• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

(K)Runjači za kukuruz

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Planiram ugraiti vjetar na krunjac (ljudevit, calopek) na elektro pogon-12V, kako izgleda to original, gdje ga postaviti.
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
ovako je kod mene napravljeno,privatnik radio



Uploaded with ImageShack.us

-malo je poljepljen jer mi je pala daska na plastiku pa ga malo slupala,uglavnom radi i svu pljevu izbaca van

ovo je prednja strana,tj. desna


Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
nista ja tu ne vidim, gdje puse, moze li se postaviti na standardni krunjac ili mora biti vise prostora između bubnji i sitke da se ostvari strujanje vjetra. Ima li efekta.
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
nemam sliku iz rada,tu na 1. slici gdje vidiš ventilator, on tu u to korito ispod bubnja gdje ispada zrnje upuhuje vjetar i tamo na 2. slici gdje se vidi ona mreža i limeni pod na ta tkz. usta izbacuje pljevu van, a sa mreže ispadaju okomine
-kaže da se da i na druge ugraditi uz male prepravke na ruljači,tj.samo na koritu gdje ispada zrnje
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
pljeva ispada na taj otvor gdje idu okomine, kako si usmjerio zrak ventilatora, od cega je ventilator
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
tu na koritu gdje je ventilator ima kvadratna rupa 4 x 15,jer je i takav otvor(izlaz) na ventilatoru i kroz tu rupu on puše kroz ruljaču i pljeva izlazi na drugu stranu ruljače,mislim da je od starog auta fićo ili tak nešt
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
koliko sam te razumio ventilator ide na ono korito sto se ljulja (sitka) , hvala, vec imam nekakav od grijanja, mislim da ce u najvecoj brzini biti ok
 
Posljednje uređivanje:

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
da samo napravi nosač za ventilator,on ne smije raditi bude se razbio zato izlaz na ventilatoru mora imati lufta na ustima(produženima,tj. kada korito radi ulazi u usta ventilatora) korita
-za brzinu nisam siguran ako bude prejako izbacivat će ti i zrnje,moraš probati
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ma zasto se nebi i ventilator klatio zajedno sa sitkom, mislim da mi nista nebi smetalo
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
koja je potrebna snaga el, motora da pokrece krunjac calopek i njemu slicne, vjerovatno 1400 okr&min je najpogodniji,
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Znas ili mislis, kolike snage el. motore calopek stavlja na svoje.

2.2 kw, 1400 okr.. tako su mi oni rekli kad sam ih zvao, jer imam njihov ruljač.. a možeš i kod njih uzeti orginal sa remenicom, remenima ,da sam zašerafiš i tuci..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Možda ste u pravu za kilowate , ja metnu kaj se našlo pod pankom u onom čumezu ..možda ima i manji , tko bi detaljno gledao .sry.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
2.2 kw, 1400 okr.. tako su mi oni rekli kad sam ih zvao, jer imam njihov ruljač.. a možeš i kod njih uzeti orginal sa remenicom, remenima ,da sam zašerafiš i tuci..

kod njih bi to bilo skupo, ovako planiram ya 100 EUR
 

heik

Član
Tu od
27 Velj 2012
Poruka
87
dali neko zna dal se još proizvode krunjači za kukuruz čalopek i koja im je cijena. bez šneke i onoga za uvrećavanje,s motorom ili bez njega?
 

Najnoviji postovi

Na vrh