• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kakve motorne pile preporučujete.....???

matru

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
73
Ostala mi od pokojnog oca pila Stihl 056 mislim electronic. Kupljena je negdje 82-83. godine i jako je malo radila. Zadnjih 5-6 godina nije opće paljena i vjerojatno će trebati promijeniti bar membrane prije paljenja. Htio bih ju ponovo staviti u funkciju ali mislim da sam negdje čuo ili pročitao da za nju više nema dijelova. Ima li netko ovdje kakvih informacija o tome.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,119
Membrana sigurno ima. Za te stare pile je teško pronaći dijelove. Pitanje je što trebaš?
Unikomerc je uvoznik za Stihl, pitaj njih. Po servisima se sigurno može pronaći još tih dijelova, ono što nije prodano.
Pogledaj stranice sagenspezi.de, tamo se isto nude dijelovi, ima i za 056.
Sretno u obnovi.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,709
Daj ti to probaj upaliti... Prije bilo kakvih servisnih radnji.
Nedavno smo skinuli s tavana jednu Kontru koja je stajala tamo od 2000godine samo joj je trebalo friškog benzina.
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
457
Drva danas nisu skupa, samo ih treba malo čekat😉260kuna kubik.
Evo danas slao mail šumariji Zagreb i odgovor stigao vrlo brzo. Ugl. drva nema sve do iduće godine. Predložila gđa. da pitam šumariju Stubica ili dugo selo. Pa sutra probam nekog dobiti kod njih

E da, i još jedna novost je da se max može kupiti 10 kubika po kućanstvu. Naputak od ministarstva
Tako da kad upalim motorku nemam sto raditi nego pola sata 😂😂😂😂
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Ostala mi od pokojnog oca pila Stihl 056 mislim electronic. Kupljena je negdje 82-83. godine i jako je malo radila. Zadnjih 5-6 godina nije opće paljena i vjerojatno će trebati promijeniti bar membrane prije paljenja. Htio bih ju ponovo staviti u funkciju ali mislim da sam negdje čuo ili pročitao da za nju više nema dijelova. Ima li netko ovdje kakvih informacija o tome.
Ima dijelova, menbrane ne mijenjaj napamet,problem može stvarati jedino ona kod iglice. Frgazer je vjerojatno Tiliston. Probaj upaliti, membrane koje su zamjenske nisu bog zna što. Imam je, ali rijetko se koristi jer je " veliki pijanac" troši benzina da nije za vjerovati.
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
457
U Stubici 2tjedna trebaš čekat 😉a nemaš svoje šume? 🙂
Nemam svoje ništa osim tih par agacija koje moram srušiti. Sve drugo je tuđe pa na prijateljskoj osnovi bude da ja rušim pilim i eventualno vozim, a dijelimo po pola 😂😂
Nema računa al se bar živci odmore

Onda zovem Stubicu obavezno. Jeli znaš koja drva su u prodaji? Nadam se da nije hrast
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,355
problem može stvarati jedino ona kod iglice. Frgazer je vjerojatno Tiliston. Probaj upaliti, membrane koje su zamjenske
Može problem praviti I druga menbrana, odu zalisci malo se uvrnu i nezatvaraju rupe I neradi onda ac pumpa. A jesu stare menbrane bolje ali kad odu to je za mijenjati ili neradi pila.
 

matru

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
73
Hvala svima na odgovorima. Koliko se sjećam s tom pilom je i prije bilo nekih problema, dođeš u šumu potrošiš rezervar goriva i ona crkne i neće više upalit. Probaš za dva tri dana ona upali kao da ništa nije bilo. Tada su rekli da je vjerojatno "elektronika" ali da toga nema više za kupiti. Moram to sve provjeriti jer mi je žao motorke. Mislim da u svom vijeku nije potrošila dva lanca. Ja sam kupio sebi malu MS170 i s njom sam odrađivao skoro sve što mi treba u voćnjaku. Probati ću je upaliti ovaj vikend ako stignem.
 

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Probaj staviti samo novu svijecicu i stavi frisku mjesavinu. Ponukan ovim tvojim postom otisel sam u radionu i idkopal tastovu 023 koja nije bila paljenja dobrih 10g.
Stavio novu svijecicu, ulio novu mjesavinu, navukao mjesavinu u celindar (vukao uže s prstom u otvoru za svijecicu). Stavio svijecicu i vuzgala je- cok, pa polucok i kresnila je.
S tim starim pilama 05x je navek bila muka kod paljenja.. Imam 050av, ne radim vise s njom. Ko srednjoskolec sam je se nanosil po sumi... Radi doma, dodjem u sumu i zaljeva i nece upaliti... Pa ju spušeš, staviš opet svijecicu i upali. Dela jen rezervar, natočiš je i opet ista prica 😂
Meni je to motorka od deda uspomena je.. obnovio sam je skroz, ali stoji na polici... Živci i zdravlje su bitni 👍
Nove motorke rade.
Sretno!
Lp
 

matru

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
73
Upravo je tako otprilike i kod mene. Sada gotovo sve poslove odradim s ovom malom a ova mi stoji. Sad bih trebao podrezati neke panjeve pa bi mi dobro došla. Probam je upaliti za vikend.

Mada i kod ovih novih Stihl strojeva relativno često moram mijenjati membrane. Koristio sam orginal Stihl crveno ulje za mješavinu i uvijek radim frišku. Pitao sam u ovlaštenim servisima je li bolje ostaviti mješavinu u rezervaru preko zime ili ga isprazniti, čak sam dobio suprotan odgovor od onoga koji piše u knjižici. A i uvijek dobijem suprotan odgovor tako da više ni sam ne znam. Sad čuvam račun i ovo ljeto sam nosio malu pilu na servis jer je crknula i nije htjela upaliti i pokazao sam račun od prošle zamjene membrana, filtera i usisne cijevi i nisu htjeli ništa naplatiti kad je bila gotova. Još uvijek radi dobro. Sad sam kupio prvi puta Husqvarnino ulje za mješavinu (mislim da je neko zeleno - polusintetičko ili sintetičko ne sjećam se točno) pa ću vidjeti s tim. Vidim na forumu da neki hvale Aspen pa imam želju probati jer ne trošim puno (godišnje oko 5l) samo ga još u Karlovcu nisam našao. Ako sam dobro shvatio Aspen 2t je već gotova mješavina i tu ne treba ulje?
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Ako trošiš 5 litara ne razmišljaj puno opće😉5l je 170 kuna i imaš top gorivo, gotova mješavina i nemaš brige jesi potrošil u pili ili ne, ne stradaju membrane i niš.
Tu smo da pomaženo jedni drugima✌️🍻
 

matru

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
73
Kupujem čim ga negdje nađem, jer pored pile imam i dva Stihl trimera. Imaš kakvu informaciju gdje ga ima Karlovac, Zagreb?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

matru

Član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
73
Zvao, nemaju i rekli su da nazovem krajem godine pa će možda znati više. Imaju samo 4t.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

veco

Dobro znana faca
Tu od
26 Velj 2019
Poruka
249
Ja ti delam mjesavinu s husqvarna xp uljem. Nikakva mudrost, na 5l ide 2deci. Kupus ulje s dozatorom. Sibnes ulje u karnistar i natočiš benzin. Ne treba bit ni precizan previse, nije 2t stroj nekaj izbirljiv. Ja godišnje potrošim 50l mješavine, koristim je i u trimerima i motorkama (imam 4 trimera i 5 motori, i stihl i husqvarna i nove i stare). Nikad ne izlijevam gorivo niti vodim previše brige preko zime. Samo u proljeće dotočim i radi dalje. Nikad nisam imal problema nikakvih. Redovni servisi su druga prica,ako nesto dotraje to se mijenja s originalnom kod mene.
U ne treba previše razbijati glavu oko toga.
Lp
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,602
Najveci problem stvara ulje u mjesavini pa zato ako je mineralno koje velika vecina ljudi koristi jer, na primjer ja sam budala kad kazem da kanta od 4l xp ulja platim 600 kuna a on kupi original štil za 60 kuna po kitri. Benzin kao takav se nece pokvariti ali mjesavina sa losim uljem hoce i dok stari strojevi to progutaju, novi su puno osjetljiviji i dolazi do problema.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,119
Da li je u rezervoaru bilo gorivo sve vrijeme kad je stajala. Ako je bilo goriva onda se ono sigurno usmrdjelo, a naprave se i naslage u karburatoru i rezervoaru. Ako je kod tebe takav slučaj onda treba to sve dobro očistiti, a sigurno će trebati promjeniti i membrane.
 

Najnoviji postovi

Na vrh