• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kalači drva

vragolastim

Novi član
Tu od
25 Svi 2014
Poruka
11
Re: kalači drva

Molim za pomoc tko zna, skinuo sam pumpu sa hidraulicnog cjepaca, na njoj je oznaka 2006,3x016G zanima me da li mogu iz oznake saznati koji protok ima pumpa.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,910
Re: kalači drva

Zavisno ija je pumpa.
016G bi trebalo biti 16cc, no nemoj me loviti za riječ.
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
494
Posljednje uređivanje:

vragolastim

Novi član
Tu od
25 Svi 2014
Poruka
11
Re: kalači drva

Hvala na odgovoru, vjerovatno je 20C6,3x016g kako je napisao rudamaca, jer se dosta slabo vidi oznaka. Ne znam tko je proizvođač kalača, jer na njemu ne piše ništa. Konstrukcijski je malen, moje potrebe su konstrukcijski za jači stroj. Kako sam krenuo u izradu novog kalača, želim od ovog iskoristiti što se da. Na ovom sam skinuo multiplikator 1:3,5, prema mom mišljenu treba mi pumpa protoka 25 ccm što bi iz dostavljene tablice trebala biti pumpa oznake 20A(C)19X016, ako nisam u pravu ispravite me. Plan je da kupim cilindar 100/60 dužina 1000 mm sa pločom.
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
494
Re: kalači drva

Ispravljam te.

Protok je kod ovih broj između smjera vrtnje(A,C R) i vrste osovine( X-kroz prednji poklopac ,Y kroz prednji i zadnji poklopac)

Poslije X ili Y ide broj koji označava model (na tvojoj 016)tu obrati pažnju

Ti imaš pumpu grupe 2 i utoj grupi za 25ccm naprimjer bila bi

20C25X016

ali ta ima manji tlak (160 vs 250 bar) i manji max broj okretaja (2000 max)

Za 25ccm ,a 250bara i max 3000 okretaja ko ova koju imaš treba biti grupa 3

30C25X...... Da nebi bilo jasno nisu ni te sve za 250 bara i 3000 okretaja.sve ovisi o modelu



Kak veli puknuti mora pasati na multiplikator e, tek sad si u problemu .

U grupi 2 rade od 25ccm nevjerijatnih 191 model o sa razlićitim priključcima flanđama i osovinama ali do 160 bara .U grupi 3 dalnjih 64 modela koji uz prethodno imaju i različite pritiske i max okretaje


Normalno 016 kao oznaka modela ne postoji u grupi 3,pa pokušaj da izabereš po broju pada u vodu.

Skidaj capronijev katalog i paralelno prouči obje grupe , možda i uspiješ pronači koja šifra odgovara pumpi 25 ccm u grupi 3 da ima dovoljni tlak ,smjer,vrstu osovine ,tip konusa , kajle ili ozubljenja, a da flanđa uopče paše na tvoj multiplikator po broju rasporedu i razmaku rupa.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Re: kalači drva

multiplikator u ruke i s njim u trgovinu po pumpu. Ono što se da zmontirat na njega gore bude dobro. Čak niti smjer vrtnje nije bitan, to se okrene u 3 min....
 

vragolastim

Novi član
Tu od
25 Svi 2014
Poruka
11
Re: kalači drva

Prijatelj mi je dao pumpu prva petoletka oznake 3115.502.91 koliko zanm radi se u pumpi traktroa torpeda, može li mi netko reći o kakvoj se pumpi radi? Pošto sa hidraulikom si nisam na ti, ova pumpa ima drugačiji smjer vrtnje od prethodne koju sam napisao, da li je kod spajanja crijeva potrebno zamjeniti izlaz sa ulazom i da li će pumpa onda isprano raditi.
Unaprijed hvala
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

ako je smjer pumpe kontra , da treba zamjeniti usis i potis , ako si je mrcvario u kontra stranu može izbiti semering , tako ona da do znanja da nešto ne štima , ako si uporan možeš je i uništiti .

popodne ti pogledam u katalog koja je to po oznakama ..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,910
Re: kalači drva

Premala ti je to pumpa za ozbiljniji kalač (ak je za Torpeda), jer je reda 10cc.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: kalači drva

Prijatelj mi je dao pumpu prva petoletka oznake 3115.502.91 koliko zanm radi se u pumpi traktroa torpeda, može li mi netko reći o kakvoj se pumpi radi? Pošto sa hidraulikom si nisam na ti, ova pumpa ima drugačiji smjer vrtnje od prethodne koju sam napisao, da li je kod spajanja crijeva potrebno zamjeniti izlaz sa ulazom i da li će pumpa onda isprano raditi.
Unaprijed hvala

ZJ se malo šali ..sve ispod njegovih kubika nevalja niš :biggrin:

to je pumpa 16.66 kubika , ljevi smjer
ostalo klasika za tu veličinu , 200 radni / 250 bara max pritisak ,
također 1500 radno , max 3000 okretaja
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: kalači drva

Imam na posudbi cjepač od kolege, stroj je samo takav, tko god ga je izmislio skidam mu kapu do poda.
Cjepa se dosta brzo, a napor apsolutno nikakav. :)









 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: kalači drva

Mazalicu nisam videl niti jednu da ima :D:
No ništ ne cvili, ništ na škripa, samo drva pucaju!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,910
Re: kalači drva

BGU...tko ima posla (i novaca) za takvo nekaj?

Nemam zamjerki, kad su oni kopirali (i povećali) mojega :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: kalači drva

Staro je to nekih 10-ak godna več, kupio ga privatnik tada u kompletu sa šumskom prikolicom i traktorom 135 ks, sve ganc novo, bavi se šumom i dan danas pomalo i očito je da mu ide kad stalno radi. Inače moj dobar kolega.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Re: kalači drva

BGU...tko ima posla (i novaca) za takvo nekaj?

Nemam zamjerki, kad su oni kopirali (i povećali) mojega :)

Baš me zanima ko je koga kopiro.
 

Najnoviji postovi

Na vrh