

clery_05.05.15_1.jpg


clery_05.05.15_2.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh