• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163
Posljednje uređivanje:

mmartiny

Član
Tu od
18 Sij 2015
Poruka
33
Re: kalači drva

@puknuti mi je nasao podatke za pumpu i oni su:
pumpa oznake xxx.475.10M ima 10.66 kubika , ljevi smjer , radni pritisak 200, maksimalni 250 bara , oretaji ..nazivno 1500 , piše da je max. 3000
raspored rupa 108 x 80, vratilo fi 18 .
A @ZJ mi je napisao da je za tu pumpu10,66cc/okr) i cilindar koji posjedujem idealan 5,5kw 2-polni motor (~3000rpm) da bi imal nekih 30-tak lit/min.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Re: kalači drva

Moze li mala pomoc,gdje se moze,ako moze nac reducir cahura sa ovakve pumpe na multiplikator
20150217_205424.jpg
[/url]
click image upload[/IMG]..
Pumpa je bila predvidena za el.motor.
 

mmartiny

Član
Tu od
18 Sij 2015
Poruka
33
Re: kalači drva

Danas sam telefonski razgovarao s čovjekom koji radi u jednoj firmi s hidraulikom. Dao sam mu podatke što sve imam i on na moju žalost tvrdi da neću imati potrebnu silu za kvrgave komade. Tvrdi da bi bilo bolje da sam kupio 5.5 kw motor sa 1400 okretaja , a ne 2890. Ili na taj moj motor da nabavim 6-8 kubičnu pumpu (a tokar mi pripasao pumpu na motor). Što da sad radim?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
Re: kalači drva

Nikaj. Sve je OK.
Na mojem kalaču je 19cc pumpa na 1500rpm. Pri tebi je 11cc na 3000: znači 10% veći protok od moje, dakle kao da je moja od 22cc.
5,5kW to proguta na 200bara. Čak i malo više.
Ak je premalo sile, povećaj cilindar :)
Za kratke komade bu dosta, ne brini. A i pametnim namještanjem komada nadomještaš potrebu za (pre)velikom silom.
Ja sam još uvijek više zabrinut za jačinu one grede.
 

mmartiny

Član
Tu od
18 Sij 2015
Poruka
33
Re: kalači drva

Složićemo onda ovak kak je sad, pa budemo vidjeli kak radi. Samo se nadam da neću morati u nove investicije ako ne bude dobro , jer je budžet za tu namjenu potrošen.
 

mmartiny

Član
Tu od
18 Sij 2015
Poruka
33
Re: kalači drva

Nažalost nije dobro. Ulje se odmah jako grije,a i sila potiska nije bog zna što. Cilindar mi propušta ulje, pa moram prvo njega srediti.
 

Cobra

Član
Tu od
17 Ožu 2012
Poruka
163
Re: kalači drva

mmartiny,
pumpa ti se okreće prebrzo, bez obzira šta piše max 3000 , smanji okretaje barem za 1000 o/min , kojega su ti promjera ulazna crijeva a kojeg izlazna prema razvodniku, i kakav ti je na samom razvodniku priključak - rekukcije, sve to ako nije odgovarajućeg promjera i za odgovarajući protok, ne radi dobro, a i kažeš da nema dovoljan pritisak, moguće da zbog velike brzine nemože povuć dovoljno ulja pa stvara potlak i u pumpi nema dovoljno ulja pa stime ni pritiska , ( moj "cjepač" može radit doslovce danima - toliko nemam drva :) a da na ulju ne primjetiš grijanje ) ... poslikaj malo sve pa stavi par slika da vidimo , pa ćemo i lakše vidjeti šta bi mogao promijeniti . jesu li ona "okasti" priključak na razvodniku ostali, neznam koliko ulja može tu se progurati ali kod mene su svi priljučci "direktni" , na razvodniku imam 22 mm fini navoj a crijevo s pumpe ima 1/2" , tu mi je samo redukcija "nipl" - nema gušenja protoka ...
 
Posljednje uređivanje:

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Re: kalači drva

Može pitanje za ljude koji su radili samogradnju;

Jeste li tavljali filter ulja?

Usisni ili povratni?

Kakav da stavim, pumpa ce cca 100 lit ?
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Re: kalači drva

ja sam za kran uzel u trgoagenciji vanjski filter koji sam postavil između rezervoara i pumpe. Platio ga 258 kn. Sve dobro funkcionira, mislim da je 5/4 nutarnji navoj jer mi je crijevo colno do pumpe.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
Re: kalači drva

Moj ima grubo sito na ulazu (da nemre povleći nekaj veće od 1mm) i povratni filter s magnetom.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Re: kalači drva

Stavit ću onda usisni filter neki veći i veći magnet u rezervoar...
 

neven123

Član
Tu od
2 Velj 2015
Poruka
66
Pozdrav ljudi,novi sam ovdje, evo i ja sam se bavio u proteklih mjesec dana svojim cjepacem. Postavio bi slike samo neznam dal ide preko moba...

Uspio sam staviti 3 slike

picture.php


picture.php


picture.php


EDIT savoris
Evo slike su postavljene

Hvala. I komentari su dobro dosli, zanima me vase mišljenje..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,054
Re: kalači drva

Meni se čini sasvim dobro napravljeno i nebi se skoro ni reklo da je ručni rad, bitno je da teebe služi
 

neven123

Član
Tu od
2 Velj 2015
Poruka
66
Re: kalači drva

Nije jos bio ozbiljan test, sutra je u planu napravit nekih 2-3 klaftra u komadu pa se bude vidlo kak sve skupa funkcionira.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: kalači drva

Super izveden,samo prihvat za traktor dosta daleko,pa bi se manji traktor mogao propinjat s njim.
Rješenje bližeg prihvata je da si pumpu montirao pokraj stupa sa jedne strane,kardan bi išao malo ukoso al tome i služe kardani...
 

neven123

Član
Tu od
2 Velj 2015
Poruka
66
Re: kalači drva

Da moglo se i tako odradit, al nosim ga bez problema sa malim steyr-om od 28 ks.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: kalači drva

Ma sve pet,samo velim,možda i nije toliko težak,pa nema nikakvih briga.:icon_thumright:
 

neven123

Član
Tu od
2 Velj 2015
Poruka
66
Re: kalači drva

Pa po mojoj procjeni nekih 450 kg. A super sam zadovoljan ide ko zmaj.
 

Najnoviji postovi

Na vrh