• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,643
@smilan, 365 Special, kakve još prodaju u BiH, jesu 65cc.
365 X-Torq, kakve se prodaju u HR, su 70,7cc,iste kao 372XP X-Torq.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
@smilan kod vas u Bosni su stare 365 special. Zato je kubikaža manja.

👇

Ove su kod nas.

👇

@ZJ je bil brži😊
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Ja sam stavio za 365 parametar, a ist su kućišta od 372 i 365, za 365 xtorg nemam podatak i neznam koji je promjer klipa i ostakli podatci.
Ali po ovom što se vidi 365xtorg je 70 kubika a 3,6 kw, nevidim dali je to dobiveno iz klipa 48 mm ili nekog drugog. Možda ima razlike kod te pile u kućištu ili u radilici.
Gledaj u kompezaciji sam dobio 372 xp, njemu rekli u ovlaštenom servisu udren cilindar- pukao i iskrivljena radilica. Beznačajna cijena, raspitam se kod lokalnog majstora i meni kaže ovako, uzmi to, ako je jedna stavka otišla, možeš ugradit radilicu i cilindar od 365, sve paše. Ja je rastavim cilindar uredan piklo gornje rebro, radilica takođe uredna , samo polomljen magnet-ventilator rebra i pravila debalans. Kad sam rastavljao provjerim radilicu komparaterom uredna, izmjerim radilicu, cilindar i klip i samo je razlika u prečniku klipa 48 i 50 mm sve ostalo paše kako mi je čovjek rekao. Zamijenem magnet.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,643
365 i 372XP X-Torq imaju promjer klipa 50m i hod 36mm.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
IMG_20210427_153733.jpg Zbog ove napukline i ventilatora .
Po tim parametrima koje ste postavili sve se može kombinovat u isto kućište, i pravit kombinacija pili.
 

Prilozi

  • IMG_20210427_153809.jpg
    IMG_20210427_153809.jpg
    54.1 KB · Pregleda: 10

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Bolcne su 12 mm a premo hodu svi klipovi su iste i visine. To mi je sad u garaži sto sam izmjerio.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Hvala.
Imam neku kemiju u glavi pa mi pala ideja na pamet.
Ako imaš klip negdje ako ti nije problem izmjeri mi visinu klipa i visinu od bolcne do čela klipa.
To je predpostavljam klip s jednom karikom?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Može, jos me samo zanima ako ti nije problem da izmjeriš širinu karika
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
To nisam mjerio a negdje sam vidio da su 3mm, ali nemoj me baš jer sam gledao za 48 mm i 50 mm pa možda ima razlike.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Ufff, puno je to. Ja mislim da su tanje. Mislim da od 1.5 nebi smjele biti deblje.
Ako su 1.5 i ako mi visina paše kupujem klip pa kolko god da košta.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Rekao sam da nisam mjerio već da sam negdje vido podatak, a kad razmislim ti si u pravu 100%, da mnogo tanje obe toliko.
Pogledaj po oglasima pa negdje sam na kutijama vidjeo zapakovane da je naznačen podatak o karikama.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Neznam gdje ti vidje da je to staro 20 godina, 372xp husgvarnu je kolega uzeo 2017 godine, od ponedeljka je kod mene.
Kažeš da je u 372xp ojačano kućište, pa obrazloži taj parametar.
Kućišta su ista i kod 365 i kod 372 i 372xp, iste radilice , razlika je u cilindru u zapremini i prečniku klipu, vidi se na gore postavljenom podatku.. Zbog toga serviseri kažu da je kod 372 xp mekano kućište, a u stvari se radi o istom

371 imaš gore napisano da ju je kupil 96 372 su počeli 98 prodavat. Znam da imam katalog iz 2004 , unutra je ta vaša 365 sa 65 ccm i 372 sa 70 cm.
Kučište je ojačano i tako su dobili 372.

Ufff, puno je to. Ja mislim da su tanje. Mislim da od 1.5 nebi smjele biti deblje.
Ako su 1.5 i ako mi visina paše kupujem klip pa kolko god da košta.
original jesu 1.5 mm

Ja sam stavio za 365 parametar, a ist su kućišta od 372 i 365, za 365 xtorg nemam podatak i neznam koji je promjer klipa i ostakli podatci.
Ali po ovom što se vidi 365xtorg je 70 kubika a 3,6 kw, nevidim dali je to dobiveno iz klipa 48 mm ili nekog drugog. Možda ima razlike kod te pile u kućištu ili u radilici.
Gledaj u kompezaciji sam dobio 372 xp, njemu rekli u ovlaštenom servisu udren cilindar- pukao i iskrivljena radilica. Beznačajna cijena, raspitam se kod lokalnog majstora i meni kaže ovako, uzmi to, ako je jedna stavka otišla, možeš ugradit radilicu i cilindar od 365, sve paše. Ja je rastavim cilindar uredan piklo gornje rebro, radilica takođe uredna , samo polomljen magnet-ventilator rebra i pravila debalans. Kad sam rastavljao provjerim radilicu komparaterom uredna, izmjerim radilicu, cilindar i klip i samo je razlika u prečniku klipa 48 i 50 mm sve ostalo paše kako mi je čovjek rekao. Zamijenem magnet.
Kučišta nisu ista. Cilindar od obične 372xp paše na x-rorq kučište obratno ne. I razlika je u fergazeru elektronici poklpcu filteru...ručki.
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
Gledaj to je pila koja ima istu zapreminu kao i 372 xp husgvarna, ta stilovka nije ni blizu ovoj husgvarni, gledano po brzini rezanja.
Korištena pila je svaka dobra dok je u njoj fabrički cilindar, kad se stavi zamjenski u bilo kom servisu to više nije ista pila. Fabrički cilindar (stublina) se ne nalazi u prodaji rezervnih dijelova na tržištu, bez obzira što to svi prodavci i serviseri tvrde da je sve original. To sam radio na svojoj 61 f husgvarni , dok je bio fabrički radila 15-tak godine, a zamjenski jedva izdrži tri sezone, u zamjenskom nestaje nikla( niklovanog dijela stubline) bude istrošen.
To je tvoje mišljene i iskustvo s serviserima i sam kazes serivimsa husqvarne...

Ja sam stajao pokraj servisera kad je ugrađivao sve orginalne dijelove u moju motorku i sva pakiranja su bila od sthila.

Nadalje radili smo manje servise u STIHL servis Kutina kod Kesera jer mi je blizu a veće u Ivaniću
gdje su se servisirali roto sjekači i motorke od vodoprivrede Kutina. I servis je profesionalan i kvalitetan ali nije jeftin.
Naš servis motorke je MS260 je koštao 2400kn. I motorka je kao nova sad, ne osjetimo razliku između nove MS260 i naše. Imao sam priliku probati. Čak je naša ljepše radila i bila bolje poštimana nego nova s 10h rada.

Motori roto sjekača i pila nakon servisa su izdrzali i po tri sezone a znali su kuriti po 4-8 rezervoara goriva dnevno u sezoni kosnje i krčenja i održavanja nasipa i zapuštenih vodnih tokova i kanala.
Najviše su odlazile cijevi, kardani, glave jer ljudi dok rade ne štede i ne paze u šta lupe jer imaju normu za košnju i krčenje . Nitko se nikada nije žalio na rad servisiranog motora i paljenje istog ali su znali na makanost cijevi za roto sjekače i sl.

Npr mi smo si uzeli i roto sjekač FS450 STIHL i to je stroj, isto polovan i servisiran u Ivaniću i radi kod nas već 7-8 godina radi bez problema, na selu u održavanju zivica i graba i kanala. Ne koristimo uopće flax samo troperac..
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Ja sam stajao pokraj servisera kad je ugrađivao sve orginalne dijelove u moju motorku i sva pakiranja su bila od sthila.
To bi bilo dobro da je tako, Jel misliš da je problem naparavit stilovo pakovanja, pa kad se napravio deo može i dobro da se zapakuje.
I ja svoju pilu godinama servisiram, da je ne servisiram nebi radila sveke godine. 61 f husgvarna je 88 godište i još uvjek rad, iako je u njoj sad klip ko zan odkle,. Sigurno i u automobili kad ga servisiraš ugrađuješ fabričke original dijelove, ja u svoj automobil ono što je na tržištu.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
To je tvoje mišljene i iskustvo s serviserima i sam kazes serivimsa husqvarne...

Ja sam stajao pokraj servisera kad je ugrađivao sve orginalne dijelove u moju motorku i sva pakiranja su bila od sthila.

Nadalje radili smo manje servise u STIHL servis Kutina kod Kesera jer mi je blizu a veće u Ivaniću
gdje su se servisirali roto sjekači i motorke od vodoprivrede Kutina. I servis je profesionalan i kvalitetan ali nije jeftin.
Naš servis motorke je MS260 je koštao 2400kn. I motorka je kao nova sad, ne osjetimo razliku između nove MS260 i naše. Imao sam priliku probati. Čak je naša ljepše radila i bila bolje poštimana nego nova s 10h rada.

Motori roto sjekača i pila nakon servisa su izdrzali i po tri sezone a znali su kuriti po 4-8 rezervoara goriva dnevno u sezoni kosnje i krčenja i održavanja nasipa i zapuštenih vodnih tokova i kanala.
Najviše su odlazile cijevi, kardani, glave jer ljudi dok rade ne štede i ne paze u šta lupe jer imaju normu za košnju i krčenje . Nitko se nikada nije žalio na rad servisiranog motora i paljenje istog ali su znali na makanost cijevi za roto sjekače i sl.

Npr mi smo si uzeli i roto sjekač FS450 STIHL i to je stroj, isto polovan i servisiran u Ivaniću i radi kod nas već 7-8 godina radi bez problema, na selu u održavanju zivica i graba i kanala. Ne koristimo uopće flax samo troperac..

Gledaj prijatelju
kad radis sa ovakvom robom, onda moras imat i iskustvo u radu, mras znati pilu dobro podesit, ako zatreba i u sumi da se rastavi i sklopi da dobro radi. Ponekad se karburator u sumi rastavi izduva i sklopi. Nije dovoljno znati upalit i radit.
IMG_20210501_141937.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh