• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Re: kalači drva

Koliko jak stup mora biti ? koji prifil je dosta jak za ovaj cilindar 100X60X1000 1/2" ja mislim da mi je najjeftinije kupiti komad šine od tračnica ?

kakva šina? Šine se pigaju ko žvakaća guma. Kupi komad poštenog profila negdje na otpadu i gotovo...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,959
Re: kalači drva

Koliko jak stup mora biti ? koji prifil je dosta jak za ovaj cilindar 100X60X1000 1/2" ja mislim da mi je najjeftinije kupiti komad šine od tračnica ?
... Kupi komad poštenog profila negdje na otpadu i gotovo...

HEB 160.
Ak te zanima, imam ga ja, duljine metar i pol, taman koliko ti treba.
Kupil sam ga za istu namjenu, ali sam delal kraćega, pa ga je bilo šteta rezati.
 

Maajstor

Član
Tu od
22 Ožu 2016
Poruka
39
A gdje se vi nalazite ? ja sam u Lici pa ne znam jel mi se isplati voziti ako je daleko.

Još da pitam oko pumpe ako mi netko može pomoći dali je dovoljna pumpa Grupe 2 40ccm PROTOK 60,0lit 1500okr/min ili je bolje uzeti pumpu Grupe 3 42,7ccm PROTOK 64,05lit 1500okr/min ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,959
Re: kalači drva

Netreba ti tolika pumpa za kalač. Ako koristiš dvobrzinski ventil, a to ti zbilja preporučam, dovoljna ti je pumpa manje zapremine.
Moj kalač ima cilindar fi80/56 a pumpa je 19cc/okr, pogonjena 5,5kW elektromotorom.
Pri 1500 o/min motora to daje brzinu od nekih 7,5/15 cm/sek, kaj je sasvim pristojno.
Neznam jel ti cilindar izvana fi 100 ili mu je to promjer klipa, no nekak ne vidim potrebe za pumpom većom od 30cc/okr.

A gdje si u Lici? Imam prijevoz do neke od naplatnih kućica.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: kalači drva

Koliko je šuški takav dvobrzinski ventil?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,959
Re: kalači drva

Savo, za malo više novaca dobiješ autospeed ventil. Vjeruj mi, vrijedi svake lipe.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,650
Re: kalači drva

A jel ovakav!
 

Prilozi

  • IMG_20161011_132334[1].jpg
    IMG_20161011_132334[1].jpg
    46.7 KB · Pregleda: 130

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: kalači drva

A sta radi daj autospeed? Jel on izbija klip na prazno kao plunger?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,959
Re: kalači drva

Imaš na ručki jedan radni položaj, a on ga krene izbijati kao plunger (regenerativni mod), a kad naleti na prepreku, prebaci ga na klip (prednja komora se prazni). TO radi a da nisi ni svjestan toga, niti trebaš misliti o (pre)opterećenju pogona. Puno je brže nego ručni.
Imam ga na kalaču i nikad nebi išel na ručnoga, jer ovaj je puno brži.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

jedan ima 4 položaja i sma odrediš kad prebacuješ a ovaj ZJ-a ima tri položaja i tu prebacuje automacki ...

za takav rad cilindra postoji venil , koji to radi potpuno automacki , samo se podesi tlak na kojem prebaciva ........ako ima sve u jedan vjerojatno je jeftinije
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,959
Re: kalači drva

Na mojem je standardni tropoložajni ventil: naprijed (s povratom u N)-N-natrag (bez povrata). Na njegove priključke A-B je dodan blok koji mijenja nači rada (Autospeed blok), pa su sad priključci cilindra A-B izvedeni s bloka. Ovaj moje je, mislim, do 50 lit/min (1/2").
Za veće protoke (3/4") obično je sve u jednom bloku (HBS).
 

Prilozi

  • LuEn autospeed.jpg
    LuEn autospeed.jpg
    54.8 KB · Pregleda: 94

Maajstor

Član
Tu od
22 Ožu 2016
Poruka
39
Re: kalači drva

Našao sam u garaži 3 INP profila 140 mm dužine po 180 cm pa sam ih sva tri zavario jedan za drugi tako da sam dobio širinu stupa od 20 cm stavit ću cilindar pa ću probati spojiti na izvode za kipu od ursusa 355 čisto onako eksperimentalno , drva sam spremio pa nemam neke potrebe za cjepačem do proljeća , u svakom slučaju najlakše je kupiti pumpu multiplikator i stup ( ako se ovaj bude krivio ):biggrin:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

možda 2+1 da dobiš 280 , naprijed dva iza jedan , i to je za deset tona naknap
 

car14

Član
Tu od
1 Tra 2016
Poruka
119
Re: kalači drva

pozdrav dali mi moze netko rec sto se tice cjepaca kolika tonaza je dovoljna za cjepat kratka drva,vidim da to ide 8t 10t 12t
 

Stoplin

Član
Tu od
9 Ožu 2016
Poruka
35
Re: kalači drva

Ja imam na svojem cjepacu 200 bara i nutarnji promjer cilindra je fi 100, mislim da to proizlazi nekih 15,7t, ak se ne varam.. uglavnom, jos nisam naisao na panj kojeg nebi moglo raskolit. Kojeg ne raskoli , doslovno ga prereze..

Poslano sa mog GT-I8260 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh