• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ak ti kupiš 555, onda ja kupujem 562XP... samo da u bolja od tvoje :hahah:
Kaj kupuješ ak kupim 560XP? 🙂
Pogledal sam sad slike na netu. Sad nemaš kaj razmišljati više. Pila izgleda ko bombon, 4,2 konja, cijena oko 5000... 😁
View attachment 35143
😍Je baš je lepa, ovo je novi model i zeru je jača od stare, kvare se jedino kaj ljudi loše ulje mečeju i elektromagnet u fergazeru prejde, i onda trube da pila nije dobra 🙂
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Ja sam nedavno uzeo 372 rekao bolje da ima snage, no kad moraš okolo hodati sa njom i kresati grane bi pasalo nešto lakše. Ova 555 mi izgleda kao odlična pila ako hoćeš imati samo jednu pilu. Ja imam jednu veliku jednu malu i opet dobro.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504

@Nixa,​

ako imaš malu i veliku, to bi trebala biti dobitna kombinacija. Koristi malu za granje. Ako ti je nezgodno mijenjati motorke u upotrebi, možda se trebaš drukčije organizirati.
Ja sam se odlučil za srednju, snage i težine poput spominjanih, samo zato kaj prije nisam imal male. Kompromisna rješenja nikad nisu najsretnija, ali se i z njima zbavi.
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Da tako i radim, imam jednu malu Husqvarnu 137 iz 2008 godine, ma to malo čudo radi bez greške, jedino kako čovjek nikad nije zadovoljan i traži dlaku u jajetu tako i meni nekad teško hodat deset metara po drugu motorku. :)
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
Kompromisna rješenja nikad nisu najsretnija, ali se i z njima zbavi.
Kolega iwanho, jednog sam svećenika slušao kako kaže da je tužan jer citiram".…..... nažalost živimo u vremenu gdje duže traju brakovi iz kompromisa i interesa, a ovi iz ljubavi se brže potroše i prije puknu......".
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,474
Meni je masa motorke skoro jednako važna ko i snaga. “Zanimljivo” je kad imaš jaku pilu koja leti kroz drvo, ali kad ju moras cijeli dan nositi, dizati, rezati grane debljine 5-10 cm, nije baš svejedno jel ima 6 ili 7 kila...
 

Spaceman

Dobro znana faca
Tu od
24 Ožu 2020
Poruka
175
Meni je masa motorke skoro jednako važna ko i snaga. “Zanimljivo” je kad imaš jaku pilu koja leti kroz drvo, ali kad ju moras cijeli dan nositi, dizati, rezati grane debljine 5-10 cm, nije baš svejedno jel ima 6 ili 7 kila...
Svi bi mi da je što lakša i jakša..hehe..ima stihl novo u ponudi ms400 cm, teška ko H555 ali 5,4 ks... Ali koštaaa.. Pa ko voli i ima njemu lako😁
Drugo pitanje koliko je tako laka pila izdržljiva za tako puno snage, vrijeme će pokazat
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kad se prejde s neke teške oko 11 kg, poput Stihl 051, na spomenutu od 6-7 kg preporodiš se. No nakon određenog vremena i takva postane preteška. Joj kak bi bilo lijepo da je barem kilu, lakša. 😂
U biti glavni je problem u nama. Starimo, ali bar nam ostane :ppozdrav:.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,474
Svi bi mi da je što lakša i jakša..hehe..ima stihl novo u ponudi ms400 cm, teška ko H555 ali 5,4 ks... Ali koštaaa.. Pa ko voli i ima njemu lako😁
Drugo pitanje koliko je tako laka pila izdržljiva za tako puno snage, vrijeme će pokazat
Da, to je sa magnezijskim klipom. Al nije se pokazala bas nekaj na u odnosu na MS462 koja je malo teža...
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Husqvarna demo dani u međimurka bs,strahoninec kod čakovca,vele da budu i akcijske cijene😉
Akcije su stalno na sve ak se znaš lepo dogovoriti.
Npr ja danas pregovaral
545mk2 2782kuna
550XP 4046kuna
555 3080 kuna
560XP 4695 kuna
I sad dolazimo do sljedećeg, zakaj su cjene takve, takve su jer se kupuje na R1. Cijena je za virmansko plaćanje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh