• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kako naštimati plug???

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Zoki ticić, ti imaš drugi plug, a Zagi01 ima OLT pto kojem su potrošene daske i sad kad je stavio kao "originalne" lameše plug radi to što već radi. Pitanje je veliko kako je taj plug orao prije kovačeve "majstorije" i prije promjene lameša. Ja ne bih rezao lameš, nego bih popravio daske za onoliko koliko su potrošene. Osobno imam takav plug sa nekim ludim lamešima od 16 colnog pluga, ore kako on hoće a ne ja, služi samo za odorati zadnju brazdu kraj međe, ako susjed ima nešto posijano da ne gazim. Lameše sam skratio po dužini, a širina je ostala originalna i tu mi je glavni problem.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
46238deebb2a84c04a49be2f23f4c7d1.jpg

Na ovima isto lemeši nisu original i stavljeni su novi pred dvije godine ali oru samo tako. Jeste da su mali ali za vinograd ili tako nešto su odlični. Ja mislim da bez obzira na marku pluga, lemeš ne bi smio biti preko pravca plaza jer mu je plaz glavno uporište. Bolje rješenje je staviti novu pločevinu na plaz koja će biti u ravnini nego rezati lemeš.
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
291
Ovak jedno pitanje. Znamo kako narihtat plug dvobrazni obični.Znači digne se na polugi da bude u brazdi ravno. E sad kak se narihta okretač? da funkcioniraju obje strane isto?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Osovina u kojoj se okrece mora biti u sredini traktora i donja osovina koja se hvata na doljnje poteznice mora biti u horizontali sa traktorom. Tada naštimaš zahvat na plugu i kamo god okreneš zahvat je isti. Narihtaš kut okretanja i gas.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

gsx1400

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
53
Pozz
Neznam jel pravo mjesto za pitanje, trebao bih novi lemeš za svoj plug ja mislim da je bosanska dubica 14". Gdje nabaviti lemeš jer vidim da nitko ne reklamira se da bas prodaje za bos. dubicu. Jel paše od nekog drugog ili ?
 

Prilozi

  • 20151226_161255.jpg
    20151226_161255.jpg
    47.9 KB · Pregleda: 181

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Skines taj lemes dolje i malo obides ducane u svojoj okolici i raspitas se a imas i uzorak pa lakse vidis jel kupujes kaj ti odgovara ili ne!!
 

gsx1400

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
53
Evo riješio ja lemeš, orginal paše od Leoparda.

Sad bi trebalo i dasku i dio plaza još promjeniti da bu ko novi.
 

Prilozi

  • 20151228_145504.jpg
    20151228_145504.jpg
    43.8 KB · Pregleda: 185

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ovako na slici, čini mi se da i daska paše od leoparda, al treba provjeriti
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Pa jednostavno na toplinku ga odvrni. Nekad je dosta i pola kruga.

Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Kakvo je stanje istrošenosti pluga?

Poslano sa mog VOYAGER2_DG310 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
E onda ruke na muke i šteluj malo na toplinku malo nagib dok ne dobiješ da stoji u "levelu" i obje brazde hvataju isto. Hvat prve brazde našteluješ položajem koljenaste osovine i tada pritegneš španere.

Poslano sa mog VOYAGER2_DG310 koristeći Tapatalk
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,595
Onda sam ja to previse odvrtao i zavrtao :( :( :icon_scratch:

Spusti ga negdje na ravnome pa ga ugrubo dotjeraj na toplingu da su vrhovi podjednaki,a poslije dotjeraš u brazdi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,759
Jesu li ti daske pofarbane? Ako jesu, skini boju.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Skine se boja u 10 min oranja.

Napiši koji traktor i koji plug da se lakše orjentirat.

Najlakše ti je na toplingu ga poštelat kad vec znaš na koju dubinu ga puštaš u zemlju.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,595
Imaš video par postova prije,štore ili univerzal dupljak je u igri.
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Traktor je Store 404 a plug je Novamehanika RIS 2.30NK.
Samo sto sam traktor rasiro pa je vanjska sirina guma oko 180cm a unutrsanja sirina126cm.
Mada ja nema nigdje ravni njiva ali pokusava da sto bolje nastelujem plug da oranje izgleda kako treba :)
Mozda nije vezano za ovu temu al da usput napisem.
Plug ako je dobar jeli se treba oslanjati kada je otkacen na petu zadnjeg plaza ili samo stojati na raonicima a peta da je u vazduhu?
 
Posljednje uređivanje:

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
923
Imao bi pitanje pa ko je voljan pomoć. Plug mi u oranju stalno bježi ljevo e sad dal onu osovinu za štelanje prednje brazde treba micati ljevo ili desno? To je gledano sa zadnje strane pluga.
 

Najnoviji postovi

Na vrh