• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kako naštimati plug???

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Pomakneš ga po osovini prema desnom kotaču.Osovinu zakreneš da desno koljeno gleda malo prema traktoru pa probaš. Ak opet neide još ju zakreneš. Time ćeš dobiti da nema kose vuče, odnosno da ti traktor ne vuče u orano. Malo je nezgodno što nemaš ručku, al kad se jednom uštima više nediraš.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Original. Ustimas, stegnes i vozi. Mogu sutra detaljno slikati ako ti treba..

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk

Ajde slikaj ako ti nije problem, da ja to proslijedim svom bravaru! :eek::
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
@Fendt939 Vratilo zakreces tim sarafom kako bi dobio da prva brazda ima manji zahvat. Mozes otpustiti spanere skroz, krenuti orati i vidis kolika ti je prva brazda, dignes plug, odvrnes taj saraf (popustis matice) i vidjet ces da plug moze da se zakrece desno ka oranom i lijevo ka neoranom, ti ga zakreces prema oranom kako bi smanjio zahvat prve brazde. Stegnes, pustis ga u zemlju i ores, vidis kolika ti je brazda (prva). Ako je ponovo siroka (sira od druge) ponovo pomijeras plug desno prema oranom dok ne dobijes da ore sa labavim spanerima, to jeste da mozes pustiti volan i da ore sam. Evo ti dole video koji sam predvecer snimio zbog tebe. Kada uštimaš ima da ide sam.

https://www.youtube.com/watch?v=x9vcKO72v4g&t=22s
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=x9vcKO72v4g&t=22s[/youtube]


Evo slike kako da pomjeris plug skroz desno.

macolom_ga.jpg


macola_2.jpg


@ GOGO Evo prijatelju poslikao sam, nadam se da ce biti od pomoci.

gogo_1.jpg


gogo_2.jpg
 

Vilix

Novi član
Tu od
16 Ožu 2019
Poruka
4
Pozdrav svima,ja sam novi na forumu i nadam se da nisam pogrijesio podforum.
Uglavnom,imamo plug imt 755 i traktor imt 539.
Problem je slijedeci,prilikom oranja plug konstantno vuce traktor u lijevu stranu tj izbacuje ga iz brazde.Pokusavali smo svasta ali i dalje ga vuce.
I jos jedna stvar je cudna,da zadnji tanjir(crtalo) Ide samo centimetar ili dva u zemlju a nosac je spusten do kraja.
Plug je navodno kupljen nov ali tu nesto ne stima.
Je li ima neko savjet neki?
I je li moguce da su plugovi sastavljeni od visokog i niskog klirensa?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Daj neku sliku pluga.
Za ovu vuču traktora probaj malo pomicat koljenastu osovinu na plugu u lijevo gledajući plug odstraga.
 

Vilix

Novi član
Tu od
16 Ožu 2019
Poruka
4
Sutra cu postaviti slike dok poslikam. sto se tice ostalih podesavanja u brazdi stoje ravno i po duzini i prijeko ali i dalje voze tak da traktor ispada iz brazde,uvijek mora pri oranju blokirati lijevi tocak
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Kao sto je kolega napisao probaj koljenastu pomaknut prema lijevom kotaču i ručicu na plugu namjesti na sredinu ili koji zub prema natrag pa probaj.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Kako sam i napisao, koljenastu osovinu gurni skroz do ovog koljena i onda probaj.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
To se sa ručkom namješta. Kad se ručka pomjera prema naprijed onda se povećava zahvat prve brazde a prema natrag se smanjuje.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
a možda da raspusti i poteznicu (toplink) pa će zadnji plug držat ravninu...ovak, ako mu prvi vuče debelu brazdu i ruje, zadnji neće u zemlju
 

Vilix

Novi član
Tu od
16 Ožu 2019
Poruka
4
Hoce u zemlju,sve ok ali uvijek u oranju vuce traktor u lijevu stranu,tj izbacuje ga van brazde
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Ako ti traktro vuče u lijevu stranu prema neizoranom, guraj ručku prema nprijed prema traktoru zub, dva dok ne bude vukao u nijednu stranu
 

antonio183

Novi član
Tu od
25 Pro 2010
Poruka
3
Bogec:

Imas na jarmu one rupe jednu do druge... Tu se stela sirina zahvata prednje brazde, ovisno koliko sirok traktor imas.

One ostale rupe sluze za zakosivanej glavne grede kad prestelavas zahvat pluga. neki plugovi u tu svrhu imaju osovinu s navojem, slicnu top link polugi, dok vogel to radi preko rupa na jarmu.

najbolje bi bilo da se posavjerujes sa prirucnikom pluga, ili da nekome tko zna njemacki odnases prevesti, jer treba znati koje kombinacije rupa se koriste ze koji zahvat pluga.

Zrine ima isti takav plug, no nije nesto cesto na forumu, a siguran sam da on to sve vec zna napamet i da bi ti on mogao pomoci oko toga. ne znam da itko jos ima takav plug...
 

DadoPZ

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
114
Kako podesiti ovo čudo da donekle dobro ore. Ugl solidno ide tek kad postigne neku dubinu. Inace ga vuce u orano uglavnom. Ako ga na rucki pomaknem skroz iza onda ugl pokusava zadnji kraj izletjet iz jarka, uska brazda itd. Nez jel bi mozda trebalo po horizintalnoj osovini malo u lijevo ?
Plug bosanska dubica
 

Prilozi

  • 20171029_123800.jpg
    20171029_123800.jpg
    61 KB · Pregleda: 79

Najnoviji postovi

Na vrh