• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kako naštimati plug???

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Evo kako to kod mene izgleda. Rakovica i IMT plug 755 raširn na 2x31cm. Razmak između zadnjih guma na traktoru 108 cm. Ovako uštiman radi bez greške (još ga fino podesim u polju). Španeri otpušteni, ne vuče nikud.




 
Posljednje uređivanje:

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Pozdrav!
Dali mi možete reći koji plug odabrati?
Kverneland 2010g.- 63000 kn(Puna oprema)
Rabewerk -37000 kn
Lemken -32000kn
Svi plugovi su vario,jer samo takav i želim :p
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
Re: Oranje, oranje, oranje...3

kako da uštimam plug
traktor zetor 7745
plug leopard 14 cola-dvobrazni
stalno mi ga izbacuje lijevo iz ose tako da zadnja brazda ode u širinu i preko 50 cm
ako je malo tvđa zemlja neće u zemlju
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,224
Re: Oranje, oranje, oranje...3

Mislis prva brazda?
Probaj mu smanjiti zahvat na rucki na plugu ili se treba poigrati sa desnom polugom na traktoru..
To se i meni dogada na jednobraznjaku, ali kod mene je lemes kriv..
 

Marko355

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Re: Oranje, oranje, oranje...3

Možeš li postaviti koju sliku pluga?

U kakvom su ti stanju plaz i peta?
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
kad orem traktor ide ravnoj nema povlaćenja u stranu. peta i plaz su dobri raonike kupio nove sva moguća poštimavanja sam mu probao ali čim krene orati malo težu zemlj on se sav ivrće i neće u brazdu zadnji
kad mu ukrutim desnu stranu onda opet nikako neće zadnji da ide u zemlju
na osovini za podešavanje širine brazde sam pomjerio skroz desno.
prednju brazdu sam tako smanjio ali zadnja nemože
da li je ovo razlog što je plug uzak za moj traktor pa bježi ka sredini prema osi vuče ili
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
296
Evo danas probao orat i nikako da plug ide ravno.. Prije toga bio kod majstora i sad još gore ide ukoso nek prije. Kasnije posudim drugi i probam s njim isto nikak da naštelam ga. jel možda ima kakve veze ruke hidraulike na traktoru s time? Plugovi su olt pto, moj 10, posuđen 12.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Imaš kakve slike za orijentaciju? Može biti da je plug potrošen, da nije u pravcu ili nije uštiman
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
296
Ma uštimaval na sve moguće načine. Nikako, nisam ništa slikal jer nisam imal volje i zaboravio.
Ajmo reć da je ovo traktor( I I )
a meni iza plug ovak ide ( / / )
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ako je plug sa onom ručkom premjesti je unatrag prema stražnjim rupama. Ako nemaš ipak mora postojati način da se to nekako zakrene.
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
296
Ma jesam, probao sve. Jel mogoće da su lemeši krivi? Stavljeni su novi pa da nisu oni možda?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Mogućnost postoji. Tko ih je ugradio? Ako staviš pokoju sliku puno ćemo lakše odgonetnuti.
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
296
Ma ja sam kupio orginal za taj plug i stavio gore. Stare skinuo i na šraf nove gore.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Nije do Lemeša. Crte pluga po dužini ti moraju biti u istom smjeru s crtama traktora - pravac pluga. Gornja crta pluga vodoravna , plug po visini okomit. Sve ovo nakon druge ili treće brazde, bez nategnutih španera. Tada mora orati.
Ako nemaš ručku za pravac pluga korigiraj ga na osovini.

Sent from my XT1092 using Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,533
Zagi, bez da se vidi barem kak plug stoji vani spušten na zemlju, teško buš dobil adekvatan odgovor. Može se pogoditi s jednakom izgledom kak ćorava kokoš pogodi zrno.
Zato slikaj da vidimo kak ti stoji (plug naravno).
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,533
Ako imaš sliku najjednostavnije ti je da je staviš u privitak.
1. idi na napredno,
2. skrolaj malo prema dolje,
3. klikni na "Uredi privitke",
4. odaberi datoteku na svojem računalu ili mobitelu,
5. klikni "Uploadiraj",
6. idi na pregled poruke i provjeri privitak (Attached Thumbnails). U njemu bi trebala biti slika koju si odabral.

Možeš staviti i više slika.
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
296
evo nekih slika
Tu na drugoj slici je zadnje brazda skinuta al opet isti problem
 

Prilozi

  • IMG_2924.jpg
    IMG_2924.jpg
    83.1 KB · Pregleda: 264
  • IMG_2922.jpg
    IMG_2922.jpg
    83.7 KB · Pregleda: 277

Najnoviji postovi

Na vrh